שתף קטע נבחר

אונס הילדה: למרות האישום ובצעד חריג - ראש אגף החקירות מקיים דיון מיוחד בתיק

ל-ynet נודע כי ניצב גדי סיסו החליט לטפל בתיק באופן אישי, בשל רגישות הנושא וסימני השאלה שעלו לגבי שני המעורבים הנוספים בפרשה שבה נאשם מחמוד קטוסה מדיר קדיס באונס של בת שבע

פרסום ראשון: למרות כתב האישום שהוגש נגד מחמוד קטוסה בגין אונס ילדה בת שבע, ל-ynet נודע הבוקר (ג') כי ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב גדי סיסו, החליט בצעד חריג לטפל בתיק באופן אישי בשל רגישות הנושא וסימני השאלה שהועלו במסגרת הפרשה, בין היתר בנוגע למעורבים הנוספים. חרף סיום החקירה - הנחה סיסו את צוות מיוחד של חוקרים לבדוק את התיק והבוקר הוא מקיים דיון מיוחד בנוגע לגבי המעורבים הנוספים שטרם אותרו.

 

מחמוד קטוסה מאושם ב אונס ילדה בת 7 ()
הנאשם, מוחמד קטוסה
  

עוד נודע כי בישיבה נבחן כיצד התנהלה החקירה ומהם הממצאים שעלו בה, וכן להנחות את החוקרים ממחוז ש"י לגבי פעולות חקירה נוספות על מנת לאתר את שני החשודים הנוספים. כאמור, מדובר בצעד יוצא דופן שבו נוקט ראש אגף החקירות - שכן הוא זה שמאשר את תוכנית החקירה, כמו גם בחקירות רגישות. 

 

 

הצדדים והשופט נפגשו, הדיון יוקדם

כמו כן, ל-ynet נודע עוד כי עורך דינו של קטוסה נפגש הבוקר בנוכחות נציג התביעה הצבאית עם השופט שדן בתיק, בנוגע לצו איסור הפרסום בפרשה. לאחר הפגישה החליט השופט על הקדמת הדיון בטווח הזמן המיידי. הסנגור, נאשר אשרף, טען בפני השופט והפרקליטות כי מהימנות עדותה של הילדה בהקשר לזהות הנאשם לוקה בחסר, וכי לא נעשתה בדיקה רפואית מקיפה לזיהוי הממצאים.

 

בין ביתר טוען עורך הדין שעבר על חלק מחומרי החקירה כי מדובר ב"משפט דרייפוס".

 

ראש אגף חקירות במטשרת ישראל, ניצב גדי סיסו (צילום: אלי סניור)
ניצב גדי סיסו(צילום: אלי סניור)
 

 

 

שלשום נודע כי לאחרונה הוגש כתב אישום חמור נגד קטוסה, תושב דיר קדיס שממערב לרמאללה, שהועסק כשרת בית ספר באחד היישובים ביהודה ושומרון. הוא נאשם באונס בנסיבות מחמירות, בתקיפה ובחטיפה. לטענת פרקליטה של משפחת הילדה, עו"ד חיים בלייכר מארגון "חוננו", בזירת האונס היו עוד שני פלסטינים - שככל הנראה משתייכים גם הם לבית הספר שלא עצרו את המעשה. הוא הוסיף כי לדעתו יש להביאם למעצר וכי הדבר נבדק מול המשטרה, שם אמרו כי החקירה בנושא נמשכת.

 

בריאיון לאולפן ynet אמר עו"ד בלייכר: "זה סיפור מזעזע, גם כשאני שמעתי אותו הייתי בהלם". לדבריו, "זה קרה ככל הנראה אחרי הלימודים, אבל אני לא יכול להיכנס לפרטים. הוא עבד בבית ספר שהיא למדה בו, היה בעל סמכות, הביא לה סוכריות וליטף אותה. יום אחד הוא החליט לחטוף אותה לדירה באותו יישוב באזור של הבית ספר, ושם מחכים חברים שלו שפשוט מסייעים לו לבצע את המעשה הזה".

 

"כשנכנסתי לפרטים, התברר לי שיחד עם החלאה הזה עומדים מבוגרים ועוזרים לו לבצע את המעשה, ומשפילים את הילדה. זה דבר שצריך ממש לגרום לרעידת אדמה", הוסיף עו"ד בלייכר. "בתשובה לשאלה אם גם יתר המעורבים הם פלסטינים, אמר: "אנחנו לא יודעים במאה אחוז, לא עצרו חשודים ואין זיהוי של החשודים, אבל מההקשרים אנחנו יודעים שהם היו פלסטינים".

 

מהמשטרה נמסר כי הנאשם הכיר כאמור את הילדה במוסד החינוכי, טיפח עמה קשר והביא לה ממתקים. לפי כתב האישום, באחד הימים הוביל אותה לבית באזור תוך שאחז בידיה בכוח, אנס אותה ואז שחרר אותה לביתה. הילדה בכתה וזעקה לעזרה. לאחר היוודע האירוע החמור התייעצו בני משפחתה של הקטינה בגורמי חינוך שונים והם עושים מאמצים רבים לשקמה.

 

תושב היישוב שבו אירע המקרה סיפר: "הנאשם עבד אצלי בניקיון לפחות חמש שנים, ואנחנו מכירים את הסיפור הזה כבר כמה שבועות, וזה לא נראה לנו סביר. מדובר באדם מבוגר ללא כל עבר פלילי, שטוען כי בזמן האירוע עבד בניקיון אצל מורה.

 

"מי שמכיר את השטח שעליו מדובר בכתב האישום מבין שגרירת ילדה בת 7 באמצע היום, משכונה לשכונה ברגל, לא מציאותית. אנחנו יודעים שהוא נכשל בבדיקת פוליגרף, אך הדבר מעצים את סימני השאלה"..

 

נתניהו הגיב, יחימוביץ' תקפה אותו

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לפרשה אתמול: "האונס המזעזע של ילדה קטנה מטלטל את לב כולנו. אני מבקש לחזק את המשפחה. על בתי המשפט למצות את מלוא חומרת הדין עם כל מי שאחראי למעשה הנורא הזה".

 

ח"כ שלי יחימוביץ' (העבודה) תקפה את ראש הממשלה: "מבחיל ומצמרר הריקוד הציני הלאומני על דמה של ילדה שהייתה קורבן לאונס מזעזע, מפי מי שמושיט אצבע משולשת למרכזי הסיוע שמטפלים באלפי קורבנות. אפס אמפטיה לקורבנות בכל גיל, אפס מעשה. פעם שנייה בלבד בכל חייו הפוליטיים (!) שטורח להתייחס לאונס, וגם הקודמת הייתה לטובת הסתה לאומנית. חרפה וגועל".

 

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן פרסם הודעה ולפיה "מקרה האונס של הילדה בת ה-7 על ידי פלסטיני גרם לי לזעזוע עמוק. זו לא פדופיליה, אלא טרור נטו, מהחמורים ביותר ששמעתי עליהם בשנים האחרונות. זה היה פיגוע מתוכנן היטב בילדה קטנה, תמימה וחסרת ישע. זהו בדיוק אחד מהמקרים שבהם לא הייתי מהסס, ודורש מבית המשפט לגזור גזר דין מוות על המחבל הנתעב. חבל שראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיך לטרפד את חוק עונש מוות למחבלים, למרות ההתחייבות הכתובה והפומבית שלו. כל שהוא רחמן על אכזרים לסוף נעשה אכזר על רחמנים".

 

יו"ר איחוד מפלגות הימין רפי פרץ צייץ בטוויטר: "האוזניים נשרפות והלב נשבר לרסיסים למשמע המקרה המזעזע על אונס ילדה בת ה-7 בבנימין. לבן עוולה שעשה את המעשה הנוראי הזה אין זכות קיום בעולם הזה, הוא וכל מי שעזר לו".

 

 

 

אלישע בן קימון השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים