שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  משפחת הלוחם שנרצח תובעת 14 מיליון מהמחבל
  בני משפחתו של לוחם דובדבן סמ"ר רונן לוברסקי ז"ל, שנרצח לפני כשנה, הגישו לבית המשפט תחשיב נזיקין בסך 14 מיליון שקל שאותם תבעו ממשפחת המחבל. בנוסף דרשו עורכי הדין לעקל את המשכורת שיקבל הרוצח מהרשות הפלסטינית

  היום (רביעי) התקיים בבית המשפט הצבאי במחנה עופר שלב הטיעונים לעונש במשפטו של המחבל הפלסטיני איסלאם מחמוד יוסף נאגי, שרצח את סמ"ר רונן לוברסקי ז"ל, לוחם דובדבן, לפני כשנה.

  רונן לוברסקי (מתוך עמוד הפייסבוק של רונן לוברסקי )
  רונן לוברסקי ז"ל (מתוך עמוד הפייסבוק של רונן לוברסקי )

  באפריל האחרון הורשע המחבל בעבירה המקבילה לרצח לאחר שהשליך פלטת שיש מגג בניין שפגעה בראשו של לוברסקי ז"ל. הבוקר, במסגרת שלב הטיעונים לעונש, הגישו עורכי הדין המייצגים את משפחתו של הלוחם תחשיב נזיקין אותו הם מתכוונים להשית על משפחתו של המחבל.

    

  בתחשיב גובה הנזק נכתב כי "המדובר במוות אכזרי תוך חשיפה לסבל רב. בנסיבות אלה, אין חולק כי יש מקום לפסוק לעיזבון הנרצח פיצויים גבוהים בגין כאב וסבל". בנוסף, נעשה חישוב בנוגע למשכורתו העתידית של לוברסקי וכך נכתב "למרות יכולותיו הגבוהות, בעת מותו היה המנוח חייל שטרם רכש לעצמו מקצוע. לרוב, כאשר מדובר בקטינים או צעירים בתחילת דרכם, נהוג להעמיד את בסיס השכר לפי השכר הממוצע במשק".

   

  בנוסף עשה עו"ד מוריס הירש המייצג את המשפחה שימוש יחסית חריג בסעיף "פיצויים עונשיים" ודרש מבית המשפט לעקל את המשכורת שיקבל המחבל מהרשות הפלסטינית. לדבריו, "הגיעה העת שגם בתי המשפט הצבאיים ייאמצו גישה שמשדרת הרתעה כלפי מחבלים, גם בהיעדר עונש מוות".

   

  ולדימיר לוברסקי, אביו של רונן ז"ל, אמר לקראת הדיון בבית המשפט הצבאי: "הגיע הזמן שהפרקליטות הצבאית תפסיק לפחד ותדרוש לגזור על המחבל השפל עונש מוות. אנחנו לא נדרוש פחות מזה. רק יד קשה בלחימה בטרור תציל חיים".

   

  האב, שחבר בפורום 'בוחרים בחיים' של המשפחות השכולות המלווה על ידי תנועת "אם תרצו", אמר עוד: "זו טעות קשה מצד מדינת ישראל להעניק לאויביינו המוצהרים זכות להישפט במקום לחסלם. ניהול משא ומתן איתם בבתי הסוהר במקום לגרש את משפחותיהם הוא הזייה. רק ישום חבילת ההרתעה נגד הטרור ללא כל היסוס תימנע את הרצח הבא".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים