שתף קטע נבחר

חייל רותק: "קיבלתי שבת כי היה נקניק ליד גבינה במקרר"

אלפי תגובות ושיתופים לפוסט של שלושה חיילים. אחד מהם נענש בריתוק לבסיס, כי שם נקניק במקרר צבאי שהיה "בחזקת חלבי". אביו של החייל שרותק: "הרוב החילוני נרמס על ידי המאפיה - המיעוט הדתי המאורגן"

 

הפוסט של חיילי השריון ()
החייל שרותק וחבריו

סערה ברשת בעקבות ריתוק לבסיס של חייל שערבב מוצרים חלביים עם בשריים במקרר: פוסט שפורסם ביום חמישי האחרון בדף הפייסבוק "המחרטטים בתשובה" גרר אלפי תגובות כועסות, שיתופים ולייקים. לצד צילום של שלושה חיילים בבסיס, נטען: "אנחנו שלושה שריונרים שמשרתים אי שם בדרום הרחוק וקיבלנו שבת על זה שהיה לנו במקרר נקניק ליד הגבינה. שתהיה שבת שלום. אותנו לא יצליחו לשבור".

 

מבדיקת המקרה עולה כי אחד החיילים שם נקניק במקרר שהיה בחדר מגורים בבסיס, ובו השתמשו גם חיילים נוספים, אף שנכתב על המקרר כי הוא "בחזקת חלבי". ככל הנראה המפקד של אחד החיילים הבחין בכך במהלך מסדר לסופ"ש שהתקיים ביום חמישי. החייל הוענש בריתוק, שני החיילים האחרים שצולמו בפוסט אינם קשורים למקרה.

 

בצה"ל אמרו בתגובה כי "בעקבות מעבר חייל אחד בלבד על הפקודות בבסיס, וזאת תוך ידיעתו את הפקודות ואי ביצוען, החייל הוענש ורותק לבסיס במהלך השבת". בצה"ל נהוג לטפל משמעתית בחיילים שמפרים את פקודות הכשרות, אך ההעדפה היא לנקוט בהסברה ובאזהרה ולהטיל עונש ממשי במקרים כאלו רק כברירה אחרונה.

 

אביו של החייל שרותק כתב בפייסבוק: "המקרר נמצא בחדר של החיילים החילוניים והנקניק היה סגור. פלא שהקיטוב בעם הולך וגדל. פלא שאנחנו הרוב החילוני נרמסים על ידי המאפיה - המיעוט הדתי המאורגן. אני מעוצבן".

 

הפוסט הוביל לתגובות מפוליטיקאים, בהם ח"כ יבגני סובה מישראל ביתנו שכתב בחשבון הפייסבוק שלו: "מיום שישי בבוקר הרשתות החברתיות מוצפות בתמונה של שלושה חיילי שיריון שקיבלו עונש 'שבת' רק בגלל שבמקרר שלהם בחדר נמצאו נקניק וחלב יחד על אותו מדף. לא בצלחת, על המדף. פניתי ללשכת הרמטכ"ל, אך טרם קיבלתי תשובה. היום אסרו לשים חלב ובשר ביחד באותו מקרר, מחר ייאסרו על בנות להתגייס לצבא, מחרתיים נהפוך לצבא הגנה להלכה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים