שתף קטע נבחר

המנטורים

יוזמה חדשה של הקונגרס הציוני העולמי מחברת את הסטארטאפיסטים הישראלים המצליחים עם סטודנטים מקומיים וחושפת בפניהם ישראל אחרת

הקונגרס היהודי העולמי והקונסוליה הישראלית קיימו אירוע מיוחד ביום שלישי האחרון להשקתה הרשמית של תכנית "סטארט אפ מנטורס", תכנית מיוחדת שהחלה כיוזמה של סטודנטים, במטרה לחולל מהפכה בסיפור הנרטיב של ישראל לדורות הצעירים באמריקה.

התוכנית נרקמה במסגרת תחרות קמפוס פיץ' לשנת 2018, יוזמה שנתמכה על ידי הקונגרס היהודי העולמי בהנהגת נשיאה רונלד לאודר, בשיתוף הקונסוליה הישראלית בניו יורק, המעודדת את התלמידים להציע פרויקט חדש ויצירתי לשינוי הדיאלוג אודות ישראל בקמפוסים.

 

תכנית "סטארט אפ" מנטורס מחברת סטודנטים, ברוב המקרים שאינם יהודים, באוניברסיטאות עילית אמריקאיות עם מדריכים מקצועיים ממוצא ישראלי בכל התחומים. מנחים וחניכים מתבקשים לקיים שתי שיחות ועידה בוידאו או בטלפון, מין שיעור הדרכה של 30 דקות במהלך סמסטר אקדמי, על מנת לאפשר למורה לספק ייעוץ מקצועי ומידע חיוני לסטודנטיםץ כמו כן, הם מספקים, דרך כך לסטודנטים את החשיפה הראשונה שלהם לאזרח ישראלי מחוץ להקשר והקונפליקט הפוליטי .

 

דבדבד ()
מעבירים את זה הלאה. השקת תכנית המנטורים, השבוע בניו יורק

 

התוכנית החלה באוניברסיטת קורנל עם 10 מדריכים וחונכים ישראלים שבהצלחה רבה התחברו לסטודנטים ופתחו עבורם ערוץ חדש לישראל. מאז הורחבה לאוניברסיטת פרינסטון, אוניברסיטת שיקגו, ואוניברסיטת מישיגן, עם למעלה מ- 40 מדריכים וחניכים. "בהתבסס על ההשפעה שראינו שהיתה לסטארט-אפ זה על סטודנטים בשנה אחת", מתאר אדם שפירא, מייסד שותף של התוכנית, "אנו שמחים להמשיך ולהגדיל את המיזם הזה בעולם, לבנות קהילה גלובלית של מנהיגי סטודנטים, אשר גאים להיות מעורבים בישראל. אירוע זה", הוסיף, "איחד את מנהיגי העסקים, הטכנולוגיה, הממשלה והמגזר ללא כוונת רווח, כדי לחגוג את שיתוף הפעולה עם ישראל מעבר לגבולות טיפוסיים ". שראל ענבר, ממקימי התוכנית, מוסיף: "אצלנו בסטארט-אפ החשוב הזה, הנכס הגדול ביותר שלנו, הוא העם שלנו. על ידי השקעה בבניית מערכות יחסים מתמשכות בין מנהלי היום ומנהיגי המחר, אנו מבטיחים שהקהילות ברחבי העולם ייהנו מהזדמנויות העצומות שמציעה ישראל על הבמה העולמית."

 

דבדבד ()
המנטורים. צילום: שחר עזרן

 

במהלך שנת הלימודים 2019-2020, תושק התוכנית במוסדות אקדמיים נוספים כמו: אוניברסיטת דיוק, אוניברסיטת קליפורניה בלוס אנג'לס, סטנפורד, ייל, פנסילבניה, אוניברסיטת קליפורניה בברקלי, המכון הקולינרי של אמריקה, אוניברסיטת מקגיל, אוניברסיטת טורונטו, אוקספורד, קיימברידג ', לונדון , אוניברסיטת מלבורן ועוד.

 

"ישראל מוכרת כאומת הסטארט-אפ של העולם, ולא בכדי", מסבירה סוניה גומז דה מסקיטה, מנהלת התכנית של הקונגרס היהודי העולמי. "זוהי ארץ מלאה אנשים מבריקים, חדורי מוטיבציה אשר בנו מדינה תוססת ומגוונת בתוך פחות ממאה שנה. לצערנו", היא מוסיפה, "אנשים רבים, בעיקר סטודנטים, מעצבים את ההתרשמות הראשונה שלהם מישראל, על סמך מה שהם שומעים בתקשורת העולמית ברמה הפוליטית ואינם נחשפים לאלמנטים אחרים בסיפור של ישראל. תוכנית "הסטארט-אפ מנטורשיפ", היא ההזדמנות האולטימטיבית למנהיגי המחר לקיים אינטראקציה עם אנשי מקצוע ישראליים במסגרת קרובה של אחד על אחד. במסגרת התכנית, יש לתלמידים הזדמנות להיפגש וללמוד מאנשי עסקים ונשים ישראלים בעלי מוטיבציה, כאלו שהגיעו להישגים והצלחה במגוון רחב של תחומים, וכך, לראות את פניה האמיתיים של ישראל. הקונגרס היהודי העולמי ונשיאנו רונלד ס. לאודר גאים לתמוך ביוזמה כה חשובה וחשובה."

גלית פלג, קונסול הדיפלומטיה הציבורית בקונסוליה הישראלית, השותפה ליוזמה, מסכמת: "בארבע השנים האחרונות, הקונסוליה הישראלית והקונגרס היהודי העולמי פועלים יחד בקמפוסים לקידום דיאלוג חיובי על ישראל, באמצעות יוזמות בראשות סטודנטים. תוכנית זו- Start-Up Nation Mentorship, היא מוצר של מסעות פרסום אלו. היא מדברת ומכוונת במדויק על רמה זו לדור העתיד של אנשי עסקים בארה"ב. חיבור התלמידים המקומיים עם הקהילה העסקית בישראל מאפשר לסטודנטים להכיר את ישראל האמיתית, הרלוונטית להם, לפתוח להם חלון לתרבות העסקים בישראל ולהרחיב את האופקים שלהם ".

 

לקבלת מידע נוסף על התוכנית:

www.startupnationmentorship.org

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים