שתף קטע נבחר

חיילי המילואים בפרלמנט הבריטי: "לשנות את השיח השקרי"

התשובה לקורבין? לוחמים לשעבר ביקרו בלונדון וסיפרו לחברי הפרלמנט על ההתמודדות מול ארגוני הטרור. "האנטישמיות הרימה ראש"

 

 

 

אירוע יוצא דופן התקיים אמש (שלישי) בפרלמנט הבריטי בלונדון. חיילי מילואים סיפרו לדיפלומטים וחברי פרלמנט בריטים על ההתמודדות מול ארגוני הטרור הפלסטיניים ועל הפרות זכויות האדם המתרחשות מדי יום ביהודה ושומרון. באירוע, שנערך ביוזמת הארגון "האמת שלי" השתתפו כ-20 חברי פרלמנט בריטים ועוד כ-50 איש שמילאו את האולם מפה לפה.

הסברה ישראל פרלמנט בריטי לונדון ארגון חיילי מילואים האמת שלי (צילום: ענבל גילמור)
חיילי המילואים בפרלמנט הבריטי (צילום: ענבל גילמור)

הארגון הציג בפני הנוכחים שורת עדויות של לוחמים המתארים שימוש ציני של ארגוני הטרור באוכלוסייה אזרחית (ילדים, נשים, צוותי רפואה ועוד) על מנת לפגע בחיילים ואזרחים ישראלים. זאת כחלק מפרויקט "מגינים אנושיים", מיזם הסברה בינלאומי של הארגון שמטרתו להביא בפני ארגונים וגופים בינלאומיים את הזווית הישראלית האמיתית של המתרחש בשטח.

 

המארח המרכזי של המשלחת הוא חבר הפרלמנט איאן אוסטין, שסיים את דרכו במפלגת הלייבור של ג'רמי קורבין על רקע ביקורת קשה שהטיח בקורבין ומפלגתו בגין אמירות והחלטות אנטישמיות שהיו במפלגה. לאור זאת, חברי המשלחת העניקו במהלך האירוע תעודת הוקרה לאוסטין על תמיכתו המתמשכת בברית ישראל-בריטניה ומחויבותו לשיתוף ערכים דמוקרטיים. אוסטין הדגיש בדבריו את חשיבות הבאת העדויות ממקור ראשון כחלק מהתמודדות מול חמאס שמביים את האירועים על הגדר למטרותיו.

הסברה ישראל פרלמנט בריטי לונדון ארגון חיילי מילואים האמת שלי (צילום: ענבל גילמור)
(צילום: ענבל גילמור)

הסברה ישראל פרלמנט בריטי לונדון ארגון חיילי מילואים האמת שלי (צילום: ענבל גילמור)
(צילום: ענבל גילמור)

 

"בעולם צמאים לשמוע את התמונה כולה"

חברי פרלמנט נוספים שהשתתפו באירוע נחשפו לראשונה לצד השני של הסכסוך הישראלי-פלסטיני לאחר שנים בהם הם ניזונים באופן חד צדדי מהתעמולה האנטי-ישראלית של ארגוני שמאל קיצוני ותעמולה פלסטינית. חלק מחברי הפרלמנט שאלו את החיילים אם השתמשו בפצצות זרחן נגד הפלסטינים בעזה.

 

ג'רמי קורבין לייבור בריטניה לונדון הפגנות נגד דונלד טראמפ (צילום: רויטרס)
אמירות אנטישמיות. ג'רמי קורבין (צילום: רויטרס)

מייקל מקיין, חבר פרלמנט לשעבר שכיום הוא יו"ר הארגון הפרו ישראלי The Israel Britain Alliance, אמר שהחשיבות של הבאת עדויות החיילים מהשטח משמעותית גם בהקשר לדברים שנשמעים בפרלמנט בלונדון כנגד ישראל. האירוע היה נקודת שיא נוספת בפעילות הסברה שקיים הארגון בחודשים האחרונים גם באיחוד האירופי, במועצת זכויות האדם של האו"ם בז'נבה, בבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג ועוד.

 

מנכ"ל ארגון "האמת שלי" אביחי שורשן סיפר: "לצערנו מדינת ישראל כשלה בתחום ההסברה הבינלאומי והשאירה את הזירה הכי חשובה לתעמולת שטנה ושקרים כנגד חיילי צה"ל. ההחלטה שלנו לקיים את האירוע דווקא בפרלמנט בעיר לונדון, שהאנטישמיות וארגוני ה-BDS הרימו בה את ראשם בשנים האחרונות, היא מבחינתנו צעד נוסף במטרה להביא לשינוי אמיתי של השיח הבינלאומי השקרי כנגד מדינת ישראל.

 

"האירוע הזה הוכיח שבעולם צמאים לשמוע את התמונה כולה ואת קולם של החיילים בשטח ולא רק עוד 'המצאה' או תיאור חד צדדי שמספקים ארגוני הטרור".

 

אביעד ישראלי, לוחם בגדס"ר גבעתי במיל' אמר באירוע: "חיילי צה"ל ימשיכו להוביל לניצחון, משום שהאלטרנטיבה היא פגיעה בחיי אזרחים ישראלים חפים מפשע, ונעשה זאת תוך שמירה מקסימלית על חיי אזרחים משני הצדדים. המציאות הזו נכפית עלינו מיום הקמת המדינה. לא בחרנו את שדות הקרב שלנו, ולא אנו אלו שמתמשים באזרחים ובילדים שלנו כמגינים אנושיים. אך כל עוד המציאות הזו נכפית עלינו, אנו נעמוד בגו זקוף ונבצע את המשימה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ענבל גילמור
חחילי מילואים בפרלמנט הבריטי
צילום: ענבל גילמור
מומלצים