שתף קטע נבחר

יאיר נתניהו: "הפלסטינים חילקו סוכריות אחרי 11 בספטמבר"

בנו של ראש הממשלה סיפר בריאיון לכלי תקשורת ימני-שמרני בארה"ב על השוויון לקהילה הגאה ועל המקלט הבטוח שישראל מעניקה לנוצרים. נתניהו הצעיר התייחס גם לסוגיית הגבולות, וחרף מדיניות הממשלה שהסיעה מסתננים למרכז הארץ טען כי "הסודנים הלכו ברגל עד תל אביב"

 

 

 

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, התראיין הלילה (רביעי) לראשונה, ושיבח בתוכנית של גוף התקשורת הימני-שמרני האמריקני "בלייז טי.וי" (BlazeTV)את הקשר בין ארצות הברית וישראל.

 

"ישראל היא בת הברית מספר אחת של ארצות הברית, ואילו היא בת הברית מספר אחת של ישראל", אמר נתניהו . "אין לנו חברים טובים יותר. אנחנו מוקפים אויבים ומדינות ערב שמכנים אותנו 'השטן הקטן' ואת ארה"ב 'השטן הגדול' , אז הם רואים אותנו אותו דבר והם צודקים. כי ארה"ב זה ישראל, וישראל זה ארה"ב. אנו באים מאותם שורשים יודו-נוצרים".

 

יאיר נתניהו מתייחס לנשיא ארה
יאיר נתניהו בריאיון בארצות הברית

נתניהו הבן הוסיף: "שלא כמו מדינות אחרות במזרח התיכון, לא רק שיש לנו את אותו אינטרס כמו לארה"ב, העם הישראלי מעריץ את אמריקה. האנדרטה היחידה לפיגועי 11 בספטמבר מחוץ לשטח ארה"ב - נמצאת בישראל. כאשר זה קרה, בישראל הרגשנו כאילו זה קרה לנו, והפלסטינים רקדו ברחובות וחילקו סוכריות. ישראל היא בת הברית האמינה ביותר של ארה"ב במזרח התיכון".

 

בריאיון לג'ון מילר, כתב הבית הלבן של "בלייז טי.וי", אמר כי "טראמפ ייזכר לנצח בהיסטוריה היהודית על העברת השגרירות האמריקנית לירושלים וההכרה בריבונות ישראל ברמת הגולן. העם היהודי עדיין זוכר את מלך פרס כורש שהכיר בירושלים לפני 2,500 שנה".  

 

נתניהו טען שמודיעין שהגיע מישראל מנע התקפות טרור בארצות הברית. שיבח את מדיניות ממשל טראמפ ואת היחסים ההדוקים עם ישראל והעם היהודי, התייחס לסוגיית המהגרים הבלתי חוקיים שמעסיקה את ארצות הברית וטען: "בישראל יש שוויון ללהט"בים ולנשים. כל המדינות מסביבנו מוציאות להורג גאים ונשים מוגדרות רכוש הבעל או האב".

 

"הפלסטינים חילקו סוכריות". ניו יורק לאחר אסון התאומים  (צילום: EPA) (צילום: EPA)
"הפלסטינים חילקו סוכריות". ניו יורק לאחר אסון התאומים (צילום: EPA)
 

"הסודנים הלכו ברגל לתל אביב"  

נתניהו גם התייחס לסוגיית המהגרים הבלתי חוקיים בישראל - שמעסיקה רבות את ארצות הברית בימים אלה - והזכיר את בניית גדר הגבול עם מצרים. "בראשית שנות ה-2000 הייתה לנו בעיה בגבול מצרים שהיה למעשה מדבר פתוח, והביא לזרם של מהגרים בלתי חוקיים שחצו מאפריקה", אמר נתניהו.

 

"הם צעדו מסודן למצרים ישר לגבול עם ישראל - והלכו עד לתל אביב. בישראל מתגוררים כשמונה מיליון תושבים בלבד, כך שמאות אלפי מהגרים יכולים להביא להשמדתה. בשנת 2011 בנינו חומה מחוף לחוף, ומאז שהושלמה - ההגירה פסקה לחלוטין". יצוין כי בניגוד לדבריו של נתניהו, המדינה מימנה אוטובוסים ממתקני הכליאה בדרום הארץ אל מרכז הארץ.

 

בנו של ראש הממשלה טען בנוסף כי ישראל היא מקום בטוח לנוצרים ולמיעוטים אחרים בהשוואה למדינות הסובבות אותה: "ישראל היא המקלט הבטוח היחיד במזרח התיכון לנוצרים, שעוברים טיהור אתני ברוב המדינות בו ובישראל הם משגשגים. יש לנו חופש דת לכל המאמינים בישראל, יש לנו שיוויון ללהט"בים ולנשים. כל המדינות מסביבנו מוציאות להורג גייז, ונשים מוגדרות רכוש הבעל או האב.

 

"הנוצרים נרדפים. הדוגמא הטובה ביותר היא בית לחם שבה נולד ישו. עד 1994 בית לחם נשלטה על ידי ישראל ו-80% מתושביה היו נוצרים. מאז ישראל נתנה את השליטה על העיר לרשות הפלסטינית והיום ב-2019 שיעור הנוצרים עומד על 10% בלבד, כי הם נרדפים".

 

יאיר נתניהו נמצא בשבוע האחרון בוושינגטון וביקר בין השאר באולפני פוקס ניוז, שם נפגש עם המגיש טאקר קרלסון. כמו כן נפגש עם קתרינה פירסון שהיתה דוברת קמפיין הבחירות של הנשיא טראמפ בבחירות 2016 וצפויה להיות דוברת הקמפיין שלו גם בבחירות 2020.

 

כמו כן נפגש נתניהו עם האנטר פולאק, שאיבד את אחותו באירוע ירי המוני בבית ספר באמריקה ומאז הפך לפעיל בנושא. פולאק סיפר שבפגישה יאיר נתניהו שיתף באסטרטגיות שישראל משתמשת בהן להגן על בתי ספר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יאיר נתניהו בריאיון בארה"ב
מומלצים