שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  זעם באריאל: הרב שהשווה להט"בים לסוטים הוזמן לשוחח עם סטודנטים
  בשבוע הגאווה: הרב יגאל לוינשטיין, שאמר בעבר כי משפחה חד מינית היא "סטייה ועיוות מוסרי" הוזמן לשוחח באוניברסיטת אריאל על "ערעור התא המשפחתי על ידי תרבות פוסט מודרניסטית". סטודנטים זועמים: "בושה שמוסד אקדמי בישראל נותן יד להסתה כזאת"

  בשבוע הגאווה: סטודנטים באוניברסיטת אריאל מוחים נגד הזמנת הרב ויו"ר מכינת עלי יגאל לוינשטיין, שהשווה להט"בים לסוטים, למפגש עם סטודנטים באוניברסיטה שצפוי להתקיים הערב (יום ג'). הרב לוינשטיין הוזמן לאירוע של אגודת הסטודנטים בקמפוס שכותרתו היא "ערעור התא המשפחתי על ידי תרבות פוסט מודרנית ודרכי התמודדות". הרב מזוהה עם כמה אמירות שנויות במחלוקת באשר לקהילה הלהט"בית והואשם בעבר בהסתה נגדה.

   

   

  בעבר טען כי משפחה חד מינית היא "סטייה ועיוות מוסרי", והוא מזוהה יותר מכל עם "נאום הסוטים" שבו אמר, בין היתר: "לקחו טרגדיה של גברים וטרגדיה של נשים, הנטיות שלהם, והופכים את זה לאידיאולוגיה. אין שום קשר בין העיוות המיני הזה או בין המום המיני הזה או הטרגדיה המינית הזו לבין שאר האישיות. אני משוכנע שביום שבו לא תהיה הסכמה שזה נורמלי, למדע הפיזיולוגי ולמדע הפסיכולוגי לא תהיה שום בעיה לטפל בבעיה הזאת. אבל צריך להגדיר שזו בעיה".

   

  בשעות האחרונות פנו חברי התא הגאה באוניברסיטה לאגודת הסטודנטים בדרישה לבטל את הגעתו של הרב לוינשטיין לכנס, ואולם האגודה הודיעה בשעה האחרונה כי האירוע יתקיים כמתוכנן. הפגנת סטודנטים גאים צפויה להתקיים מחוץ לבניין שבו יתקיים האירוע.

  יגאל לוינשטיין ()
  יגאל לוינשטיין

  פוסט פייסבוק אגודת סטודנטים אוניברסיטה אריאל הזמנה ערב בשיתוף בית מדרש עוז רועי ערעור התא המשפחתי ()

  הפרסום על הכנס גרר תגובות קשות מצד סטודנטים בדף הפייסבוק של האגודה. "שלום אגודת הסטודנטים של אריאל, אני סטודנטית באוניברסיטה, ואני לסבית", הגיבה אחת הסטודנטיות. "לפני כשבוע חגגנו את יום הגאווה באוניברסיטה, ופתאום היום אתם מפרסמים בגאווה רבה אדם שקרא לי ולקהילה שלי סוטים. כן, אורח הכבוד 'הרב לוינשטיין'. אני באמת לא מבינה איך אישרתם דבר שכזה, שפוגע בתא הגאה של האוניברסיטה ועוד מתוך אוניברסיטה שמתיימרת להיות מתקדמת! תודה רבה לכם. הצלחתם לפגוע בכל מי שקצת חושב אחרת".

   

  סטודנט אחר כתב: "פשוט בושה שמוסד אקדמי בישראל נותן יד להסתה כזאת. כולנו יודעים למה מתכוונת הכותרת. אני מת לדעת, אם האחראי באוניברסיטה שהזמין את הרב יגאל לוינשטיין, חשב בכלל על הסטודנטים הלהט"בים שלומדים באוניברסיטה, ואילו צלקות וכעס זה מותיר בהם. גועל נפש".

   

  יצוין כי האוניברסיטה עצמה לא אישרה את קיום האירוע, ומדובר באירוע של אגודת הסטודנטים.

  פוסט פייסבוק אגודת סטודנטים אוניברסיטה אריאל הזמנה ערב בשיתוף בית מדרש עוז רועי ערעור התא המשפחתי ()
  סטונדטים זועמים

  פוסט פייסבוק אגודת סטודנטים אוניברסיטה אריאל הזמנה ערב בשיתוף בית מדרש עוז רועי ערעור התא המשפחתי ()

  "הבחירה להזמין את יגאל לוינשטיין להרצות בזמן חודש הגאווה היא החלטה צינית ורעה", אומר אורי קידר, מנכ"ל ישראל חופשית. "כמי שעסוק באופן שוטף בהפצת שנאה מתפרצת כלפי אוכלוסיית הלהט"ב ראוי היה שלוינשטיין ישמור על זכות השתיקה לפחות במהלך חודש הגאווה. עצוב מאוד שאגודת סטודנטים שאמורה לייצג תפיסה מתקדמת ומכילה נותנת לאיש כזה במה".

  אורי קידר שלומי יחיאב ()
  "החלטה צינית ורעה". אורי קידר ושלומי יחיאב

  שלומי יחיאב, יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, הוסיף: "רק השבוע ציינו את אירועי הגאווה בכל הקמפוסים בישראל והתרגשנו לראות את הסובלנות וההכלה המדהימה בקהילה האקדמית. לרב לוינשטיין אני אומר - אין דבר וחצי דבר שמערער על התא המשפחתי, למעט צרות מחשבה. גם לאוכלוסיית הלהט"ב מגיע שוויון זכויות מלא במדינה להקמת תאים משפחתיים. יחד עם זאת, נדגיש שהקמפוסים ימשיכו להיות מרחב בטוח לכל סטודנט להשמיע את דעותיו ללא חשש. אני קורא לסטודנטים להגיע אל כלל האירועים ולהשמיע את קולם".

   

  מאגודת הסטודנטים של אוניברסיטת אריאל נמסר בתגובה: "באוניברסיטת אריאל ישנם סטודנטים וסטודנטיות ממגוון קהלים ועל כן אגודת הסטודנטים והסטודנטיות משתדלת לתת את הבמה לשיח ציבורי המכיל את מרבית הדעות בישראל. באמתחתנו שלל אירועים שנעשו בכדי לספק את צורכיהם של כלל הסטודנטים והסטודנטיות - יום הגאווה, שיעורי תורה, ערבי מורשת, ימי סובלנות וקבלת האחר ועוד. יחד עם זאת, לא נאפשר שיח מסית ופוגעני ברחבי הקמפוס וכל המרצים המוזמנים לאירועים הללו מודעים לכך. אגודת הסטודנטים והסטודנטיות מאמינה בשוויון מלא לכל המבקש בכך ודוגלת בחופש הביטוי".

   

  מטעם האחווה הסטודנטיאלית הגאה נמסר: "כרגע אנחנו עובדים במרץ מול הגורמים הרלוונטים כדי לבטל את האירוע. האחווה הסטודנטיאלית הגאה פועלת לקידום מרחב בטוח באקדמיה עבור סטודנטים וסטודנטיות להט"בים. מזעזע לגלות שגם בשנת 2019 מוסד להשכלה גבוהה נותן במה ומקום להסתה ולשיסוי. עד מתי ניתן לגיטימיות לדברי שטנה שכאלו? פחות משבוע אחרי המצעד בירושלים שבו הקהילה הגאה מנסה לקדם ערכים של סובלנות, אהבה, כבוד ושוויון אנחנו ממשיכים להיתקל באמירות שאין להן שחר.

   

  "אנו פונים לרוב השפוי, שלא יישאר דומם וייצא בקריאה ברורה לטובת חברה מוסרית ומקבלת שבה כל אדם ואישה שנבראו בצלם אלוהים יוכלו לחיות בכבוד על פני האדמה. השנה קיימנו עשרות פעילויות בקמפוסים ברחבי הארץ עם אלפי סטודנטים וסטודנטיות. אלפי האנשים שמשתתפים באירועים האלה יחד עם מאות הפעילים והפעילות הקבועים שלנו מוכיחים שיש ישראל אחרת והיא קרובה מתמיד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים