שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  מנכ"ל עמותת האימוץ מואשם: "השליך 4 ארגזים של תיקי אימוץ"

  שמות של מועמדים לאימוץ, תמונות, חוות דעת פסיכולוגיות: שנה לאחר החשיפה ב-ynet שמאות תיקי אימוץ חסויים נזרקו לרחוב במרכז ת"א, הוגש כתב אישום נגד המשליך - מנכ"ל עמותת "טף". "הפר את חובת הסודיות ופגע בפרטיות מבקשי האימוץ והילדים המאומצים"

   
   
  האיש שהיה אחראי על הסודות הכי רגישים, השליך את תיקי האימוץ לרחוב: שנה לאחר החשיפה ב-ynet, הוגש לאחרונה כתב אישום נגד מנכ"ל עמותת האימוץ "טף-לאימוץ בין-ארצי", לאוניד ברודסקי-זימננקו (55), לאחר שהשליך לרחוב מרכזי בתל אביב מאות תיקי אימוץ חסויים, ובהם פרטי קטינים ומאמצים.

   

  כתב האישום, שהוגש בשבוע שעבר לבית משפט השלום בתל אביב על ידי פרקליטות מחוז תל אביב, מייחס למנכ"ל עבירות של פגיעה בפרטיות. בשנה שעברה נחשף ב-ynet כי המנכ"ל השליך בשעות הערב לרחוב מאפו במרכז תל אביב מאות תיקי אימוץ חסויים של העמותה. מדובר במסמכים חסויים על פי חוק, בהם גם הופיעו חוות דעת פסיכולוגיות, רישומי עבר פלילי, שמות של ילדים מועמדים לאימוץ בישראל, תמונות ועוד. עוברי אורח, שמתגוררים בסמוך, הזעיקו מיד את המשטרה.

  תיקי האימוץ שהושלכו בתל אביב (צילום: איתי בלומנטל)
  תיקי האימוץ שהושלכו בתל אביב(צילום: איתי בלומנטל)

  תיקי האימוץ שהושלכו בתל אביב (צילום: איתי בלומנטל)
  (צילום: איתי בלומנטל)

  תיקי האימוץ שהושלכו בתל אביב (צילום: איתי בלומנטל)
  (צילום: איתי בלומנטל)

  תיקי האימוץ שהושלכו בתל אביב (צילום: איתי בלומנטל)
  התיקים בניידת(צילום: איתי בלומנטל)

  מנכ
  מנכ"ל העמותה עם השוטרים

  "העמותה פעלה ממשרד בדירתו של הנאשם בתל אביב ותיקי האימוץ של העמותה אוחסנו במחסן בבניין המגורים המשותף שבו נמצאת הדירה", נכתב בכתב האישום. "ב-5 ביולי 2018, סמוך לשעה 19:00, השליך הנאשם לרחוב ארבעה ארגזים המכילים תיקי אימוץ רבים, אשר בהם מסמכים אישיים של מבקשי אימוץ, ילדים מאומצים ושל הליכי אימוץ שונים, שלא כדין".

   

  "במעשיו האמורים פגע הנאשם בפרטיות מבקשי האימוץ והילדים המאומצים", נכתב באישום. "הוא הפר את חובת הסודיות המוטלת על העמותה ועובדיה, לפיה לא ימסרו או יגלו כל מידע או מסמך, אשר הגיעו אליהם בקשר לפעילותם באימוץ בין ארצי, אלא למי שהוסמך לקבל את המידע או המסמך לשם ביצוע תפקידו לפי הוראות חוק האימוץ". 

   

  בעיצומו של האירוע החמור, בזמן ששוטרי מרחב ירקון בוחנים את הקלסרים הרבים, ניגש ברודסקי-זימננקו אל השוטרים והודה שהוא זה שהשליך את הקלסרים מדירתו לרחוב. "זאת הדירה שלי", אמר ברודסקי-זימננקו מול מצלמת ynet לאחד משוטרי הסיור. "אני לא יודע מי היה בה לפני. זה הגיע ממישהו שקניתי ממנו את הדירה מזמן". בהמשך הוא נשמע תוהה: "מה אסור לזרוק את זה? אז אני לא אעשה את זה".

   

  אחד השוטרים התעמת עם ברודסקי-זימננקו בשטח והתעקש להבין אם ידע מה מכילים אלפי המסמכים שהשליך לרחוב: "אתה לא יודע מה יש פה?", נשמע השוטר שואל וברודסקי-זימננקו השיב: "לא ידעתי מה יש כאן". רק לאחר שנחקר במשטרה, התברר כי מדובר במנכ"ל עמותת האימוץ בכבודו ובעצמו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איתי בלומנטל
  תיקי האימוץ שהושלכו לרחוב
  צילום: איתי בלומנטל
  מומלצים