שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ליאון טען שישהה בחו"ל, אך הגיע לכנס מתגייסים בזמן מצעד הגאווה

  ראש העיר ירושלים אמר כי יהיה מחוץ לארץ ביום המצעד בבירה, אך בזמן הצעדה במרכז העיר השתתף בכנס לתלמידי י"ב בבנייני האומה. ליאון: "לא מגיע מבחירה"

   

   

  מצעד הגאווה בירושלים    (צילום: משה מזרחי)

  מצעד הגאווה בירושלים    (צילום: משה מזרחי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  זמן קצר לפני מצעד הגאווה בירושלים, ראש העיר משה ליאון אמר כי ייעדר מהאירוע שנחשב לרגיש מבחינה פוליטית בירושלים בשל שהותו בחו"ל, אלא שבזמן שאלפי המשתתפים צעדו במרכז העיקר - השתתף ליאון בכנס הוקרה והופעה של הקומיקאי אורי חזקיה לתלמידי י"ב שנמצאים לפני גיוס בבנייני האומה.

   

  מצעד הגאווה בירושלים (צילום: רויטרס)
  מצעד הגאווה בירושלים(צילום: רויטרס)

  יש לציין כי גם ראש העיר הקודם, ניר ברקת, מעולם לא השתתף במצעד הגאווה - אך הוא הקפיד מדי שנה לשהות במהלכו מחוץ לישראל. עיריית ירושלים התחשבה בקהילה הגאה בעיר, והורתה להוריד קמפיין מודעות של תנועת "חזון" שיצאה נגד מבנה המשפחה הלהט"בית.

   

  בריאיון לאתר "סרוגים" לקראת יום ירושלים הסביר ליאון: "אני לא משתייך לקהל הזה, אבל בסופו של דבר צריך לתת להם זכות לעשות מה שהם רוצים". לדבריו, "זה לא קשור לדיון ציבורי משום שבג"ץ קבע את ההחלטה. אני לא אשתתף בו, במקרה אני בחוץ לארץ".

   

  משה ליאון (צילום: קונטקט)
  ראש העיר משה ליאון(צילום: קונטקט)

  משה ליאון מסר בתגובה כי "ראש העיר שהה בחו"ל בימים שני עד חמישי,ונחת בישראל בשעה 16:00 ונסע ישירות לכנס מתגייסים שאליו התחייב מבעוד מועד. מצעד הגאווה מתקיים בעיר וימשיך להתקיים גם בעתיד, ראש העיר לא מגיע למצעד מבחירה"

    

  אלעד מלכא חבר מועצת העיר אלעד מלכא מתנועת "התעוררות" אמר: "מותר לא לצעוד, אבל אסור לשקר. אם ראש העיר באמת היה מחובר לכל התושבים, הוא יכול היה להגיד באומץ שהוא בוחר שלא להגיע למצעד. ליאון בחר בטקטיקה פחדנית למטרות רווח פוליטי"

   

  מלכא הוסיף: "גם אני לא הגעתי למצעד הגאווה כמו רבים בירושלים, אבל אלחם למען זכותו של מי שמעוניין לקיים אותו. במקום להוות דוגמה להכלה של השוני והמגוון הירושלמי, ליאון הופך לסמל הפוליטיקה הקטנה שרואה בציבור עול שצריך לשטות בו. הוא משקר לציבור מתוך פחד".

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים