שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  האב רצח 5 ילדים; האם: אל תהרגו אותו
  טימותי ג'ונס ג'וניור רצח את חמשת ילדיו בדרום קרוליינה. גרושתו אמבר הדהימה את בית המשפט כשביקשה לא לגזור עליו עונש מוות: "זה מה שהילדים היו אומרים. הוא לא ריחם עליהם בשום צורה, אבל הם אהבו אותו"
  אם לחמישה ילדים שנרצחו על ידי אביהם הדהימה הערב (יום ג') את בית המשפט בדרום קרוליינה, כשביקשה מחבר המושבעים לא לגזור עונש מוות על בעלה לשעבר.

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

   

  אמבר קייזר אמרה שכאמא היא רוצה שטימותי ג'ונס ג'וניור ירגיש את מלוא הפחד והכאב שהיא וילדיה הרגישו בזמן מעשי הרצח באוגוסט 2014. אך עם זאת, אמרה האם, הילדים אהבו את אבא שלהם, ולכן אין סיבה להוסיף לכאבם ולתת לו עונש מוות.

  אמבר קייזר טימותי ג'ונס ג'וניור אב רצח את חמשת הילדים ארה
  אמבר קייזר וטימותי ג'ונס ג'וניור בבית המשפט(צילום: AP)
   

  "הוא לא גילה כלפי הילדים רחמים בשום דרך. אבל הילדים שלי אהבו אותו. אם הייתי מדברת בשם הילדים ולא בשמי, זה מה שהם היו אומרים", אמרה קייזר על דוכן העדים. "אני שומעת מה שהילדים שלי עברו. כאמא הייתי קורעת לו את הפרצוף אם הייתי יכולה. זה מה שהאם שבתוכי הייתה עושה".

   

  קייזר זומנה להעיד מטעם ההגנה בשלב הטיעונים לעונשו של ג'ונס ג'וניור. חבר המושבעים הרשיע בשבוע שעבר את האב בחמישה סעיפי רצח, ואמור לקבוע אם לגזור עליו עונש מוות או מאסר עולם ללא אפשרות חנינה.

  אמבר קייזר טימותי ג'ונס ג'וניור אב רצח את חמשת הילדים ארה
  (צילום: AP)
   

  במהלך המשפט טענו עורכי דינו של ג'ונס שהוא סבל משלל בעיות נפשיות, וקרס אחרי שהפך לאב חד הורי בעקבות הגירושין מאמבר. במשפט סיפרו עורכי דינו שאמבר עזבה אותו לטובת נער שחי בשכנות למשפחה, אחרי שנמאס לה לשמוע את ג'ונס משתמש בדת כדי לשלוט במה שהיא לובשת ולמנוע ממנה לצאת מהבית מתי שהיא רוצה.

   

  לפי צוות ההגנה באוגוסט 2014 הוא היה בטוח שבנו ניית'ן בן השש מנסה לפגוע בו באמצעות קשירת קשר עם אמבר. הוא נאבק בילד עד שבן השש נפל ומת. כמה שעות אחר כך, סיפר ג'ונס, הוא החליט לחנוק למוות את שאר הילדים – בני שמונה, שבע, שנתיים ושנה.

  אמבר קייזר טימותי ג'ונס ג'וניור אב רצח את חמשת הילדים ארה
  (צילום: AP)

  לפי התביעה לא מדובר באדם שלוקה בנפשו אלא במפלצת ובדמות אנוכית, שהחליטה לרצוח את ילדיה כדי שלא יחיו עם האם. צוותי ההגנה והתביעה מסכימים שלאלכוהול ולסמים שצרך ג'ונס יש חלק בזוועה. עורכי דינו אמרו שהוא השתמש בסמים כדי לטפל בסכיזופרניה הלא מאובחנת שלו – אך השימוש רק החריף את מצבו הנפשי.

   

  קייזר העידה בבית המשפט אחרי שעורכי דינו של ג'ונס זימנו לעדות עובדת סוציאלית, שסיפרה על הרקע המשפחתי הקשה של ג'ונס. אביו נולד לילדה בת 12 שנכנסה להריון אחרי אונס, והמשפחה של אמו נעלה אותה בארון במהלך טקסי וודו. אמו של ג'ונס סבלה מסכיזופרניה ועברה למוסד כשבנה היה בן שלוש.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AP
  אמבר קייזר וטימותי ג'ונס ג'וניור
  צילום: AP
  מומלצים