שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  משלבים ידיים: כנס מיוחד למאבק באנטישמיות נערך ברומניה
  פסגה היסטורית: לראשונה, מנהלי קהילות יהודיות מכל העולם התכנסו למפגש עם 22 הנציבים הבינ"ל למאבק באנטישמיות כדי לגבש אסטרטגיה בנוגע לתופעה: "תקופה מאתגרת לעם היהודי, עלינו לחזק את יהדות התפוצות"

  הקונגרס היהודי העולמי כינס בפעם הראשונה מפגש של 57 מנכ"לי קהילות יהודיות ממדינות שונות ברחבי העולם יחד עם 22 נציבי מאבק באנטישמיות. מטרת הכנס שנפתח ברומניה ביום א' ונמשך גם היום - גיבוש אסטרטגיה למאבק באנטישמיות, שנאת זרים וגזענות.

   

  בימים אלו משמשת רומניה כנשיאה התורנית של האיחוד האירופי ושמה את המלחמה באנטישמיות בראש סדר העדיפויות. הכנס מתקיים כאשר האנטישמיות בעולם גואה ומגיעה למימדים עצומים.

  פסגה היסטורית למאבק באנטישמיות (צילום: שחר עזרן)
  פסגה היסטורית. הכנס ברומניה(צילום: שחר עזרן)

  בין השאר משתתפים בפסגה הנציב הגרמני למאבק באנטישמיות פליקס קליין, שחולל סערה בינלאומית כאשר אמר שיהודים לא יכולים כיום ללכת בביטחה עם כיפה לראשם ברחובות גרמניה. קליין אמר שדבריו היו קריאת השכמה לציבור הגרמני. השבוע פורסם שבשנה שעברה נרשמה עלייה של 20 אחוזים בתקריות האנטישמיות בגרמניה.

   

  עוד משתתף בפסגה אילן קאר, השליח האמריקני המיוחד לתיאום המאבק באנטישמיות בממשל טראמפ. גם נציבת האיחוד האירופי למאבק באנטישמיות קתרינה פון שנורביין, לקחה חלק באירוע. שנורביין אמרה בעבר שבסקר שנערך בקרב יהודי אירופה, 40 אחוזים ציינו שהם שוקלים לעזוב את מדינתם בשל העליה באנטישמיות.

   

  עוד אמרה כי למרות העליה באנטישמיות במדינות רבות, נרשמו גם הישגים חשובים במסגרת המאבק בה,כגון ההצהרה נגד אנטישמיות ותוכנית הפעולה שהתקבלה על ידי 28 מדינות האיחוד האירופי. "התחלנו בהכרה של הבעיה ונקיטת כמה פעולות במסגרת המאבק בתופעה" , הוסיפה.

   

  שנורביין סיפרה שעקב דרישת נציבות האיחוד האירופי, התחייבו פייסבוק, טוויטר, יוטיוב ואינסטגרם להסיר ביטויי שנאה תוך 24 שעות מרגע קבלת התלונה.

  פסגה היסטורית למאבק באנטישמיות (צילום: שחר עזרן)
  מנכ״ל הקונגרס היהודי העולמי רוברט זינגר ונציבת האיחוד האירופי למאבק באנטישמיות קתרינה פון שנורביין(צילום: שחר עזרן)

  פסגה היסטורית למאבק באנטישמיות (צילום: שחר עזרן)
  (צילום: שחר עזרן)

   

  נשיא הקונגרס היהודי העולמי רונאלד לאודר אמר: "אני מברך ומודה לכל מנהיגי הקהילות והנציבים למאבק באנטישמיות שהגיעו מרחבי העולם למען הפסגה החשובה הזו. אנו נמצאים בתקופה מאתגרת לעם היהודי, על כן עלינו להראות אחדות ולדבר בקול אחד על מנת לחזק את התפוצה היהודית ברחבי העולם".

   

  מנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי, רוברט זינגר אמר: "הקונגרס היהודי העולמי גאה להוביל את המפגש הייחודי בין מנהיגי הקהילות היהודיות ברחבי העולם לבין הנציבים השונים למאבק באנטישמיות. ישנה חשיבות עליונה בחיבור בין המנהיגים עצמם אשר מגיעים מקצוות העולם וזוכים ללמוד ולהכיר את הקהילות המקבילות להם. לצערנו הרב, בתקופה האחרונה האנטישמיות בעולם נמצאת בקצב עלייה מדאיג ועל כן החלטנו השנה, בפעם הראשונה, לצרף למפגש זה את הנציבים הלאומיים השונים למאבק באנטישמיות על מנת שיזכו להכיר לעומק את המנהיגים של התפוצה היהודית ואת האתגרים של הקהילות".

   

  שגריר ישראל ברומניה דוד סרנגה בירך על מאמציה להילחם באנטישמיות: "אנו חיים בתקופה בה האנטישמיות מרימה את ראשה באירופה. הדבר מהווה איום לא רק על הקהילות היהודיות, אלה גם על הרעיון האירופאי. זה המקום להודות לממשלת רומניה על מאמציה הרבים במלחמתה באנטישמיות. זה האירוע השלישי שראש ממשלת רומניה, בתפקידה כנשיאת האיחוד האירופי, מארגנת בנושא המלחמה באנטישמיות וזיכרון השואה, דבר המעיד על מחויבותה העמוקה".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שחר עזרן
  כנס נגד אנטישמיות ברומניה
  צילום: שחר עזרן
  מומלצים