שתף קטע נבחר

כינה את גל גדות "רוצחת" – ופוטר

צעיר שנחשב לאושיית רשת מפורסמת בבריטניה פירסם פוסט נגד השחקנית גל גדות שבו האשים אותה ברצח ילדים פלסטינים. בתגובה פעלו יחד המשרד לעניינים אסטרטגיים וארגון יהודי בריטי - והביאו לפיטוריו

גל גדות אדם מקולה (צילום: AP)
גל גדות ואדם מק'קולה(צילום: AP)

הציוץ ועונשו: אדם מק'קולה, צעיר שנחשב לאושיית רשת מובילה בבריטניה, האשים את השחקנית גל גדות בכך שהיא "רצחה ילדים פלסטינים חפים מפשע" - ובעקבות מבצע של ארגון יהודי בריטי והמשרד לעניינים אסטרטגיים – פוטר מעבודתו.

 

למק'קולה יש עשרות אלפי עוקבים ברשתות החברתיות השונות. הוא מסקר משחקי ספורט, נחשב לדמות רשת משפיעה מאוד בבריטניה ואת שירותיו שוכרות חברות ספורט גדולות, המעוניינות להגיע לקהל אוהדים צעיר.

 

אבל את ההשפעה הרבה שלו, בחר מק'קולה לאחרונה לנצל באופן אנטי-ישראלי ואנטישמי – ועשה זאת כאמור לא פחות, נגד הישראלית המפורסמת ביותר בעולם.

 

ביום שישי האחרון צייץ מק'קולה בחשבון הטוויטר: "גל גדות היא שחקנית נהדרת. היא מעמידה פנים שהיא לא הרגה ילדים פלסטינים רבים במשך שנים". רפי בלום, יו"ר משותף של ארגון ידידי ישראל בצפון מערב בריטניה, הבחין בציוץ והחליט לפעול. "גילינו שהיו לאדם בעבר ציוצים רבים, גם בתקופת מבצע צוק איתן, שיצאו נגד ישראל, אבל היו גם בעלי ניחוח אנטישמי. הוא כתב, למשל, שישראל תמיד מתחמקת מעונש ורמז שהיהודים שולטים בעולם".

הציוצים של מקולה בטוויטר ()
הפוסט שפירסם מק'קולה

 

בלום, בגיבוי של המשרד לעניינים אסטרטגיים בראשות השר גלעד ארדן, גילה שמק'קולה משמש שגריר של אחת מחברות הספורט הגדולות בבריטניה, "ג'יי די ספורטס". באופן אירוני, בעלי החברה הוא סטיבן רובין, יהודי חם ואוהד ישראל. בלום ואנשיו יצרו קשר עם החברה - ותוך שעות אחדות, פוטר מק'קולה מתפקידו. החברה אף פירסמה הודעה מיוחדת שבה התנערה ממק'קולה: "ברגע שנודע לנו על הדברים, הודענו שאדם מקולה לא מייצג את 'ג'יי די' וביקשנו להסיר כל קשר שלו איתנו. לא נעבוד איתו יותר", כתבה החברה.

 

מק'קולה ניסה למזער את הנזק וטען כי הוא לא אנטישמי או גזען, אבל הציוצים הרבים מעברו, חשפו אחרת. "זה צעד נהדר, שחברת 'ג'יי די ספורטס' התנערה ממק'קולה והבהירה לו - ולרבים אחרים - שאין מקום לאנטישמיות בבריטניה", אומר בלום.

 

הפעילות של בלום נעשתה במסגרת רשת דיגיטל DigiTell - רשת שהוקמה על ידי המשרד לנושאים אסטרטגיים ב-2017. ברשת חברים 100 אנשים מ-20 מדינות, היא פועלת ב-13 שפות עם 15 מיליון עוקבים. מאז הקמתה, פועלת הרשת נגד הפצת שקרים אנטישמיים ונגד קמפיין החרם על ישראל - וקצרה הצלחות רבות מאז הקמתה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
גל גדות ואדם מק'קולה
צילום: AP
מומלצים