שתף קטע נבחר

יוגב: "בנט בגד באידיאל, לא ראוי שיחזור"; בנט: "חטפתם את הבית היהודי"

נמשך הירי בנגמ"ש: הח"כ מאיחוד מפלגות הימין טען ששר החינוך לשעבר "נטש את הספינה ולקח את הכסף". בנט ענה לו בפוסט ארוך שבו האשים את הבית היהודי בהקצנה דתית: "חרטתם על דגלכם לתקוף כל מי ששונה מכם"

 

נפתלי בנט מוטי יוגב (צילום: עמית שאבי, יוסי זליגר)
נפתלי בנט וח"כ מוטי יוגב(צילום: עמית שאבי, יוסי זליגר)

נמשכות המלחמות הפנימיות בימין לקראת הבחירות, והבוקר (יום ד') עימות, ביקורת וחילופי האשמות בין ח"כ מוטי יוגב (איחוד מפלגות הימין) לבין שר החינוך לשעבר ויו"ר הימין החדש נפתלי בנט. בראיון רדיו הגדיר יוגב כ"בגידה" את עזיבת בנט את הבית היהודי. בנט, מנגד, ענה בפוסט מפורט בפייסבוק שיוגב ואחרים "חטפו" את הבית היהודי בגישתם הקיצונית לדת, הלכה, להט"ב וכו'. 

 

העימות החל הבוקר. בראיון ל"גלי ישראל" התייחס ח"כ יוגב לשאלה אם יש לבנט מקום לחזור בבית היהודי. "ממשלת אחדות לאומית עם כחול לבן היא לא פחותה מלשתף פעולה עם מי שלצורך העניין בגדו בנו, נטשו את הספינה ולקחו את הכסף", אמר. "האם נכון שנחזיר אותם? לא. ככלב שב על קיאו? לא".

 

יוגב ציין שבנט יזם את עזיבת הבית היהודי וכפה אותה על אחרים: "האיש שבגד באידיאל ולא ספר את האנשים, מה מקומו בבית ספרנו? כל דבר צריך לקבל את הערכת המצב שלו לגופו של עניין. אני לא חושב שראוי שנקבל אלינו את מי שפעל נגד עולם הערכים שלנו. אני חושב שראוי היה שיתכבד וישב בצד. אולי ראש הממשלה ימנה אותו שגריר לא יודע היכן".

 

בנט הגיב בפוסט ארוך בפייסבוק, שבו כתב: "מוטי, אולי התבלבלת. אינני רוצה לחזור אליך, ואינני מתחרט על המהלך להקמת הימין החדש. למעשה, איני רוצה ממך דבר. כל התבטאות שלך ושל אחרים ('בנט רפורמי', 'בנט בגד') רק מזכירה לי מדוע יצאתי לדרכי. לו הייתי רוצה לרוץ איתך הייתי פשוט נשאר בבית היהודי. הלוא נבחרתי ליו"ר הבית היהודי ברוב של למעלה מ-80% מהחברים. עשיתי את המעשה הקשה, הלא נוח".

 

 

בנט הסביר מדוע הקים את הימין החדש: "כי אתה ואחרים בסיעה ומחוצה לה חטפתם את מפלגת הבית היהודי לדרך שרחוקה מכל מה שאני ורבים אחרים, כולל מתוך המפלגה, מאמינים בו... יצאנו לימין החדש כי אנו מאמינים ביהדות מקרבת ולא ביהדות מתנשאת, זועמת ומרחיקה. אנו מאמינים בגיוס בנות דתיות לצה"ל (לצד שירות לאומי נפלא), ובבית היהודי של היום מחרימים בנות דתיות שבחרו לשרת בצה"ל. פוחדים להעביר שיחה לבנות אלו, כאילו שהן בזויות או טמאות... סילקתם מישיבת סיעה בבושת פנים רב נפלא מארגון צוהר, כאילו שהוא האויב של דורנו. זה היה מחזה מביש.

 

"אתה ואחרים משום מה חרטתם על דגלכם לתקוף יומם ולילה כל מי ששונה מכם. כאילו שתפארתה וליבתה של הציונות הדתית היא במלחמה נגד להט"בים", כתב בנט. "ההלכה היא ההלכה ואינני מתיימר לגעת בה, אך ממתי, למען השם, זה הפך להיות ה-דגל המרכזי של הציונות הדתית? למה, מוטי, אתה הופך את זה לסמל של הבית היהודי? זה לב הזהות של הציונות הדתית? מתקפה אישית ומעליבה על מי ששונה? זה לא הוגן כלפי הציבור הטוב הזה. זה לא הבית היהודי שחלמתי עליו, ולכן ציבור ענק מתנתק ממך".

 

על סוגיית התמיכה בראש הממשלה בנימין נתניהו כתב בנט: "אני מאמין בשיפוט ענייני של נתניהו ולא בציות אוטומטי כשביטחון אזרחנו מופקר או כשהוא סוטה מן הדרך שבה אנו מאמינים. אגב, אתה תלמד על בשרך שרק תפסיד מהתפיסה החלושה".

 

לסיכום כתב: "אגב, מוטי, לא זכור לי שפעם אחת יצאת להגנתי כאשר נתניהו תקף את אשתי על 'חילוניותה' או את אבא שלי ז"ל. אינני משתלח בך כפי שאתה עושה כלפיי כבר חצי שנה".

 

בנט סיכם את הפוסט ב"מוטי, אתה יכול לחדול מהעיסוק האם תואיל בטובך לקבל אותי אליך. אינני מעוניין בך. ישפוט הציבור בינינו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי, יוסי זליגר
נפתלי בנט וח"כ מוטי יוגב
צילום: עמית שאבי, יוסי זליגר
מומלצים