שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אלפי בעלי חיים נתפסו במבצע בינ"ל בשיתוף גופים ישראליים

  רשות הטבע והגנים ומג"ב שיתפו פעולה עם האינטרפול והיורופול במבצע הנרחב. במסגרת המבצע נעצרו 180 בני אדם ברחבי העולם בחשד לסחר בבעלי חיים. במקרה אחד נתפס חשוד עם בעלי חיים בשווי של 400 אלף שקלים

  בעלי חיים שנתפסו במבצע נגד סחר בלתי חוקי זוחלים ()
  צבים שנתפסו במסגרת המבצע

  מבצע בינלאומי של האינטרפול והיורופול בשיתוף רשות הטבע והגנים ומג"ב נגד סחר בלתי חוקי בזוחלים ובבעלי חיים הוביל לתפיסה של יותר מ-4,400 פרטים ברחבי העולם ולמעצרם של כ-180 חשודים. באחד מהמקרים, אצל אחד מהחשודים שנעצרו במסגרת המבצע נתפסו בעלי חיים בשווי של 400 אלף שקלים.

   

  במבצע, שנמשך כמה שבועות במהלך החודשים אפריל ומאי, לקחו חלק 22 מדינות בהן ישראל באמצעות רשות הטבע והגנים, הגוף הממלכתי האמון על הגנת חיות הבר בישראל ובסיוע משמר הגבול, הזרוע המבצעית של משטרת ישראל שסיפקה מידע מודיעיני וכוחות מבצעיים לפעילות הפיקוח והאכיפה. במסגרת המבצע בוצעו מעצרים וחקירות של המעורבים בעבירות ברחבי העולם, בין השאר בישראל.

  בעלי חיים שנתפסו במבצע נגד סחר בלתי חוקי זוחלים ()
  נחש שנתפס במסגרת המבצע הבינ"ל

  בעלי חיים שנתפסו במבצע נגד סחר בלתי חוקי זוחלים ()

  בין 4,400 בעלי החיים שנתפסו במסגרת המבצע בינלאומי: 20 תנינים, 2,700 צבי מים ויבשה ו-1,500 נחשים, לטאות ושממיות. כמו כן נתפסו שישה נחשים מסוג Kenyon Sand Boa במטען אווירי בארה"ב, שני פיתונים במערב אוסטרליה, ו-150 מוצרים שמקורם מבעלי חיים וזוחלים כגון: תיקים, ארנקים, חגורות ופוחלצים.

   

  לדברי שאול גולדשטיין, מנכ"ל רשות הטבע והגנים: "הטבע הוא חוצה גבולות וכך אנו גם צריכים לפעול בשמירה עליו. מבצע זה הוא הוכחה ליתרון בשיתוף הפעולה בין הגורמים השונים בכל הקשור למאבק בסחר והחזקה לא חוקית של חיות בר ובכלל".

  בעלי חיים שנתפסו במבצע נגד סחר בלתי חוקי זוחלים ()
  צבים שנתפסו במסגרת המבצע

  בעלי חיים שנתפסו במבצע נגד סחר בלתי חוקי זוחלים ()

  בעלי חיים שנתפסו במבצע נגד סחר בלתי חוקי זוחלים ()

  אורי ליניאל, מנהל תחום חיות בר בשבייה ברשות הטבע והגנים, אמר כי "בכמה צווי חיפוש שביצענו נתפסו מספר רב של פרטים, בהם כמה פרטים של נחשי בואה (Boa) ממינים בסכנת הכחדה עולמית, צבי מים מכ-20 מינים שונים ודו-חיים שהוברחו לארץ בתנאים קשים, המהווים סיכון אקולוגי גדול ואסורים בהחזקה פרטית ובסחר בישראל. בתוך כך באחד מאירועי האכיפה שבוצעו נתפסו אצל חשוד עשרות פרטים מכ-20 מינים שונים של דו חיים וצבי מים בשווי של כ-400 אלף שקלים".

   

  יתיר שמיר, מנהל האגף להגנת החי והצומח ברשות הטבע והגנים ציין: "אנו שבים ומדגישים כי כל הזוחלים הנם חיות בר מוגנות, בין אם מינים מקומיים ובין שאינם מישראל. החזקתם והסחר בהם צריכים להיעשות תחת היתר החזקה רשמי לחיות בר מרשות הטבע והגנים".

   

  קצין מג"ב שלקח חלק בפעילות יחד עם רשות הטבע והגנים הדגיש כי "זהו המבצע הגדול ביותר שהתנהל מאז החתימה על האמנה המשותפת לחיזוק הקשר המבצעי והמודיעיני בין רשות הטבע והגנים למג"ב. כבר בתחילת הפעילות היה ברור שמדובר במבצע רחב היקף שהצלחתו טמונה ביתרון היחסי שכל ארגון מביא לקשר המשותף שנועד בראש ובראשונה להיאבק בתופעת הסחר הבלתי חוקי של בעלי החיים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים