שתף קטע נבחר

ישראלים ביקרו, בתוניסיה מחו: "לפטר את השר היהודי"

המפגינים קראו קריאות נגד "ייהוד ירושלים", האשימו את הממשלה בפגיעה בריבונות המדינה וקראו להעמיד לדין את שר התיירות היהודי, רוני טרבלסי. אחד המוחים: "כל הישראלים שנכנסו למדינה - עובדים עבור המוסד"

 

 

 

הפגנות מחאה החלו היום (שבת) בתוניס, בירת תוניסיה, במחאה על ביקור משלחת מישראל, שלפי דיווח בערוץ הלבנוני אל-מיאדין "זכתה לסידורי אבטחה מיוחדים". המשלחת המדוברת נכנסה במסגרת היתר כניסה שניתן אחת לשנה לישראלים להיכנס למדינה, לביקור שורשים. בין היתר קראו המפגינים לפטר ולהעמיד לדין את שר התיירות היהודי של המדינה, רוני טרבלסי.

 

ההפגנה כוונה נגד ישראל ונגד המאמצים "לנרמל את היחסים עם ישראל", כולל הטחת אשמה בממשלה בתוניסיה ובחלק מהדמויות הפוליטיות במדינה בכך שהם פועלים על מנת לנרמל את היחסים עם ישראל.

 

המפגינים קראו סיסמאות נגד ישראל ונגד ביקור המשלחת, שלפי דיווחים בתקשורת הערבית נראתה בסמוך לבית אבו ג'יהאד, ממייסדי תנועת פת"ח שחוסל על ידי ישראל ב-1988. אחד מחברי "הרשת התוניסאית להתנגדות לנרמול", אמר בריאיון לרשת אל-מיאדין כי "כל הישראלים שנכנסו למדינה עובדים עבור המוסד הישראלי".

שר תיירותי יהודי רוני טרבלסי ב תוניסיה ()
הפגנות נגד ישראל בתוניסיה

 

רוני טרבלסי שר התיירות החדש של תוניסיה ()
שר התיירות היהודי של תוניסיה, רוני טרבלסי

המפגינים שרפו את דגלי ישראל וקראו קריאות נגד "ייהוד ירושלים", אך המחאה לא הסתיימה שם. בין היתר נשמעו קריאות לפטר מתפקידו את שר התיירות היהודי של תוניסיה, רוני טרבלסי, ואף להעמידו לדין.

 

מזכ"ל אחת המפלגות בתוניסיה, עיסאם א-שאבי, האשים את ממשלתו בכלל ואת שר התיירות טרבלסי בפרט, ב"אחריות לנרמול היחסים עם ישראל ולפגיעה בריבונות המדינה". א-שאבי אף פנה בבקשה לממשלה לפתוח בחקירה בנושא.

 

טרבלסי מונה לתפקידו בסוף השנה שעברה, ועוד לפני כן היה מוכר במדינה כאיש עסקים מצליח, שעסק בעיקר בתחום התיירות. טרבלסקי, הבעלים של סוכנות הנסיעות Royal First Travel, הוא בנו של פרס טרבלסי, ממנהיגי הקהילה היהודית בתוניסיה.

 

הקהילה היהודית במדינה הצפון-אפריקנית מנתה בעבר מאות אלפים, אך לפי סוכנות הידיעות AP חיים היום בתוניסיה כ-1,200 יהודים בלבד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנות נגד ישראל בתוניסיה
מומלצים