שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ריבלין ללבנון: "אל תשמשו בסיס לתקיפתנו"
  באזכרה לחללי מלחמת לבנון הראשונה שיגר נשיא המדינה מסר לחיזבאללה והזהיר את הארגון שלא יכפיף את לבנון לאג'נדה איראנית: "איננו ששים אליי קרב, אבל צה"ל דרוך ומוכן לתת מענה לכל איום ולכל תרחיש"

  נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס היום (ג') באזכרה לחללי מלחמת לבנון הראשונה בהר הרצל לחשיפת המנהרות בגבול הצפון, הזהיר את חיזבאללה שלא יכפיף את לבנון לאג'נדה איראנית, והזהיר את לבנון שלא תשמש כבסיס לתקיפת ישראל.

   

    

  "רק בשנה האחרונה במסגרת מבצע 'מגן צפוני' חשף צה"ל סדרה של 'המנהרות ההתקפיות' של חיזבאללה", אמר ריבלין, "מנהרות שחדרו לתחום ישראל, מנהרות שהיוו הפרה בוטה של הריבונות הישראלית מנהרות שמטרתן לפגוע באזרחים חפים מפשע. אנו מזהירים את חיזבאללה לבל יכפיף את לבנון לאג'נדה איראנית, ואנו מזהירים את לבנון לבל תשמש כבסיס לתקיפת ישראל".

   

  ראובן ריבלין מתייחס באזכרה לחללי מלחמת שלום הגליל התייחס לחשיפת מנהרות בגבול הצפון (צילום: אוהד צויגנברג)
  "צה"ל דרוך ומוכן". ריבלין בטקס האזכרה(צילום: אוהד צויגנברג)

   

  "איננו ששים אליי קרב", הדגיש הנשיא, "אבל צה"ל דרוך ומוכן לתת מענה לכל איום ולכל תרחיש. מדינת ישראל לא תעמוד מנגד. נעשה כל שדרוש, כדי שאזרחי ישראל ימשיכו לישון בשקט".
   

  אתמול התעמת ריבלין עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס האזכרה הממלכתי המשותף לנשיאי וראשי ממשלות ישראל. יממה לאחר שנתניהו תקף את "מסע הציד" נגד רעייתו, ריבלין אמר כי "הרשות השופטת היא אבן בסיס לדמוקרטיה". ריבלין, שבדבריו בטקס האזכרה הממלכתי המשותף לנשיאי וראשי ממשלות ישראל לא הזכיר מפורשות את נתניהו, אמר כי "החובה לכבד את בית המשפט נמדדת במעשים ובמילים, וגם במילים שבוחרים לומר אזרחי ונבחרי הציבור של המדינה ומנהיגיה. זה מחייב אפילו אותי". 

   

  ראש הממשלה נתניהו הגיב לדברי הנשיא ואמר: "אני שותף לקריאתך אדוני הנשיא על החשיבות והמרכזיות של המשפט בחיינו הלאומיים ובדמוקרטיה שלנו וכמובן שפסיקות בית המשפט מחייבות את כולנו. האיזון בין הרשויות הוא היסוד של הדמוקרטיה המודרנית. אינני שוכח לא את החשיבות ולא את התפקיד של בית המשפט, אפילו לא לרגע".

    

  ריבלין השיב לו מהקהל: "אתה יודע מה מורי ורבי מנחם בגין היה אומר - 'המובן מאליו - טוב שייאמר'". נתניהו הסכים: "אתה צודק".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוהד צויגנברג
  נשיא המדינה ראובן ריבלין
  צילום: אוהד צויגנברג
  מומלצים