שתף קטע נבחר

תיעוד: בן 13 נתפס נוהג ברכב בדרום

שוטרים שעצרו רכב חשוד בכביש 25 שבדרום, נדהמו לגלות נער נוהג. הוא סיפר שהיה בדרכו לבקר את אמו בחדר מיון. הוא הורד מהכביש, לא בפעם הראשונה

 

 

  

שוטרים שעסקו שלשום (יום ג') בפעילות אכיפה שגרתית בכביש 25 שבדרום, הבחינו בנהג שעורר את חשדם ונראה צעיר מאוד. השוטרים עצרו את הרכב שבו היו עוד שני נוסעים ומבדיקת הנהג עלה כי מדובר בנער בן 13, שכבר הורד בעבר מהכביש.

תפיסת קטין בן 13.5 נוהג בכביש 25 בדרום הארץ (צילום: דוברות המשטרה)
הנער שנתפס נוהג בכביש 25 (צילום: דוברות המשטרה)

הנער סיפר כי הוא בדרכו לחדר מיון כדי לבקר את אמו. המשטרה הפסיקה את נהיגתו ופתחה בהליך תעבורתי נגדו. בדיקת הרכב העלתה כאמור כי הוא הורד מהכביש. בן משפחה של הנער, בן למשפחה מהפזורה הבדואית שבאזור, הגיע למקום.

 

מהמשטרה נמסר כי "בצד פעולות האכיפה וההסברה למען ביטחון משתמשי הדרך, משטרת ישראל קוראת לגלות מעורבות הורית בנעשה עם הילדים בחצרות הבתים ובדרכים".

 

בחודש מרץ אשתקד הבחינו שוטרי מג"ב ברכב שטח שנוסע באופן חשוד והורו לנהג לעצור. להפתעתם הם גילו כי מאחורי ההגה יושב ילד בן 10, כשלידו סבו - שלא הכחיש שנתן לנכדו לנהוג.

 

השניים נתפסו באזור שכונת הר חומה בירושלים. לאחר שהשוטרים עצרו את הג'יפ, הם ניסו להבין מהסבא כיצד איפשר לנכדו לנהוג בג'יפ ללא כל בעיה. הסבא הסביר לשוטרים: "לי יש מוסך והוא (הילד) מוסכניק, אוהב להתעסק, אוהב ג'יפים". השוטר שלא האמין למשמע אוזניו שאל שוב. "בן כמה הילד?" והסבא השיב ברצינות כאילו מדובר בדבר שבגרה: "הוא בן 10. אבל הוא נוהג בשטח, הוא אף פעם לא יצא ולא ייצא לכביש"

 

השוטרים לקחו את הסב לתחנת עוז של המשטרה, שם קיבל זימון לבית משפט, לאחר שהרשה לקטין לנהוג ברכבו. בשימוע שנערך לסב בפני קצין משטרה, הושבת רכבו למשך 30 ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות המשטרה
הנער שנתפס נוהג בכביש 25
צילום: דוברות המשטרה
מומלצים