שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  סולן התקווה 6: "ההופעות מול החיילים הכי כיפיות"

  הוא אוהב להופיע מול חיילים ולהתנדב, לא מעשן אבל תומך בלגליזציה, עומרי גליקמן - הסולן, המנהיג והפנים של התקווה 6 הגיע לאולפן ynet וסיפר איך פותרים ריבים בלהקה ולמה אין אצלו פוליטיקה, "אני לא רוצה לעצבן אף אחד". צפו בריאיון ובביצועים החיים

   

  התקווה 6 חוזרת לבמות לקראת אלבום חדש ושביעי, אבל המעריצים האדוקים של הלהקה כבר מכירים את מרבית השירים מההופעות. "ככה התחילה הלהקה בעצם", מספר עומרי גליקמן, סולן ומנהיג הלהקה בריאיון באולפן ynet. "לא היה לנו אלבום, והיינו מופיעים עם שירים חדשים. בכל הופעה היה שיר חדש והיינו מנסים ולומדים את זה עם הקהל ביחד". 

   

  הוא אולי מדבר בלשון רבים אבל מהרגע שפרצה לתודעה, גליקמן הוא הפנים והפה של הלהקה. אולם לטענתו לא מדובר בדיקטטורה ולכל אחד בהרכב יש את המקום שלו וההחלטות מתקבלות במשותף. "אני חושב שלא חסר מקום לביטוי" אומר גליקמן ומדגיש, "אנחנו משפחה". לא מפתיע בהתחשב בעובדה שאת הלהקה הקים ביחד עם אחותו שלי והיא קרויה על שם הרחוב שבו גרו כילדים. 

   

    

  התקווה 6 באולפן ynet (צילום: רז גרוס)
  התקווה 6 באולפן ynet(צילום: רז גרוס)

  עד כמה אתם נאמנים לאמת שלכם לעומת מה שנכון לומר?

  "אנחנו נאמנים לעצמנו ואנחנו לא אנשים שמתבטאים בצורה קיצונית, פרובוקטיבית או מעוררת חשד וכעס אצל אנשים. אנחנו נמנעים מעימותים גם בינינו וגם החוצה. אני חושב שזה מתבטא גם בשירים, אנחנו מדברים על מה שקורה, על איך שאנחנו מרגישים את החיים, את המציאות".

   

  במילים אחרות, אפשר להגיד לא רוצים לעצבן אף אחד.

  "יכול להיות. שמע, אני אף פעם לא רוצה לעצבן אף אחד, ככה אני".

   

  יש איזו ציפייה מאמנים בישראל להתעסק בפוליטיקה", אומר גליקמן, "מוזיקה בשבילי זה חירות, זה חופש, ואין נכון או לא נכון, יש אוהב או לא אוהב, וזה בסדר - ככה זה צריך להיות. כשהתחלתי לעשות מוזיקה, אמנות, אחד הדילים שלי היה שאני לא חייב שום דבר לאף אחד. אני לא זוכר שחתמתי על זה שאני צריך להיות יותר פוליטי, יותר חברתי או יותר מחאתי".

   

  עוד באולפן המוזיקה:

  מוניקה סקס: "המפתח הוא יחסים פתוחים"

  מאיה בוסקילה: "אני לא דיווה, אני אמן מורכב"

  "תעשה לי ילד 2? אולי תעשה לי נכד" 

   

  גם בלי פוליטיקה ומחאה בשירים, התקווה 6 הפכה בשנים האחרונות לפסקול האולטימטיבי של החיילים, אולי דווקא בשל הבחירה לשמח ולא לעצבן. "זה חיבור טבעי כזה. לאורך השנים. מהרגע שהלהקה הזו קמה, מיד אחרי שהשתחררנו, תמיד היה חיבור לבסיסים ולחיילים והמשכנו לטפח את זה. זה כיף לנו וההופעות - זה הופעות שמתפוצצות". 

   

  אתה יכול להגיד שלהופיע מול חיילים זה ההופעות הכי כיפיות?

  "חד משמעית כן. יש שם אנרגיות של שחרור. הווייב שלנו זה התרוממות ושחרור וכיף. אז אנחנו עושים מזה סוג של מסיבה. והם הפרטנרים הכי טובים לעשות את זה איתם".

   

  הופעות מול חיילים ובפרויקט תגלית, התנדבויות איפה שרק אפשר. כל אלה מופיעים גם בטקסטים של התקווה 6 שרבים מהם תופסים את המהות הישראלית. שירים כמו "העברית החדשה" שעוסק בשפה העברית וקורץ לאהוד בנאי, או "הכי ישראלי", עם הפזמון הקליט "במבה במבה מסטיק עלמה". "אני זוכר שנסעתי באוטו והמשפט הראשון פשוט צץ לו וסביב זה נולד הרעיון", גליקמן חושף כיצד כתב את השיר.

   

  כשאתה אומר "מסטיק עלמה", לא עולה לך ישר פרסומת לראש? היום הכל חשוד כממוסחר.

  "לא, לא, לא. במקרה הזה בטוח לא. אחרי זה פתאום התחילו להגיע כל ההצעות לפרסומות, אז הבנו אה אוקי, יש פה איזה פוטנציאל".

   

  נושא הפרסומות לא זר ללהקה שלאחרונה כיכבה בפרסומת של מותג יין מוכר ואף כתבה עבורה במיוחד שיר. גליקמן לא חושב שהפרסומת פוגעת באמנות שלו באיזושהי צורה. "פה בארץ זה מבורך, וזה יפה וזה חלק מהתרבות. הפרסומות זו עוד במה להוציא את האמנות שלך ולגרום לאנשים להכיר אותה. היו לנו פעם מניירות של 'זה פוגע באומנות'. אני חושב שהתעשייה של המוזיקה השתנתה ואנחנו גם צריכים להתקיים, להתפרנס, להרוויח את האלבום הבא שלנו, וגם מאמינים בדרך הזאת".

   

  כמעט ואי אפשר לנפץ את התדמית של גליקמן כילד טוב ירושלים (או הוד השרון אם תרצו). עד לרגע שבו הוא מודה שהוא בעד לגליזציה של קנאביס. "כל העולם הולך לכיוון הזה וזה בסדר. זה תהליך טבעי של התפתחות", אומר גליקמן אך מיד מסייג, "אני לא מעשן, אני שותה".

   

  תוכלו לראות את התקווה 6 על הבמה ב-6 ביולי במיני ישראל בלטרון.

   

  בימוי: אלי סגל | צילום: חגי דקל ואורי דוידוביץ' | הפקה טכנית: עידן ארבל ושרון שדה | סאונד: אבי מרקוביץ' | הפקה ראשית: רז גרוס | איפור: קורל בר ציון בנימינוב | עריכת וידאו: דוד ברקן ויפית שקרוב

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלי סגל ואורי דוידוביץ'
  התקווה 6 באולפן ynet
  צילום: אלי סגל ואורי דוידוביץ'
  לאתר ההטבות
  מומלצים