שתף קטע נבחר

פגיעת הרקטה בישיבה: "אם היא הייתה זזה חצי מטר, לא יודע אם הייתי פה"

שלום כחלון למד בבית המדרש בעת שנשמעה האזעקה: "אחרי כמה שניות שמעתי בום עוצמתי, אמרתי שמע ישראל, זה קרה 3-2 מטרים מאחורינו". הוא דרש תגובה עוצמתית לירי הרקטה: "לא לומר שאין נפגעים אז הכל טוב"

 

 

שלום כחלון, בוגר ישיבת ההסדר בשדרות, שהה הערב (ה') בבית המדרש ולמד בעת שפגעה הרקטה במבנה הישיבה: "אם הרקטה הייתה זזה חצי מטר הצידה לא יודע אם הייתי יכול לדבר פה עכשיו. אני עד עכשיו מתנשף, נושם, אני לא עיכלתי את הסיטואציה".

 

כחלון סיפר שיצא חמשו"ש מהצבא והגיע לישיבה, שם נפגש עם אחד האברכים כדי ללמוד ולשוחח. "דיברנו קצת ואז שמענו צבע אדום. אני במקור אשקלוני אז אני רגיל לצבע אדום - אז אמרתי שלא יקרה לי כלום, בטח כיפת ברזל מיירטת".

שלום כחלון, עד ראייה מזירת נפילה הרקטה בישיבת ההסדר בשדרות (צילום: רועי עידן)
שלום כחלון שניצל מפגיעת הרקטה(צילום: רועי עידן)

פגיעת רקטה בישיבת הסדר בשדרות (צילום: רועי עידן)
המקום שבו פגעה הרקטה. "הייתי 2-3 מטרים מהמקום שבו היא פגעה"(צילום: רועי עידן)

זירת נפילת הרקטה בשדרות (צילום: רועי עידן)
(צילום: רועי עידן)
 

פגיעת רקטה בישיבת הסדר בשדרות (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

פגיעת רקטה בישיבת הסדר בשדרות (צילום: אבי רוקח)
הנזקים בתוך בית המדרש(צילום: אבי רוקח)

פגיעת רקטה בישיבת הסדר בשדרות (צילום: אבי רוקח)
(צילום: אבי רוקח)

"אחרי כמה שניות שמעתי בום עוצמתי, אני אמרתי שמע ישראל, מעולם לא קרה לי דבר כזה. זה קרה 2-3 מטרים מאחורינו. זה פגע בקורה - תיקח שלושה מטרים ממנה, שם ישבתי. הכי אחרון מצד ימין של בית המדרש", הוא שיחזר.

 

כחלון פנה אל הדרג המדיני והצבאי ודרש תגובה חריפה: "זה לא פייר שעכשיו עזתיים ואומרים אין נפגעים, כיפת ברזל מיירטת אז הכל טוב. באמת צריך להיכנס בהם. צריך לתת על זה תגובה, לא לומר שאין נפגעים אז הכל טוב".

פגיעת רקטה בישיבת הסדר בשדרות (צילום: רועי עידן)
כוחות הביטחון וההצלה בשטח הישיבה(צילום: רועי עידן)
פגיעת רקטה בישיבת הסדר בשדרות (צילום: רועי עידן)
(צילום: רועי עידן)

פגיעת רקטה בישיבת הסדר בשדרות (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

פגיעת רקטה בישיבת הסדר בשדרות (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

הרקטה נורתה הערב מרצועת עזה ופגעה במבנה של ישיבת ההסדר בשדרות. אזעקת צבע אדום נשמעה בעיר וביישובים במועצה האזורית שער הנגב. כשעה לפני הרקטה יצאו תלמידי הישיבה לעשות את השבת בקרב משפחותיהם.

 

אלון דוידי, ראש העיר שדרות, ביקר בזירת הנפילה ודרש מהממשלה תגובה חריפה: "אנחנו נמצאים בהסלמה של הרבה זמן. זה בלתי אפשרי ולא נכון. אני אומר את זה היום להנהגת ישראל - עשינו את זה בעבר ואפשר לעשות את זה גם היום - רק מבצע קרקעי נרחב. אני הראשון שמתפלל ואומר הלוואי שיהיה שקט, אבל מניסיון העבר אנחנו יודעים שראשי הטרור מנצלים כל מה שיש להם כדי לפגוע בשגרת חיינו".

 

 

הוא הוסיף: "אנחנו הראשונים שלא רוצים מלחמה, אבל אנחנו רוצים לחיות כמו כל תושבי ישראל ולפעמים צריך להפעיל את הכוח בצורה מיטבית כדי להחזיר את השקט. הניסיון שלי מראה שכשעשינו את זה בעבר זכינו לשקט לטווח ארוך. המציאות של שבוע מלחמה ושלושה שבועות של שקט הוא בלתי אפשרי למדינת ישראל. זה פוגע בהרתעה, בשגרת החיים ובאפשרות שלנו להפריח את העיר".

 

דוידי פנה לראשי חמאס: "אני אומר לאנשי החמאס - אנחו פה, התושבים, סובלים, אבל נמשיך לפתח את העיר ואת עוטף עזה. הם לא ינצחו אותנו, אבל צריך להכות בהם, לפגוע בהם כפי שעשינו בעבר. צריך להפעיל את צה"ל בצורה המירבית, תקפיד החיילים הוא להגן על תושבים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
התלמיד שניצל
צילום: רועי עידן
מומלצים