שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מרצדס חושפת GLB - יגיע ברבעון האחרון של השנה

  מרצדס חשפה רכב פנאי קומפקטי יוקרתי וחדש החולק פלטפורמה עם ה-A קלאס ומציע אפשרות לשבעה נוסעים

  כחודשיים לאחר שהשיקה אותו כדגם תצוגה בסין, חושפת מרצדס את גרסת הייצור של ה-GLB החדש, רכב פנאי קומפקטי נוסף עם אופציה לשבעה מושבים. הוא ימוקם בין ה-GLA הצנוע יותר ל-GLC הגדול ממנו, וכמובן מתחת ל-GLE הגדול. לישראל הוא צפוי להגיע ברבעון האחרון של 2019 ולהצטרף לרשימה הולכת ומתארכת של רכבי פנאי יוקרתיים.

   

   

  ה-GLB יעשה שימוש בפלטפורמה המודולורית העדכנית של מרצדס שתוכננה עבור משפחת הדגמים הקומפקטיים לרבות ה-A בגרסאות שונות, CLA, GLA ו-B קלאס. מבולבלים מעט מסוללת הדגמים? עדיין לא הזכרנו את ה-CLA שוטינג ברייק ו-A קלאס רגילה. עם מראה שמזכיר את האחים הגדולים יותר דוגמת ה-GLE, ואיפור "שטח" קרבי דוגמת מגיני גחון, מסילות גג וחיפויי פלסטיק שחור אינו נפקד.

   

  מרצדס GLB (מרצדס)
  (מרצדס)
   

  כצפוי, גם עיצוב הפנים מיישר קו עם המראה המוכר של מרצדס, לרבות לוח מחוונים דיגיטאלי משולב מערכת מולטימדיה, פתחי מיזוג בצורת טורבינה ובמקרה זה, להעצמת האפקט הקרבי, קונסולה רחבה בין המושבים הקדמיים.

   

  מידותיו של ה-GLB קומפקטיות גם ביחס לחבריו לקטגוריה. עם ממד אורך של 463 ס"מ, 183 ס"מ לרוחב ו-166 ס"מ לגובה. בסיס הגלגלים עומד על 283 ס"מ, ארוך ב-10 ס"מ ממרצדס B קלאס החדש אך קצר במספר ס"מ מוולוו XC60 למשל.

   

  מרצדס GLB (מרצדס)
  (מרצדס)
   

  לתא המטען נפח של 560 ליטרים (גרסת חמישה מושבים) עם אפשרות הסטה לפנים-אחור של שורת המושבים השנייה (140 מ"מ) והגדלה של תא המטען עד ל-1,755 ליטרים לאחר קיפולם. מרצדס משתדלת שלא ליצור ציפיות גבוהות מדי עבור שורת המושבים השלישית, ומבהירה כי שני המושבים שם מתאימים לנוסעים שגובהם אינו עולה על 168 ס"מ.

   

  מרצדס GLB (מרצדס)
  (מרצדס)
   

  ה-GLB יגיע עם מגוון של יחידות הנעה, לרבות צמד מנועי בנזין ושני מנועי דיזל, הנעה קדמית או כפולה, תיבות שבעה (במנוע הבסיסי) או שמונה הילוכים כפולות-מצמד ובולמים אדפטיבים כאופציה. מערכת הנעה כפולה-קבועה תאפשר חלוקת כוח בין הסרנים בהתאם למצב הנהיגה הנבחר: 80-20 לפנים במצב "נוחות", 80-30 במצב "ספורט" ו-50-50 במצב "שטח", כאשר מצמד אלקטרו-מכאני מחבר בין הסרנים ומתפקד בעת הצורך כנועל דיפרנציאל מרכזי.

   

  מרצדס GLB (מרצדס)
  (מרצדס)
   

  בדומה למערכות הבטיחות המתקדמות ב-S קלאס למשל, גם ה-GLB מצויד במערכת רדאר ומצלמות עד לטווח של 500 מטרים המסייעות בנהיגה חצי-אוטונומית, עם התאמת מהירות הרכב לפני עיקול, צומת וכיכר בסיוע מידע ממערכת הניווט. הוא יצויד גם בשאר מערכות הבטיחות המתקדמות המוכרות של היצרנית.

   

  הכותב חבר מערכת iCar

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מרצדס
  מרצדס GLB - אצלנו בסוף השנה
  מרצדס
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים