שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הפך לראש העיר שבה גדל כהומלס

  קווינטון לוקאס היה חסר בית בילדותו בקנזס סיטי וגדל עם אמו בשכונה ענייה. למרות הקושי זכה במלגות, למד משפטים והפך לחבר מועצה. הלילה ניצח בבחירות לראשות העיר: "לא משנה מי אתם, תמיד יש לכם הזדמנות"

  גבר שחור בן 34 יהיה ראש העיר ה-55 של קנזס סיטי – העיר שבה גדל בעוני, ולעיתים גם היה חסר בית.

   

  עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

   

  קווינטון לוקאס, חבר במועצת העיר, ניצח בבחירות במדינת מיזורי את ג'ולי ג'סטוס, גם היא חברת מועצה. תוצאות לא רשמיות הראו שלוקאס מנצח את ג'סטוס בפער גדול. לוקאס הכריז על ניצחון, וייכנס לתפקידו באוגוסט.

   

  לוקאס יחליף את סליי ג'יימס, גם הוא גבר שחור, שמכהן כראש העיר בארבע השנים האחרונות. לוקאס, לשעבר חבר בבית המחוקקים של מדינת מיזורי, זכה לברכתה של ג'סטוס שהודתה בהפסד. הוא יהיה ראש העיר ההומו המוצהר הראשון של קנזס סיטי.

  קווינטון לוקאס ניצח בבחירות לראשות העיר קנזס סיטי מיזורי ארה
  קווינטון לוקאס בעימות עם ג'ולי ג'סטוס(צילום: AP)
    

  לוקאס וג'סטוס הם עורכי דין בהכשרתם, עם דפוסי הצבעה דומים במהלך הכהונות הראשונות שלהם במועצת העיר. במהלך הקמפיין שניהם אמרו שבראש סדר העדיפויות שלהם נמצאים המאבק בפשע, דיור בר השגה ופרויקטים שיפתחו את העיר. שניהם חברים במפלגה הדמוקרטית.

   

  לוקאס סיפר שהוא גדל במשפחה חד הורית, ובילדותו הוא ואמו היו לעיתים קרובות חסרי בית בחלק המזרחי והעני של קנזס סיטי. למרות הקושי הגדול לוקאס קיבל זכאות למלגות אקדמיות בבית ספר פרטי יוקרתי בקנזס סיטי, באוניברסיטת וושינגטון בסנט לואיס ובאוניברסיטת קורנל למשפטים.

  קווינטון לוקאס ניצח בבחירות לראשות העיר קנזס סיטי מיזורי ארה
  "קנזס סיטי תמיד מאמינה שיש לכם הזדמנות"(צילום: AP)
   

  במהלך עימותי הבחירות מול ג'סטוס לוקאס תיאר את עצמו כאאוטסיידר, שרוצה לשנות בצורה משמעותית את הדרך שבה העיר מספקת שירותים בסיסיים לתושביה, ולספק הטבות מס כדי לעודד פיתוח. הוא טען שג'סטוס מקורבת יותר מדי לראש העיר ג'יימס וליזמים, ושהיא תמשיך את המדיניות שפוגעת באזורים הנחשלים – במיוחד במזרח העיר שבו גדל.

   

  בנאום הניצחון שלו אמר לוקאס: "זה לא משנה מי אנחנו, זה לא משנה מה אנחנו וזה לא משנה באילו נסיבות אנחנו מוצאים את עצמנו. קנזס סיטי שלנו תמיד מאמינה שיש לכם הזדמנות, ותמיד האמינה שאפשר להתעקש. בקנזס סיטי שלנו אנחנו מאמינים שמה שקרה בעבר לא מכתיב את מה שקורה בעתיד שלכם. בקנזס סיטי שלנו אנחנו מאמינים בצדק לכולם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים