שתף קטע נבחר

אגרופים וחניקה: תיעוד קטטה בין נהג אוטובוס לנוסע

שוב אירוע מסוכן במהלך נסיעה: נהג בחברת קווים תועד בעימות אלים עם נוסע. בחברה טוענים: "הנוסע תקף ראשון". צפו בתיעוד התקרית החמורה

 

 
 
 
קטטה בין נהג אוטובוס לנוסע בקו 278 של חברת קווים מתל אביב לאלעד פורסמה ברשתות החברתיות. מתיעוד הקטטה שאירעה אמש (יום ה') לא ניתן לדעת מה הוביל לתגרה האלימה, אולם הנהג טוען כי הנוסע היה זה שתקף אותו ראשון. בעקבות כך הגישה הבוקר חברת קווים תלונה במשטרה.
 

 

בסרטון התקרית נראה הנהג רוכן מעל לנוסע, מכה וחונק אותו. אחר כך נראה הנוסע מכה את הנהג באגרופים עד שנוסעים אחרים מפרידים בין השניים.

אירוע אלימות קשה בין נהג לנוסע באוטובוס ()
תיעוד הקטטה

אירוע אלימות קשה בין נהג לנוסע באוטובוס ()

מדובר בתיעוד השלישי בשבועייים האחרונים של אלימות קשה בין נהגים לנוסעים. ברקע אחד המקרים שאירע בפתח תקווה, השביתו בשבוע שעבר נהגי חברת דן את עבודתם בעיר למשך שעתיים.

 

א', אחת הנוסעות שהייתה על האוטובוס סיפרה על התקרית: "אחד הנוסעים התחיל לקלל את הנהג בלי סיבה ברורה, אני חושבת שזה בגלל שהוא לא רצה לדבר איתו. ליד אוניברסיטת בר אילן הנוסע קילל את הנהג פעם נוספת, והוא השיב לו, אז פרצה בין השניים קטטה. הנהג עצר את האוטובוס בין גבעת שמואל לקרית אונו והנוסעים תפסו את הנוסע במטרה למנוע את המשך העימות. לאחר חידוש הנסיעה תקף הנוסע שוב את הנהג שהחזיר לו וניסה לחנוק אותו".

 

מחברת קווים נמסר כי "הנהג הותקף על ידי הנוסע. מוגשת תלונה במשטרה, והחברה תפעל למצות את הדין עם התוקף. לאור הצטברות המקרים בעת האחרונה, החברה תפנה בראשית השבוע הבא בפנייה רשמית למשרד התחבורה לצורך הקמת מחיצות בין נהגי האוטובוס והנוסעים וכדי להבטיח את שלום נהגיה".

 

"חציצה תצמצם את האלימות"

ישראל גנון, יו"ר ארגון נהגי האוטובוסים, הגדיר את המקרה כ"תעודת עניות לתחבורה הציבורית בישראל. הוא גם קרא לשר התחבורה ישראל כץ להתערב בנושא.

 

לדברי גנון, "חייבים להניע את המהלך של ההכרה המקצועית בנהגי האוטובוסים באופן מיידי. חציצה בין הנהג לנוסעים, הכרה בהם ואבטחתם יצמצמו פלאים את האלימות בענף.

 

"כלל הנהגים בענף מתבקשים לאמץ את המתווה והפתרונות שהוגשו לשר בעזרת ההסתדרות הלאומית. יש להתכונן למאבק נחוש ואיתן למען ההכרה במקצוע ומניעת האלימות נגדנו כמובילי דרך לכלל הציבור".

 

בכתבה שולבו צילומים מהרשתות החברתיות. אם ידועה לכם זהות הצלמים כתבו לנו במייל האדום .

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים