שתף קטע נבחר

מפקד פיקוד הצפון: נסראללה לחוץ, שמענו את הצווחות שלו

אלוף אמיר ברעם השיב לאיומי נסראללה והזהיר: "לבנון עלולה לשלם מחיר כבד במערכה הבאה". הוא הבהיר: "לא נאפשר לחיזבאללה לממש את שאיפות ההרס שלו ושל פטרוניו באיראן"

 

 

 

מפקד פיקוד הצפון, אלוף אמיר ברעם, השיב הערב (ג') לאיומים של מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה: "חזינו בהתלהמות ובצווחות של נסראללה בנאומו - הכל כתוצאה מלחץ רב". הוא הבהיר כי לבנון עלולה לשלם מחיר כבד במלחמה הבאה בצפון בגלל שיתוף הפעולה של ארגון הטרור עם איראן.

 

"נאמנותו של חיזבאללה הייתה ועודנה למנהיג העליון באיראן, ולא לאזרחי לבנון", אמר האלוף ברעם בטקס לציון 13 שנים למלחמת לבנון השנייה. "כתוצאה ישירה מכך עלולה מדינת לבנון לשלם במערכה הבאה מחיר כבד על שיתוף הפעולה שלה עם הטרור השיעי".

אלוף אמיר ברעם  (צילום: אביהו שפירא)
האלוף ברעם. "לבנון עשויה לשלם מחיר כבד במערכה הבאה"(צילום: אביהו שפירא)

הוא הוסיף: "חיזבאללה ממשיך לבסס את כוחו בדרום לבנון, בניגוד להחלטת האו"ם, בונה בכפרים ממש פה ממול תשתיות של טרור ורקטות ומתכוון לנסות ולאיים עלינו גם באמצעות כוחות התקפיים. על חיזבאללה להבין - לא נאפשר לו לממש את תוכניותיו ואת שאיפות ההרס שלו ושל פטרוניו באיראן".

 

"נמשיך לפעול לסיכול מאמציו לאיים על ביטחוננו בחשאי ובגלוי, ככל שנידרש, ואם תיגזר עלינו מלחמה - נגבה מחיר כבד מהארגון הזה ומאלו הנותנים לו חסות, בכל מקום שיידרש", אמר מפקד פיקוד הצפון.

 

נסראללה חשף בתחילת החודש כי "ארצות הברית מנצלת את הדיונים על הגבול כדי לפתוח את נושא הטילים המדויקים שלנו המכוונים לישראל".

חסן נסראללה  ()
נסראללה. "חזינו בהתלהמות ובצווחות שלו, הכל מלחץ רב"

הוא הוסיף: "כן, אנחנו מודים שיש לנו טילים מדויקים אשר מגיעים לכל המטרות שלנו בישראל, והטילים האלה יכולים לשנות את פני האזור ואת המשוואה. על כל תקיפה של ישראל נגד יעד של טילים מדויקים שלנו בלבנון, חיזבאללה יגיב באופן מיידי וחזק מאוד. ולכן זה שנתיים שישראל לא תקפה אותנו - לא כי הם מוסריים אלא פשוט כי הם מפחדים. מפחדים כי אנחנו חזקים ונגיב חזק כפליים".

 

מזכ"ל חיזבאללה איים כי במקרה של מלחמה נגד איראן "ישראל וסעודיה ישלמו את המחיר". לדבריו, "ישראל החזקה נמצאת בשיא חולשתה ב-2019. היישות הציונית היום מפחדת מטילים מעזה, לבנון, סוריה איראן ועיראק, ואולי גם מטילים מתימן. הם סובלים מקרעים בכל הזירות ומאובדן מנהיגות". 

 

"התלמידים לא זכרו את המלחמה"

בטקס הזיכרון שנערך בהר אדיר דיברה בשם ההורים השכולים חגית ריין, אמו של רס"ן בניה ריין ז"ל. היא סיפרה על מפגש שערכה עם תלמידי כיתות י"ב מבית ספר בצפון. "שאלתי אם הם זוכרים את מלחמת לבנון השנייה, הייתה דממה. התלמידים לא זכרו את המלחמה ואת מה שהיה לפניה. אחד מהם אמר בסוף - 'זאת המלחמה שיצאו אליה סתם, ולא ניצחו'".

אלוף אמיר ברעם עם הוריו של רס
חגית ריין. "התלמידים לא זכרו את המלחמה ואת מה שהיה לפניה"(צילום: אביהו שפירא)

"ספרתי בלב עד 10 ושאלתי אותו 'מתי ישנת בפעם האחרונה במקלטים? מתי עזבת את הבית בגלל קטיושות? אף פעם לא", סיפרה ריין. "אמרתי לו 'אז תדע, ניצחנו במלחמה בזכות הבן שלי ועוד 121 חיילים, ובפעם הבאה שישאלו אותך תגיד ניצחנו במלחמה הזאת ואני ההוכחה - שלא ישנתי במקלטים ולא שמעתי קטיושות".

 

לראשונה לא הייתה בטקס נציגות ממשלתית. בני המשפחה הסבירו שהעדיפו לא להזמין ח"כים ושרים בעקבות המצב הפוליטי הרגיש, "כדי שהטקס יישאר נקי וטהור".

 

לטקס האזכרה קדם יום עיון במועצה האזורית מעלה יוסף, לזכרם של החללים. "משתתפים בו מנהיגי נוער, חבר'ה בשנת שירות ומכינות קדם צבאיות", סיפר חיים צמח, אביו של סמ"ר עוז צמח ז"ל, שנפל בקרב. "כאלה שכבר היום בערב ייקחו את הדברים שלמדו היום ויישמו אותם".

 

ביום העיון השתתפו בין השאר קצין שריון ראשי תת-אלוף גיא חסון, האלוף במילואים יצחק בריק - שהיה עד לא מכבר נציב קבילות החיילים, ותומר בוהדנה - לוחם שנפצע במלחמת לבנון השנייה ותועד מסמן V באצבעותיו בעת שהועבר מהמסוק לבית החולים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים