שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הטבות המס ליישובי הפריפריה יישארו בתוקף עד לאחר הבחירות
  משרד המשפטים קבע כי ההטבות שניתנו למספר ישובים והיו אמורות להסתיים ביולי הקרוב, יוארכו באופן אוטומטי על פי חוק; מדובר בהטבות שניתנו בניגוד לעמדות הגורמים המקצועיים, ועלותן מוערכת ביותר מ-50 מיליון שקל בשנה
  הקלה לפריפריה: הוראת השעה הנוגעת להטבות מס לחלק מיישובי הפריפריה, שהיתה אמורה להסתיים בחודש יולי הקרוב - תוארך באופן אוטומטי על פי החוק הקובע כי בתקופת בחירות מאריכים חוקים שתוקפם פג תחת תנאים מסוימים. כך קבעה היום (ג') מחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים, בעקבות פניות של ועדת הכספים ושל רשות המיסים. עלות ההטבות מוערכת במעל ל-50 מיליון שקל בשנה.

   

  >> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו 

   

  הטבות המס בפריפריה בסכנה

  איך נכנסו יישובי העשירים במדינה לרשימת מקבלי הטבות המס?

  ועדת הכספים אישרה ההטבות ליישובי הצפון, חוץ מנהריה

   

  מדובר בהטבות החורגות מהמתווה המוסדר וניתנו בניגוד לעמדות הגורמים המקצועיים. כך למשל, המועצה המקומית כפר ורדים תשמור על הטבת המס של 11% ממנה היא נהנית, וערים כמו עכו וקריית שמונה ישמרו על הטבה מוגדלת מעבר למה שהמתווה קובע.

  קריית שמונה: אחד היישובים שישמרו על הטבה מוגדלת (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
  קריית שמונה: אחד היישובים שישמרו על הטבה מוגדלת(צילום: אביהו שפירא)
    

  למעשה, גם ברשות המיסים, גם במשרד המשפטים וגם בוועדת הכספים - שקבעה מראש את המתווה - היה ברור, כי כפי שבעבר בתקופת הבחירות הוארכו ההטבות באופן אוטומטי, המצב כעת לא יהיה שונה, ותתבצע הארכה זמנית עד לתקופה שאחרי הבחירות הקרובות. או אז תדרש ועדת הכספים החדשה לקבל החלטה בנושא.

   

  על פי החוק, "כל חיקוק שתקפו היה פוקע תוך שני החדשים האחרונים לתקופת כהונתה של הכנסת היוצאת, או תוך ארבעה חדשים לאחר שהכנסת החליטה להתפזר,
  או תוך שלושת החדשים הראשונים לתקופת כהונתה של הכנסת הנכנסת - יעמוד בתקפו עד תום שלושת החדשים האמורים"; לכן, הוראת השעה הנוגעת להטבות המס שאמורה להסתיים בתחילת יולי, מוארכת אוטומטית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים