שתף קטע נבחר

תלונות נגד איש הקמפיין של שפיר: "יחס מחפיר והלנות שכר"

לאחר שחברת הכנסת סתיו שפיר הודיעה כי תתמודד על ראשות העבודה, עלו תלונות נגד בעל משרד היח"צ ש"מריץ" אותה, מור הראל שובבו: "העליב אנשים בצורה קשה, צרח וקילל עובדת". שובבו כתב בפייסבוק: "לא יצליחו להפחיד אותנו". שפיר לא מגיבה

בימים האחרונים, לאחר שחברת הכנסת סתיו שפיר הודיעה כי תתמודד לראשות מפלגת העבודה, עלו תלונות נגד מי שמתוכנן לקחת חלק בקמפיין שלה - מור הראל שובבו - על יחס מחפיר לעובדיו והלנות שכר בכמה וכמה הזדמנויות שונות לכאורה. שובבו הוא בעל משרד יחסי הציבור "ג'ינג'ר", ותלונות נגדו הגיעו להליכים משפטיים, אחת מהתביעות בסך 250 אלף שקלים עדיין מתנהלת.

 

המתלוננים מחו על כך שדווקא שפיר, שלאורך כהונתה בכנסת מקדשת ומקדמת נושאים כמו שקיפות זכויות עובדים, בחרה להעסיק אדם, שלדבריהם, חוטא בכך. היא בינתיים סירבה להתייחס.

 

אתמול שובבו העלה בעמוד הפייסבוק שלו פוסט שבו כתב: "כמו שאתם מבינים, לא מצליחים להפחיד אותנו מלעשות את הדבר הנכון וזה להריץ את סתיו לראשות העבודה. כנראה שיש אנשים שמבינים היטב מה היכולות התקשורתיות שלי ונלחצו שאעבוד עם סתיו".

 

שובבו הוסיף: "התרגשתי מכמות שיחות הטלפון מהעיתונאים הבכירים ביותר בישראל שהודיעו חד משמעית שהם איתי. מה שניסו לעשות יצר את ההיפך ואין מאושר ממני להמשיך בדרכי המקצועית שמוכיחה את עצמה בכל פעם מחדש, גם אם לפני שמונה שנים זה התחיל בדירתי הצנועה". שובבו סיכם וכתב כי הוא "פה וגם שפיר עד הניצחון".

סתיו שפיר באולפן ynet (צילום: אלי סגל)
סתיו שפיר(צילום: אלי סגל)

שובבו הקים את המשרד שלו לפני כשמונה שנים. בשנים האחרונות הוא עושה יחסי ציבור בעיקר למסעדות, אירועי אוכל ולמצעדי הגאווה בתל אביב. לאחרונה היה אמון גם על אירועי האירוויזיון בעיר.

 

בהמשך לפרסומים בצינור ובדה מארקר, אחד האנשים שעבדו איתו בעבר סיפר ל-ynet: "עבדתי שם כחודש ומעולם לא קיבלתי שכר. נחשפתי במסגרת הזמן הזו לכמה תקריות שבהן הוא העליב אנשים בצורה קשה. באחת הפעמים היינו בישיבה של המשרד, הוא צרח ודיבר בצורה מחפירה לאחת העובדות, קילל אותה, אמר לה שהיא מכוערת. אמרתי לו שהוא לא יכול לדבר ככה לאף אחד והחלטתי שאני לא לוקח בזה חלק יותר". אותו אדם ציין כי לאורך השנים דאג שלא להיתקל בשובבו בענייני עבודה.

 

שובבו מסר בתגובה: "חברת ג'ינג'ר תקשורת היא אחת מחברות יחסי הציבור המצליחות בישראל ובשנים האחרונות ניהלה קמפיינים מהשורה הראשונה שזכו לחשיפה תקשורתית אדירה. כידוע, עם ההצלחה - צצים בעלי אינטרסים שמתקשים לשמוח בשמחתם של המתחרים.

 

"מטבע הדברים, לעיתים עלולים להתפתח מתחים בין קולגות למקצוע, אך לאורך 8 שנותיה, מנהלת ג'ינג'ר קשר תדיר, חיובי ופורה עם כל גוף תקשורת בישראל ויעידו על כך עשרות אלפי הכתבות שיזמה ג'ינג'ר בפרויקטים השונים שבניהולה. במידה ואכן ישנו עיתונאי שטוען אחרת, אשמח להבין במה מדובר ולהתייחס לטענות באופן פרטני".

 

בנושא התביעות המשפטיות, מסר שובבו, "הרי שעומדת כנגדי תביעה אחת בלבד, של עובד שקיבל את מלוא שכרו וזכויותיו כחוק, אך אף על פי כן בחר להגיש תביעה מנופחת ומשוללת יסוד, כפי שיתברר בקרוב בבית המשפט. יצוין, כי כנגד העובד עומדת תביעה נגדית על הפרת חוק עוולות מסחריות וחובות תום לב. התביעות הישנות לא הוגשו בגין הלנת שכר, אלא על טעויות חישוביות שנעשו בתום לב".

 

חברת הכנסת סתיו שפיר סירבה להתייחס לדברים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים