שתף קטע נבחר

מתפקדי העבודה יכריעו על הפריימריז באינטרנט: "חצי מיליון שקל לפח"

המשאל המקוון שבו יחליטו במפלגה אם לקיים פריימריז יימשך יומיים ויעלה כחצי מיליון שקלים. זאת, אף שעמיר פרץ כבר הסכים לקיים בחירות פנימיות, ולא בוועידה

פריימריז במפלגת העבודה  בחירות 2019 (צילום: מוטי קמחי )
פריימריז בעבודה. יכריעו באינטרנט(צילום: מוטי קמחי )

 

כ-60 אלף מתפקדי מפלגת העבודה יצטרכו להכריע בשבוע הבא אם לקיים פריימריז לראשות המפלגה - במשאל מקוון. זאת, אף שח"כ עמיר פרץ כבר הסכים לקיים את הבחירות הפנימיות. בכירים במפלגה לא איחרו להביע ביקורת על המהלך: "זה פשוט לקחת חצי מיליון שקל ולזרוק אותם לפח".

 

משאל המתפקדים המקוון למפלגת העבודה ייערך במשך 48 שעות בתאריכים 19-21 ביוני. לטובת המתפקדים המבוגרים שאינם משתמשים באינטרנט, הוחלט גם לפתוח 20 קלפיות ברחבי הארץ. המתפקדים יצטרכו להכריע בין שלוש אפשרויות: להשאיר את הרשימה כפי שהיא היום, לקיים פריימריז לבחירת רשימה חדשה, או לאפשר לחברי הוועידה - כ-3,000 מהתפקדים - לבחור בעצמם את הרשימה לכנסת.

 

עלות המשאל צפויה לעמוד על כחצי מיליון שקלים. בכירים בעבודה טענו כי מדובר בהליך הזוי: "מתי מקיימים משאל אינטרנטי על עניינים מפלגתיים? זה פשוט לקחת חצי מיליון שקל ולזרוק אותם לפח".

איציק שמולי אולפן ynet מפלגת העבודה  (צילום: אלי סגל, אלכס קולומויסקי)
שמולי בירך על פריימריז, פרץ תחילה רצה בחירות בוועידה(צילום: אלי סגל, אלכס קולומויסקי)

בית המשפט המחוזי בתל אביב הורה לקיים את המשאל המקוון. פרץ, שתחילה התנגד לקיים פריימריז, הסכים כאמור לבחירות הפנימיות, אך בית המשפט כבר פרסם את החלטתו ולכן המפלגה מחויבת לקיים את פסק הדין.

 

החלטת בית המשפט הגיעה בעקבות עתירת פרץ ומזכ"ל המפלגה ערן חרמוני נגד היו"ר הפורש אבי גבאי, בטענה שאינו מאפשר להם להציג בפני חברי הוועידה הצעה נגדית לשלו. גבאי הציע אז שהפריימריז יתקיימו ב-2 ביולי בקרב כלל מתפקדי המפלגה ואילו פרץ וחרמוני דרשו להציג הצעה שלפיה 3,000 חברי ועידת העבודה יבחרו את היו"ר. במהלך הדיון הגיעו שני הצדדים להסכם פשרה, שלפיו תידחה ועידת המפלגה שתוכננה וייערך המשאל המדובר.

 

ח"כ איציק שמולי בירך אז על החלטת בית המשפט, ומאז גם הודיע כי יתמודד על ראשות המפלגה. "הגיע הזמן לקחת את המושכות לידיים", הוא אמר בסרטון שפרסם בפייסבוק. "אתמודד על ראשות מפלגת העבודה ואוביל אותה לפרק חדש ומלא תקווה. אני הסיכוי הגדול ביותר לחיבורים ולכך שרבים יחזרו להאמין מחדש בעבודה".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
פריימריז בעבודה, ארכיון
צילום: מוטי קמחי
מומלצים