שתף קטע נבחר

הבקשה המוזרה של חברת החשמל מיצרנית פורטנייט

סמנכ"ל החברה פנה לחברת Epic וביקש להסיר מהמשחק הפופולרי את החלקים שבהם הדמויות מטפסות על עמודי חשמל ותאורה. הסיבה: מיליוני ילדים מושפעים "בצורה קיצונית" מהמשחק והם עלולים לעשות זאת במציאות

בחברת החשמל חושבים שילדים המשחקים במשחק הפופולרי פורטנייט עלולים לסכן את עצמם וללכת לטפס על עמודי חשמל - בגלל שניתן לעשות את זה במשחק. במכתב פתוח ששלח סמנכ"ל החברה אורן הלמן למנכ"ל חברת Epic שמפתחת את המשחק, נכתב כי הילדים "מושפעים מהתוכן במשחק, שמשפיע על ההתנהגות שלהם ומעודד אותם לבצע פעולות מסכנות חיים".

 

פורטנייט (צילום: shutterstock)
פורטנייט(צילום: shutterstock)

 

למרות שאין ספק כי טיפוס על עמודי חשמל הוא מסוכן (אל תנסו את זה, ילדים!), קשר בין חוויות בתוך משחקים לבין "שחזור" של אותן החוויות בעולם האמיתי הוא קונספט נטול ביסוס. למרות עשרות שנות של חשיפה למשחקים, ומספר רב של מחקרים שנעשו בנושא, אין שום דבר שקרוב אפילו לקונצנזוס. עם זאת, רוב התסריטים שנחקרו הם אלה האלימים - ולא שחסרים כאלה בפורטנייט. בו בזמן, קשה לומר שהפופולריות של מיינקראפט גרמה לילדים להיפצע בעקבות חפירת בורות, ושמריו קארט הוביל לגל של גניבות כלי-רכב על-ידי ילדים.

 

ההודעה בעברית שמלווה את המכתב מרשימה אף יותר, בזכות הטענה כי "מיליוני ילדים מכורים ומושפעים בצורה קיצונית" מהמשחק. לא ברור על מה מתבססת חברת החשמל בטענה הזו.

 

המכתב של חברת החשמל ()
המכתב של חברת החשמל

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים