שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  המשטרה על כביש 90 - 13 אלף דו"חות בחצי שנה

  מכת תאונות הדרכים הקטלניות על כבישי הארץ הזניקה את משטרת התנועה לפעילות אכיפה מוגברת. ויש לשוטרים מה לומר בעניין: האכיפה אינה מספיקה, האחריות על הנהג

  למעלה מ-13 אלף דו"חות נרשמו לנהגים מתחילת השנה בכביש 90, הנמתח בין הקצה הצפוני של המדינה לנקודה הדרומית בה. כמעט שבוע לאחר עוד תאונה קטלנית, שבה קיפחו את חייהן שתי אחיות בנות 8 ו-3, משחררת המשטרה ל-ynet את הנתונים, ומעדכנת כי אגף התנועה פועל בימים האחרונים בצורה מוגברת גם בכבישים 25 ו-31. בין אמצעי האכיפה שמפעילה לדבריה המשטרה: מצלמות טקטיות, מצלמות סטילס, מסוק אכיפה וניידות גלויות וסמויות.

   

  רכב המשפחה (צילום: חיים הורנשטיין )
  כביש 90 - "לתאונות אחראים הנהגים"(צילום: חיים הורנשטיין )

   

  על כביש 90 שבחלקו נחשב למסוכן ובו התרחשו תאונות קטלניות רבות, נפרסו עשרות שוטרים מדי יום כחלק מפעילות מניעה והרתעה, כאשר האכיפה מבוססת - כך משטרה - על מחקר וניתוח נתונים מכבישים בהם נרשם מספר גבוה של תאונות דרכים ונפגעים. במסגרת הפעילות בכביש 90 ו-25 נרשמו בימים האחרונים מאות דו"חות נגד נהגים שעקפו באופן מסוכן, לרבות בדרך לא פנויה ועל קו הפרדה רצוף.

   

  הבוקר (ד׳) הפעילה המשטרה מסוק בכביש 25 בין צומת צפית לצומת הערבה, ובעזרתו נתפסו שבעה נהגים שעקפו באופן מסוכן. שלושה מהם עקפו על קו הפרדה רצוף והוזמנו לבית המשפט, ארבעה אחרים עקפו באופן מסוכן בצומת ולחובתם נרשמו דו"חות.

   

  במשטרת התנועה טענו הבוקר כי פעילות האכיפה תימשך ביתר שאת במטרה להרתיע נהגים ולנסות למנוע את התאונה הבאה. ״אכיפה מוגברת ויצירתית ככל שתהיה אינה מספיקה שכן האחריות בסופו של דבר מוטלת על הנהג. יצאת לעקיפה? אתה חייב לדעת לפני איך היא תסתיים", ציינו באגף התנועה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חיים הורנשטיין
  תאונה קטלנית נוספת בכביש הארוך
  צילום: חיים הורנשטיין
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים