שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ויתרו על הפרוצדורה: בוטל המשאל במפלגת העבודה
  חברי הכנסת שמולי, שפיר ופרץ סיכמו לבטל את המשאל האינטרנטי לקביעת שיטת הבחירות הפנימיות. הפריימריז לראשות העבודה יהיו ב-2 ביולי. שמולי: "ההיגיון ניצח". שפיר: "שמחה שהצלחנו". פרץ: "הובלתי להסכמה רחבה"

   

  שליש סתיו שפיר עמיר פרץ ואיציק שמולי (צילום: אלי סגל , אלכס קולומויסקי, דנה קופל)
  שמולי, שפיר ופרץ(צילום: אלי סגל , אלכס קולומויסקי, דנה קופל)

  אחרי התכתשויות פנימיות ומאבקים משפטיים, הצליחו שלושת המועמדים לראשות מפלגת העבודה להגיע להסכמות - משאל המתפקדים האינטרנטי בוטל, לא יתקיימו פריימריז לרשימה לכנסת ומועד הבחירה באחד מהם יהיה שניים ביולי.

   

  במקביל להודעתו של ח"כ אבי גבאי על פרישתו מהנהגת המפלגה, הועלתה אפשרות לקיים משאל אינטרנטי בקרב כ-60 אלף מתפקדיה כדי לקבוע את שיטת הבחירות הפנימיות.

   

  בסופו של דבר הגיעו המתמודדים לתפקיד היו"ר לפשרה שבמסגרתה הוחלט לפנות לבית המשפט ולבקש לבטל בהסכמת כל הצדדים את ההחלטה לקיים משאל אינטרנטי. עוד הוחלט במסגרת הפשרה כי הפריימריז יתקיימו בקרב כל המתפקדים, בניגוד לדרישתו של ח"כ עמיר פרץ לקיים בחירות בקרב חברי ועידת המפלגה בלבד.

   

   בנוסף הוחלט בעקבות ההסכמות כי הפריימריז ייערכו כאמור במועד המקורי (שניים ביולי), וכי רשימת המפלגה בבחירות הקרובות תהיה זהה לזו שהוצגה לפני הבחירות האחרונות.

   

  שלושת המועמדים לראשות העבודה בירכו על ההסכמות. ח"כ פרץ אמר כי "במפלגת העבודה יש לי רק שותפים, אין לי יריבים, היריבים שלנו נמצאים במקום אחר. בבחירה בין מאבק אידיאולוגי אל מול הימין לבין מאבק פנימי במפלגה החלטתי להוביל להסכמה רחבה שתאפשר לנו לסיים במהירות את מערכת הבחירות לתפקיד היו"ר ולהתחיל בקמפיין הבחירות מול הימין בראשות נתניהו".

   

  ח"כ איציק שמולי, שמתמודד אף הוא לתפקיד, אמר: "במצבה הנוכחי של המפלגה מאבק פנימי על הפרוצדורה היה מיותר מלכתחילה, וגם אם באיחור אני שמח שההיגיון ניצח ודרישתי לקיים בחירות דמוקרטיות פתוחות בקרב כלל החברים התקבלה. כל התעסקות פנימית מקיזה את דמה של המפלגה. אני מקווה שזו ההטרלה האחרונה ומעכשיו נתמקד כולנו בהתמודדות ערכית ונקייה".

   

  ח"כ סתיו שפיר, מועמדת נוספת לתפקיד היו"ר, אמרה: "אחרי מאבק ארוך: ניצחנו. ברגע שהוכרזו בחירות דרשתי שמפלגת העבודה תעשה הפוך מהעסקנות וההסתגרות, ותיפתח לציבור - לפריימריז פתוחים בין כל המתפקדים, שיאפשרו לאלפים רבים להצטרף אלינו ולהשפיע על עתיד המחנה הדמוקרטי. חבל שהיה צריך בכלל להיאבק על זה, אך אני שמחה מאוד שבסוף הצלחנו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלי סגל , אלכס קולומויסקי, דנה קופל
  שמולי, שפיר ופרץ
  צילום: אלי סגל , אלכס קולומויסקי, דנה קופל
  מומלצים