שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נדחתה תביעת פיצויים של העבריין אבנר הררי שזוכה מרצח
  הררי תבע מהמדינה פיצוי של מיליון שקל בגין רשלנות, לאחר שזוכה מרצח ליאון אזולאי שאירע בשנת 2000. השופטת קבעה כי "הגשת האישום מצויה בהליך הסבירות" וחייבה את הררי בתשלום הוצאות משפט

  בית משפט השלום בתל אביב דחה לפני יומיים את תביעתו של העבריין אבנר הררי, שתבע מהמדינה פיצויים בגובה מיליון שקל בגין רשלנות על העמדתו לדין בתיק רצח בו זוכה.

  העבריין אבנר הררי (משמאל) (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  העבריין אבנר הררי (משמאל) (צילום: מוטי קמחי)

  הררי הואשם ב-2002 ברצח ליאון אזולא שנתיים קודם לכן. שני מתנקשים רכובים על אופנוע וחבושים בקסדות רדפו אחרי רכב בו נהג הנרצח. אחד מהם ירה בו והרג אותו. הררי נעצר במחסום מספר דקות לאחר האירוע, כשהוא רכוב על אופנוע גנוב.

   

  במהלך חקירתו, הוכנס לתאו מדובב שנתן להררי להשתמש בסלולרי שלו. האזנות הסתר מהשיחות הראו לטענת הפרקליטות כיצד הררי משכנע את אשתו ואדם נוסף לשנות חלקית את הגרסאות שמסרו במשטרה. הוא אף התפאר, נטען אז, בפני המדובב בכישוריו כאופנוען ומחסל, והמליץ לו על שיטות חיסול. אלא שבהמשך המדובב נפטר ולא העיד במשפט וגם לא נגבתה ממנו עדות.

   

  המשפט התנהל במשך שש שנים כשהפרקליטות התקשתה להביא עדים למשפט. ביוני 2008 זוכה הררי מהאישום ברצח אזולאי. זאת לאחר שכבר התנהל חלק מן המשפט. הררי זוכה, לאחר שלא נמצאו ראיות מספיקות שקושרות אותו לרצח.

  אבנר הררי ()
  אבנר הררי

  הררי, כאמור, עתר לבית המשפט בבקשה לפיצויים. הפרקליטות הודיעה אז כי המדינה מוכנה לשלם פיצויים, אך אין בכך הסכמה כי כתב האישום הוגש ללא יסוד כיוון שהזיכוי נבע בשל שינוי במצב הראייתי לאחר הגשת כתב האישום בשל פטירת המדובב שנכח בתאו של הררי בזמן המעצר. לבסוף הררי פוצה לאחר הסכם פשרה עם הפרקליטות ב-126 אלף שקלים.

   

  אלא שהררי לא הסתפק בכך והגיש תביעה אזרחית נזיקית בסך מיליון שקלים, בטענה שהפרקליטות והמשטרה גרמו לו עוול בחקירתו, בהעמדתו לדין ובניהול המשפט. הוא טען כי נוהל בתיק הרצח נגדו הליך סרק בן 6.5 שנים והוגש נגדו אישום - על אף היעדר ראיות. השופטת יעל הניג ניתחה את הראיות בתיק כדי לראות אם הגשת האישום הייתה סבירה. היא קבעה שהיו ראיות שחיזקו את החשד נגד הררי - נוכחותו בזירה בשעת הרצח, נסיעתו בדיוק בנתיב הבריחה עליו הצביעו עדי ראייה - אבל גם ראיות מחלישות – למשל שבגדיו היו שונים ממה שראו עדי ראייה.

   

  "היש הראייתי אינו בעצמה גבוהה", קבעה, אך הוסיפה כי "הגשת האישום מצויה בהליך הסבירות". היא דחתה את התביעה וחייבה את הררי לשלם 12 אלף שקלים שכר טרחת עורך דין. לגבי טענת הררי לפיצויים על אבדן שכר השתכרות - קבעה שהוא מנהל "קריירה עבריינית עשרות שנים, נכנס ויוצא מבתי כלא ולא הוכיח כושר השתכרות".

   

  עורך הדין שי אדרי שייצג את הררי מסר בתגובה: "קראנו את פסק הדין, אנו מכבדים אותו אבל אנו סבורים שנפלה שגגה ואיננו סבורים כמו החלטת בית המשפט. נשקול הגשת ערעור". התיק נוהל על ידי עו"ד אריאל אררט מפרקליטות מחוז תל אביב (אזרחי).

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים