שתף קטע נבחר

מנכ"ל משרד רה"מ מסיים את תפקידו

יואב הורוביץ הודיע לראש הממשלה בנימין נתניהו על רצונו לסיים את כהונתו. מדובר בהחלטה מפתיעה, בהתחשב בעובדה שנתניהו נמצא בעיצומו של קמפיין בחירות נוסף. סגן מזכיר ראש הממשלה רונן פרץ ישמש ממלא מקום

מנכ
יואב הורוביץ' ובנימין נתניהו(צילום: עמית שעל, AP)

מנכ"ל משרד ראש הממשלה, יואב הורוביץ, הודיע היום (ג') לראש הממשלה בנימין נתניהו על רצונו לסיים את תפקידו. מדובר בהודעה מפתיעה מצדו של הורוביץ, בייחוד כשראש הממשלה נמצא בעיצומן של בחירות נוספות. לפני כשנה פרש המנכ"ל הקודם של המשרד, אלי גרונר. 

 

ממשרד ראש הממשלה נמסר כי "הודעתו של הורביץ באה בהמשך להודעה קודמת לראש הממשלה לפני הבחירות הקודמות, שבה ביקש לסיים את תפקידו עם הקמת הממשלה, או לכל המאוחר בחודש יוני".

 

הורוביץ שימש בשלוש השנים האחרונות כראש הסגל של ראש הממשלה ובשנה האחרונה שימש במקביל כמנכ"ל משרד ראש הממשלה. לפני חודשיים הודיע נתניהו בהרמת כוסית שימנה את הורוביץ למנכ"ל מלא - ומינה את אשר חיון לראש הסגל.

 

בחודשים האחרונים ההערכה שרווחה במערכת הפוליטית הייתה שהורוביץ בדרך מחוץ ללשכת רה"מ. הורוביץ הורחק מה"אקווריום" ומודר. הורוביץ גם הרחיק את עצמו מכל העשייה הפוליטית, מה שהפחית את ערכו בעיני נתניהו.

 

ראש הממשלה הודה ליואב הורוביץ על שלוש שנות שירות מסור ומקצועי שבהן טיפל הורוביץ בנושאים הלאומיים והמרכזיים על סדר היום של מדינת ישראל - בהם נושאי התיישבות, ביטחון, כלכלה וחברה. "יואב היה בצמתי העשייה המרכזיים וסייע לי רבות בעשייה חשובה למען מדינת ישראל. אני בטוח שהוא ימשיך לעשות חיל בהמשך דרכו", אמר נתניהו.  

 

יואב הורוביץ מסר: "אני רוצה להודות לראש הממשלה על ההזדמנות והאמון שקיבלתי ממנו ועל הזכות לעבוד לצידו ולשרת את אזרחי ישראל ואת מדינת ישראל".

 

נתניהו החליט כי סגן מזכיר הממשלה רונן פרץ יכהן כממלא מקום מנכ"ל משרד ראש הממשלה ויעבוד בשותפות עם ראש המועצה הלאומית לכלכלה פרופ' אבי שמחון: "אני בטוח שרונן, שנמצא במשרד כבר שש שנים, ידע לנהל את המשרד באופן מקצועי וראוי", אמר ראש הממשלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שעל, AP
יואב הורוביץ ונתניהו
צילום: עמית שעל, AP
מומלצים