שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  בלוני התבערה החדשים: כמה שריפות - באמצעות בלון אחד

  ארגוני הטרור בעזה עלו על שיטה חדשה: בלוני נפץ עם נטפים, שמרחיבים את מוקדי הבעירה. בעוטף חוששים משדרוגים נוספים, וממשיכים לספור נזקים

   

  השתלטות על שריפה שנגרמה מבלון תבערה    (צילום: גל בסמוט, רשות הטבע והגנים, משה ברוכי יערן קק״ל)

  השתלטות על שריפה שנגרמה מבלון תבערה    (צילום: גל בסמוט, רשות הטבע והגנים, משה ברוכי יערן קק״ל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ארגוני הטרור בעזה מסרבים להפסיק להפריח בלוני תבערה, וצמצום מרחב הדיג על ידי ישראל לא משכנע אותם לעשות כך. רק אתמול (יום ד') פרצו שמונה שריפות כתוצאה מבלונים, וכעת נראה שהטרור הלכאורה פשוט הזה קיבל "שדרוג" שמדאיג מאוד את אנשי הביטחון: בלון שמפיל נטפי פתילים בוערים.

   הפרחת בלוני הטרור ()
  בלוני תבערה

  טרור הבלונים החל כאיום לא משמעותי שבתחילה התייחסו אליו בקלות ראש. אבל שנה אחרי שהחל השימוש בו, בימים האחרונים הבחינו כוחות הביטחון כי בלון התבערה שודרג: פתיל בעירה שנוטף במספר מוקדים תוך כדי מעוף הבלון. אל הבלון מחובר פתיל שספוג בחומר בעירה או שמן ותוך כדי מעופו בשטח ישראל הוא מטפטף חלקים בוערים של הפתיל, ובכך נוצרים כמה מוקדי בעירה על ידי בלון אחד.

   

  לפטנט החדש נחשפו כוחות הביטחון בימים האחרונים, לאחר שהבחינו כי במוקדי האש בעוטף עזה לא אותרו שאריות בלון, אלא רק חלקיקי פתילים. הדוגמא לכך הייתה שלשום ביער כיסופים - צוותי הכיבוי הבחינו בשלושה מוקדי אש ביער, יחסית קרובים זה לזה.

  צוותי כיבוי של קק
  שריפה ביער בארי(צילום: משה ברוכי יערן קק״ל)

  בשטח אותרו שאריות הפתילים אך לא הבלון שככל הנראה המשיך במעופו ונעלם. גורם ביטחוני בעוטף עזה הביע חשש מהשדרוגים ואמר כי "הפלסטינים רואים במוצר הזה סיפור הצלחה. אסור להקל ראש באיום הזה. למרות שהוא נשמע קליל ולא מאיים - הוא בהחלט מסוכן וקטלני".

   

  בתוך כך, אתמול אחר הצהריים חלה עליית מדרגה בטרור הבלונים, כאשר שוגרו מרצועת עזה עשרה בלוני תבערה, שניים מהם שנשאו מטעני נפץ והתפוצצו במועצה האזורית אשכול. שישה אחרים גרמו לשריפות ושניים נוספים הופרחו - אך לא התפוצצו. הפיצוץ של בלוני הנפץ נשמע היטב ותושבים סיפרו כי "חלונות הבית רעדו".

   

  בעקבות זאת, הודיע מתאם פעולות הממשלה בשטחים על הטלת סגר ימי מלא על רצועת עזה בעקבות המשך הפרחת בלוני התבערה "עד להודעה חדשה". משמעות הסגר: איסור כללי על יציאת כלי שיט פלסטיניים למים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים