שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מכתב גלוי לגבר המתוסכל מינית
  כל גופי זקוק לזמן אהבה ובאופן יומיומי – ולא רק במצבים מיניים. אני צריכה שנחזיק ידיים, שנסתכל בעיניים, שנלך לישון חבוקים. אני רוצה לבקש ממך שכשאני אומרת לא לביטוי מיני מסוים שאתה רוצה בו – אז שלא תברח, שלא תפנה לי את הגב ושלא תכעס. שעדיין נוכל להמשיך לשחק, להיות יחד, לגעת, להתלטף, להתנשק ופשוט לאהוב. אפשר?

  גבר שלי,

   

  אמש שיתפת אותי בכאב הדחייה ובתסכול המיני שאתה חווה לא פעם כשאתה רוצה מין ואני לא. אני אוהבת אותך, ומביעה כוונה לגעת דרך המילים במעמקי לבך והווייתך האוהבת. גבר שלי, לא פשוט לי לראות אותך ככה פגיע, רגיש ונזקק. משמעותי עבורי להרגיש אותך ככה פתוח, חשוף ומתקשר. תודה שאתה מספר לי מה אתה מרגיש. דרך המילים והרגשות שלך אני מתחברת אליך ויודעת שהתסכול המיני שלך הוא שער עבור שנינו.

   

  אהבה היא דבר פשוט. צאו מהסרט

   

  הרבה חברות שלי מספרות כמה מאתגרת הנקודה הזאת שבה קורה מגע אינטימי ומיני ונעים לשני הצדדים, ואז הוא רוצה שזה יהיה מיני יותר והיא לא רוצה. זו ממש נקודה קשה. יש בה כאב, אשמה, תסכול, תחושה שמשהו לא בסדר ויותר מכל - תקיעות. כאילו שמכאן אין לאן ללכת.

   

  ואני מבינה אותך, זה באמת מתסכל ולא נעים כשהתשוקה המינית עולה ולא זוכה למימוש מלא. לפעמים זה כואב בגוף, לפעמים בלב ולפעמים בשניהם. לא קל לי להרגיש את האשמה שעולה בתוכי ברגעים האלה, את הבלבול, את חוסר האונים ואת תחושת האכזבה. לא פעם עולה בי גם כעס על עצמי, על הפות שלי שלא רוצה ברגע מסוים בדיוק את מה שאתה רוצה. אני מרגישה שאנחנו נפגשים בנקודה משותפת – במקום פנימי של תסכול ואכזבה. אתה יכול להרגיש שזאת נקודה משותפת? שאין בינינו מאבק? שאני רוצה בטובתנו? שאני אוהבת אותך? הלוואי שכן.

  זוג כועס במיטה אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)
  התקיעות היא הדדית, אבל היא בטח לא אומרת שאינני אוהבת אותך(צילום: Shutterstock)
   

  מסרים מהפות

  בא לי לשתף אותך שלקחו לי שנים רבות ללמוד להקשיב לגוף שלי, לפות שלי ולעונג שבגופי. פעמים רבות מספור הייתי עם גברים במצבים מיניים ו"הסכמתי" למין, גם כשהפות אמרה שזה לא בדיוק מה שהיא רוצה. התרגלתי לשתוק, להיאלם, לפחד לומר את האמת "ולזרום" בניגוד למה שהגוף שלי אמר לי. אחרי הרבה תהליכי התפתחות, מודעות והעמקה לתוך אהבה עצמית, הבנתי שאני והפות שלי אחת הן, ושהיא המקדש שלי. הבנתי שאני מחויבת לה לפני כל דבר אחר וגם למדתי שכאשר אני קשובה לה – יש לה תזמון משלה לפתיחות ולביטוי של תשוקה מינית שעולה על גדותיה.

   

  נראה לי שאני מבינה עכשיו את המפתח ראשון, את הפתרון ואת הכיוון שיאפשר לשנינו להתיר את התקיעות שעולה במצבים האלה - כשהפות שלי אומרת לא לחדירה או למגע מיני אחר שאתה רוצה בו, זה לא אומר שאני לא אוהבת אותך! זה לא אומר שאני לא חושקת בך וזה לא אומר שאני לא רוצה אותך. הפות שלי מבקשת עצירה ברגע הזה, שהייה. הפות מבקשת שנמשיך להיות יחד ברגעים האלה. שנרגיש את הרגשות שעולים בחיבוק, בשיחה, במגע אינטימי אחר. הפות מלמדת אותי שהיא פשוט צריכה זמן. שאני צריכה זמן, הרבה זמן. זמן להקשבה, זמן לליטוף עמוק בשאר חלקי הגוף, זמן לאהבה.

   

  זמן אהבה

  כל גופי זקוק לזמן אהבה באופן יומיומי – ולא רק במצבים מיניים. אני צריכה שנחזיק ידיים, שנסתכל בעיניים, שנלך לישון חבוקים. אני רוצה לבקש ממך שכשאני אומרת לא לביטוי מיני מסוים שאתה רוצה בו – אז שלא תברח, שלא תפנה לי את הגב ושלא תכעס. אני רוצה לבקש ממך להבין שאם אסרב לחדירה עדיין נוכל להמשיך לשחק, להיות יחד, לגעת, להתלטף, להתנשק ופשוט לאהוב. אפשר?

   

  אני רוצה להציע שנשתמש בשער של התסכול כמקום לחיבור במקום כביטוי לתקיעות. כי התסכול המיני שלך הופך לתקיעות עבור שנינו. זה קורה כשאתה מאשים אותי במילים או במבט "שזה בגללי", זה קורה כשאני מאשימה את עצמי שעשיתי משהו לא בסדר, וכשאתה חושב (במודע או שלא במודע) שאני אחראית על סיפוק הצרכים המיניים שלך. אבל אני לא, וזה בסדר, אתה גם לא אחראי לשלי.

  זוג כועס במיטה אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)
  אל תפנה לי את הגב ואל תכעס(צילום: Shutterstock)
   

  אני רוצה להיות איתי ואיתך, עם כל הרגשות שעולים בי ברגעים האלה. אני רוצה לבקש שלא נפחד מהרגעים האלה שקורים. אני רוצה לבקש מעצמי וממך שבפעם הבאה שעולה תסכול מיני, נוכל לשתף האחד את השניה בתחושות ושננשום ביחד לגוף ולכל מה שעולה. אני מאמינה שפעמים רבות בעבר חווית דחייה במרחב המיני וכשזה קורה לך איתי, אתה חווה לא רק את הדחייה שלי, אלא גם את כל חוויות הדחייה הקודמות שלא עובדו ולא נחוו ולא הורגשו עד תומן.

   

  גם תסכול מבקש אהבה, אז בוא נאהב אותו ביחד ברכות, בפשטות, באמת. וחשוב לי שתדע שאתה לא לבד בתסכול, ושאני לא לבד בחוסר האונים והבלבול. אנחנו ביחד בהכל ואכפת לי ממך, אבל אני לא מסכימה "לזרום" כשהפות שלי לא רוצה – כי זה יפגע בי ואז בך ואז בקשר שלנו. אבל אנחנו ביחד בכאב הזה. אני איתך ואתה איתי. אני לא דוחה אותך, אני לא נסגרת בפניך. אני רוצה אותך. אני אוהבת אותך. אני איתך. אפשר להיות בתסכול ביחד ואז הוא יחלוף. מבטיחה.

   

  אוהבת אותך, האישה שאיתך.

   

  שתי הערות לסיום:

  1. המילים נכתבו מאישה לגבר מטעמי נוחות ונינוחות שלי. אפשר לקרוא אותן גם מגבר לאישה ולערוך את ההתאמות הנדרשות.

   

  2. כולי תקווה שהמילים יגעו בנשים ובגברים ברמות מודעות שונות ויהוו גשר בין תת המודע למודע, בין הרובד הגלוי והסמוי, לבריאת שלום ואהבה בין המינים.

   

  דורית בר היא מטפלת מינית וזוגית הוליסיטית. מרצה ומנחה סדנאות להורים ולאנשי מקצוע מתחום החינוך והטיפול.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  האם תוכל להבין שאני רוצה בטובתנו?
  צילום: Shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים