שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צפו: פורץ למסילת הרכבת עם האופנוע ושובר את המחסום
  רוכב אופנוע ניסה לחצות מפגש רכבת אחרי שהמחסומים ירדו, ושבר אחד מהם. ברכבת פועלים לביטול המפגש ובוחנים פתרונות אחרים עבור הולכי הרגל. צפו בתיעוד האירוע

  רוכב אופנוע ניסה אמש (שבת) לחצות באופן לא חוקי מפגש בין מסילת הרכבת למדרכה בקריית מוצקין, למרות ששני המחסומים כבר ירדו. בדרכו אל מחוץ לפסי הרכבת הוא שבר את המחסום. צפו בתיעוד האירוע.

   

   

  רק בשבוע שעבר תועד אדם עומד סמוך למפגש לאחר שהמחסומים ירדו ומיידה אבנים לעבר הרכבת המתקרבת. עשרות אירועים בטיחותיים אירעו במפגש המדובר בחודשים האחרונים, האחרון שבהם היה רק לפני כמה ימים, כאשר נער רגם רכבת באבנים תוך סיכון עצמו ואחרים.

   

  האופנוע חוצה את מסילת הרכבת (באדיבות רכבת ישראל)
  האופנוע חוצה את המסילה ושובר את המחסום(באדיבות רכבת ישראל)

  האופנוע חוצה את מסילת הרכבת (באדיבות רכבת ישראל)
  (באדיבות רכבת ישראל)

  לפני כמה חודשים אירע מקרה חמור נוסף במפגש לאחר שקלנועית פרצה למסילה לאחר שאמצעי האזהרה הופעלו והמחסומים הורדו. במהלך שנת 2018 נרשמו 6,500 דקות עיכוב במצטבר כתוצאה מפריצות לשטח המסילה במעבר הספציפי הזה.

   

  מנכ"ל הרכבת בפועל וסמנכ"ל הבטיחות בחברה הנחו לבטל את המפגש כבר בחודשים הקרובים ובשלב זה בוחנים ברכבת כמה חלופות למעבר הולכי רגל בתחום תחנת הרכבת. ברכבת פנו לעיריות קריית מוצקים וחיפה כדי לפעול בנושא.

   

  ל-ynet נודע כי רכבת ישראל פועלת כבר זמן מה אל מול הרשויות העירוניות כדי לתאם עמן את סגירת המפגש לטובת מעבר באמצעות כרטיס בתחנה עצמה, כמו שקורית בתחנת תל אביב סבידור מרכז, אך לא זוכה לשיתוף פעולה מצד העיריות.

   

  גורמים בענף התחבורה המעורים בנושא ציינו כי בניגוד למפגשים אחרים שצריך לבצע בהם הפרדות מפלסיות בעלות של מיליוני שקלים, במקרה הנוכחי כבר נבנתה הפרדה מפלסית לכלי רכב, שאף פועלת, כעת נותר למצוא פתרון רק עבור הולכי הרגל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות רכבת ישראל
  האופנוע חוצה את הפסים ושובר את המחסום
  באדיבות רכבת ישראל
  מומלצים