שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  המיליונים הגיעו לעזה. הלילה: "ירי לעבר חיילי צה"ל"

  לפי דיווחים פלסטיניים, אין נפגעים מהירי לעבר הכוח שהיה בשטח הרצועה, אך בקרבת הגבול. כמה שעות לפני כן נכנס לרצועה השליח הקטארי מוחמד אל-עמאדי עם 15 מיליון דולר. 10 מיליון נוספים הועברו לישראל עבור דלקים לתחנת הכוח בעזה

  השליח הקטארי מוחמד אל-עמאדי נכנס אמש (יום א') לרצועת עזה דרך מעבר ארז ובאמתחתו 15 מיליון דולר. עוד 10 מיליון הועברו לישראל לצורך רכישת דלקים לתחנת הכוח בעזה. אחרי כניסתו לרצועה, כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו שפלסטינים ירו לעבר כוח מיוחד של צה"ל שפעל באזור חאן יונס שברצועה, והכריחו אותו לסגת. לפי הדיווחים, אין נפגעים מהירי שאירע מערבית לגדר המערכת, אך בקרבת הגבול.

   

  ביקורו של השליח הקטארי יימשך כיומיים. שעות לפני הגעתו נכנס לרצועת עזה סגנו חאלד חרדאן. אל-עמאדי צפוי להיפגש עם הנהגת חמאס ברצועת עזה ולפקח באופן אישי על מתן המענקים לתושבי הרצועה.

  חלוקת הכסף הקטארי בעזה (צילום: AFP)
  25 מיליון דולר. אזרח פלסטיני בחלוקת הכספים הקודמת (צילום: AFP)

   

  המענק הקטארי מחולק באופן הבא - עשרה מיליון דולר יועברו לישראל לקניית דלקים שמועברים לתחנת הכוח בעיר עזה לצורך הפעלתה. כ-10 מיליון דולר לערך משמשים כמענק במזומן למשפחות נזקקות כאשר כל משפחה מקבלת סיוע של 100 דולר. בנוסף, חמישה מיליון דולר במזומן יינתנו לפרויקטים "Cash For Work" של האו"ם, שבהם מועסקים עזתים בעבודות זמניות ומשלמים להם על כך.

   

  לישראל אין את יכולת השליטה על רשימת המוטבים שמקבלים את הכסף מהאו"ם על ידי השליח למזה"ת ניקולאי מלאדנוב, שלא בדומה למענקי המשפחות הנזקקות - שם השליטה על רשימת מקבלי המענק טובה יותר ושם אין כמעט גורמים שקשורים באופן ישיר לחמאס.

  שריפת שדה קוצים בעוטף עזה (צילום: ביטחון אשכול)
  טרור הבלונים נמשך. שריפת שדה קוצים בעוטף עזה(צילום: ביטחון אשכול)

  שריפת שדה קוצים בעוטף עזה (צילום: ביטחון אשכול)
  (צילום: ביטחון אשכול)

   

   

  ביום שישי מסרו מקורות פלסטיניים כי בפגישה האחרונה בין מנהיג חמאס איסמעיל הנייה לשליח האו"ם למזרח התיכון ניקולאי מלאדנוב, נאמר לאחרון כי שום פלג פלסטיני לא עומד מאחורי ירי הרקטות ביום חמישי לעבר ישראל. עוד אמר הנייה כי "מתנהלת חקירה כדי לנסות ולהבין מי ירה" וכי חמאס "לא מעוניין בכישלון מאמצי ההסדרה מול ישראל".

   

  מלאדנוב, מצידו, הבטיח להנייה כי השליח הקטארי צפוי להיכנס לרצועה עם המענק החודשי וכי ישראל העבירה דרכו מסר לפיו היא מעוניינת בהמשך השקט.

   

  בהמשך השבוע צפויה להיכנס לרצועה משלחת של בכירי המודיעין המצרי אשר ינסו להנמיך את הלהבות בין חמאס לישראל ולמנוע הסלמה צבאית נוספת.

   

  חרף ההבנות בין הצדדים, אתמול נמשך טרור בלוני התבערה שהחריף בשבוע שעבר, ושלוש שריפות פרצו בעוטף עזה. השריפות פרצו בשדות של המועצות האזוריות שער הנגב ואשכול. בכל המוקדים הושגה שליטה על הלהבות במהירות על ידי כוחות כיבוי מקומיים וכוחות צבא. לא היו נפגעים. גם הבוקר אותר צרור בלונים עם מטען חשוד, הפעם בשטח פתוח מחוץ ליישוב באשכול.


  פורסם לראשונה 16/06/2019 20:18

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים