שתף קטע נבחר
הוסף כתבה
הכי מטוקבקות
  הכי מטוקבקות

   הקיץ המסובך שמחכה לגולדן סטייט

   טובת הקבוצה תלויה מאוד ביכולת שלה להשאיר את הצרות בתוך הבית ובאפשרות לתת לרעשים אחרים להוביל את המהלכים הקרובים

   במהלך כל סדרת גמר ה-NBA בין טורונטו רפטורס לגולדן סטייט ווריורס, ואפילו בעת שהתקיימה סדרת גמר המערב, גורמים מטעם GSW הוציאו הודעות שונות בנוגע לחומרת הפציעה של קווין דוראנט. חלק מההודעות נועדו מצד אחד לפגוע ביכולת של הרפטורס להתכונן כראוי למשחקים, ומצד שני על מנת לא לגרום נזק תדמיתי לשחקן שעלול לעזוב את הקבוצה בקיץ. אפילו השמועה לפיה מכר את ביתו בסן פרנסיסקו ורכש בית בניו יורק היו חלק מהמלחמה הפסיכולוגית והמעשית איתה מתמודדים בגולדן סטייט לקראת שינוי הסגל הפוטנציאלי בקיץ.

    

   מקרה בוחן רלוונטי הוא הסיבה המרכזית שהביאה לעזיבת קוואי לנארד את סן אנטוניו בסוף העונה שעברה. דרישת המעבר נוצרה כתוצאה מחוסר הסיפוק של לנארד מהטיפול הרפואי שקיבל בעת שסבל מהפציעה שהשביתה אותו לרוב העונה, במהלכה חטף ביקורת מחבריו ומהצוות המקצועי של הקבוצה. במקרה של דוראנט הוא לא חטף ביקורת מהשחקנים לצידו, אך כן הועלתה השערה בשלב מסוים לפיה ההחלטה בנושא תלויה ברצונו האישי שלו בלבד אם לחזור או לא.

    

   הפציעה של קווין דוראנט (צילום: AFP)
   הפציעה של קווין דוראנט(צילום: AFP)

    

   על מנת למנוע מקרה חוזר של פרשת קוואי בקליפורניה, מיהרו גורמים שונים בגולדן סטייט להביע את צערם בעקבות הפציעה החמורה של דוראנט במשחק 5. הג'נרל מנג'ר בוב מאיירס נאבק להחביא דמעות כשהודיע לתקשורת על הפציעה וסטף קרי מירר בבכי במהלך שיחה עם כתבת ESPN רייצ'ל ניקולס. ברור לכולם שלמרות העלות הגבוהה, הווריורס מאוד מעוניינים להשאיר את הקבוצה כפי שהיא בשנה הבאה. הם יעשו כל שביכולתם לעמוד במשימה באמצעות הליכה על חבל דק מאוד. כמובן שהקבוצה תשתדל לקחת אחריות על הפציעה, אך אחריות גבוהה מדי תטיל בספק את מקצועיות הצוות הרפואי. חלק מהשדרנים כבר הספיקו להאשים את הקבוצה בחזרה מהירה מדי של דוראנט למגרש, אבל הצוות הרפואי טוען שאין קשר בין הפציעה הראשונה של דוראנט לנוכחית. הקהילה הרפואית חלוקה בדעת, וצפו להתפתחותה של מלחמת גרסאות מסוימת בסיומה של סדרת הגמר.

    

   בסופו של דבר, תעלה כאן שאלה של אמינות ומקצועיות בקבוצה שעד כה נחשבה למודל ספורטיבי להצלחה. הכחשה כבדה מדי או התנערות מאחריות תוביל בוודאות את דוראנט לחתום בקבוצה אחרת, במקום להפעיל את סעיף השחקן שיקנה לו חוזה לעונה נוספת בשווי 31.5 מיליון דולר, כל זאת למרות שהסבירות של חזרתו למגרש בעונה הבאה נמוכה בעקבות הפציעה. לכל הבעיות האמורות מתווספת הפציעה של קליי תומפסון, שקרע את הרצועה הצולבת במשחק 6 שהכריע את הסדרה. מבחינת הספורטאים, הבריאות היא לא משחק והיא גוברת על כל שאר האינטרסים. כרגע הכדור במגרש של גולדן סטייט, והאחריות הבלעדית לשמירה עליו נמצאת בידיים שלה. מהלך לא נכון, עצבים שיוציא מאמן כזה או אחר, עלולים לייצר עבור הקבוצה נזק אדיר, תדמיתי ומקצועי.

    

   טובת הקבוצה תלויה מאוד ביכולת שלה להשאיר את הצרות בתוך הבית ובאפשרות לתת לרעשים אחרים להוביל את הקיץ הקרוב. הפציעות של תומפסון ודוראנט משפיעות לא רק על עתיד הקבוצה אלא גם על עתיד הליגה. הפציעות יגבילו את השחקנים במקרה האופטימלי עד מרץ, ולכן על מנת לייצר אמון הקבוצה עשויה להחתים את השניים על חוזה שנתי, בעזרתו יוכלו לחזור לפעילות בהדרגה ובלי לחץ. אופציה זו לא תהיה קיימת בניו יורק (יעד מוביל עבור דוראנט) ובלוס אנג'לס (העיר בה גדל תומפסון). תכף נגלה אם יצליחו במשימה.

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   צילום: רויטרס
   קליי תומפסון
   צילום: רויטרס
   מומלצים