שתף קטע נבחר

חתונה שצמחה מאובדן: יתומי האינתיפאדה השנייה נישאו

שניהם איבדו הורים ואח בפיגועים שונים שאירעו באותה שנה והכירו בקבוצת תמיכה ליתומים. 17 שנה אחרי שהשכול טילטל את חייהם, אביגדור גביש ואיילת דיקשטיין נישאו בחתונה מרגשת והוכיחו שהאהבה חזקה מהכל. בתחילת הטקס קרא הרב להורים שאינם: "בואו להיות איתנו בחופה"

 

חתונה יתומים אביגדור גביש איילת דיקשטיין  ()
גביש ודיקשטיין לבד מתחת החופה

זו הייתה חתונה שמחה ומלאת אהבה, שנמהלו בה גם עצב וכאב. אביגדור גביש (37) ואיילת דיקשטיין (34) נישאו אמש בגן אירועים באזור השרון מול בני משפחתם המורחבת וחברים. אף אחד מהם לא זכה שאבא ואמא ילוו אותו לחופה. שני זוגות ההורים נרצחו בשני פיגועים שונים ב-2002, כשהחתן והכלה היו נערים.

 

 

בתחילה עמדו אביגדור ואיילת לבדם תחת החופה. ואז הכריז הרב יוסי פרומן, שערך את הטקס, "בואו ונזמין לפה את ההורים של אביגדור, דוד ורחל, בואו להיות איתנו". ומיד אחר כך: "בואו נזמין את ההורים של איילת, יוסי וחנה, הצטרפו אלינו". הקהל כולו דמע. בהמשך עלו אחיהם של אביגדור ואיילת והצטרפו אליהם תחת החופה.

 

עם תום הטקס פרצו החברים ובני המשפחה לחופה והניפו את הזוג הנשוי הטרי על הכתפיים. הריקודים נמשכו שעות ארוכות. המסע הארוך, המשותף, של אביגדור ואיילת עצר לערב אחד בתחנה שמחה במיוחד, שממנה הם ממשיכים ביחד.

חתונה יתומים אביגדור גביש איילת דיקשטיין  ()
גביש ודיקשטיין עם האחים מתחת לחופה

הטרור היכה במשפחתו של אביגדור ב-2002, כאשר היה חייל בן 19. במוצאי ליל הסדר, יממה לאחר הטבח המחריד במלון פארק בנתניה, חדר מחבל פלסטיני לבית הוריו ביישוב אלון מורה שבשומרון. המחבל פתח בירי, פצע אנושות את האב דוד, שמאוחר יותר נפטר מפצעיו, ורצח את האם רחל ואת אביה, יצחק קנר.

משפחה של אביגדור גביש ()
אביגדור גביש יחד עם משפחתו

כתבות שעלו בידיעות אחרונות בעקבות הפיגועים בהם נהרגו בני משפחותיהם של אביגדור גביש ואיילה דיקשטיין (צילום: ארכיון
(צילום: ארכיון "ידיעות אחרונות")

לאחר מכן ירה באברהם גביש, אחיו הבכור של אביגדור שהיה אז קצין בדרגת רס"ן בסיירת מטכ"ל. מאוחר יותר נפטר אברהם מפצעיו. אביגדור עלה לקומה השנייה לסייע לאחיו הקטנים. המחבל חוסל זמן קצר אחר כך על ידי כוח של סיירת מטכ"ל.

 

ארבעה חודשים לאחר מכן הטרור היכה במשפחתה של איילת. בסוף יולי 2002 נסעו בני משפחת דיקשטיין מהיישוב פסגות להתארח אצל קרובי משפחה ביישוב מעון שבהר חברון. בסמוך לצומת זיף הותקפה מכוניתם ביריות על ידי מחבלים. במכת האש הראשונה נפגעו שובאל בן התשע, אחיה של איילת, והאמא חנה. האב יוסף בלם את הרכב ויצא ממנו כדי לעזור לאשתו ולבנו הפצועים, נורה גם הוא ונהרג במקום. מאוחר יותר נפטרו מפצעיהם האם ובנה הקטן.

משפחה של איילת דיקשטיין ()
משפחה של איילת דיקשטיין

כתבות שעלו בידיעות אחרונות בעקבות הפיגועים בהם נהרגו בני משפחותיהם של אביגדור גביש ואיילה דיקשטיין (צילום: ארכיון
(צילום: ארכיון "ידיעות אחרונות")

אביגדור המשיך את מסלול הלוחם במגלן, עשה קורס קצינים, הפך למפקד צוות ולסגן מפקד פלוגה ביחידה. לאחר שהשתחרר למד הנדסת תעשייה וניהול. לפני כמה שנים הוא פנה לתחום המוזיקה והוציא שני אלבומים. איילת מצידה למדה חינוך במכללת דוד ילין, עוסקת במחול ומטפלת באמצעות תנועה.

 

אביגדור ואיילת נפגשו לראשונה בקבוצת תמיכה ליתומים של עמותת "משפחה אחת". במהלך השנים הקשר ביניהם התהדק ולפני כשנתיים וחצי הפכו לזוג. ביום שבו הציע אביגדור נישואים לאיילת עלו בני הזוג לבית העלמין באלון מורה, פקדו את קברי הוריו, אחיו וסבו של אביגדור. משם המשיכו לבית העלמין בפסגות, ועלו על קבריהם של הוריה ואחיה של איילת. רק אז הודיעו למשפחה ולחברים שהחליטו להתחתן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גביש ודקישטיין מתחת לחופה
מומלצים