שתף קטע נבחר

נתניהו: יש לנו כוח השמדה גדול, שאויבינו לא ינסו אותנו

רה"מ ביקר בתרגיל המלחמה בצפון, ואמר כי הוא "מתרשם מהשיפור במוכנות ומכוח ההשמדה של צה"ל". הוא הוסיף: "השכנים שלנו מצפון, מדרום וממזרח מאיימים בהשמדתנו. אני אומר לאויבינו: אל תנסו אותנו"

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר הבוקר (יום ד') בצפון עם הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי, והזהיר: "לצה"ל יש כוח השמדה גדול, שאויבינו לא ינסו אותנו". במהלך הסיור שמע נתניהו סקירות על תרגיל המלחמה של חיל האוויר הנערך השבוע, ושוחח עם המפקדים והלוחמים המשתתפים בו.

 

"אני מסיים תרגיל גדול רב-זרועי של צה"ל בכמה זירות. אני מתרשם מאוד מהשיפור במוכנות, מרוח הלוחמים והמפקדים, ובעיקר מכוח ההשמדה של צה"ל", אמר נתניהו בתום הסיור. "אני שומע את השכנים שלנו מצפון, מדרום וממזרח מאיימים בהשמדתנו. אני אומר לאויבים שלנו: לצה"ל יש כוח שמד גדול מאוד. אל תנסו אותנו".

בנימין נתניהו עם אביב כוכבי (צילום: עמוס בן גרשום, לע
"שאויבינו לא ינסו אותנו". נתניהו וכוכבי בסיור בצפון(צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)

בנימין נתניהו בתרגיל (צילום: עמוס בן גרשום, לע
(צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)

התרגיל החל ביום ראשון ויסתיים היום. בתמרון מתרגלים כלל זרועות החיל ובכללן טייסות הקרב, המסוקים וכלי הטיס הבלתי מאוישים לצד כל סוללות ההגנה האווירית מלחמה בכמה זירות.

 

בתרגיל הופעלה לראשונה טייסת "אדיר" עם מטוסי החמקן שהתקבלו בשנתיים האחרונות מארה"ב. הכוחות מתרגלים תרחישים מול טכנולוגיות ואמצעי לחימה שעדיין לא הגיעו לחיזבאללה או שטרם הופעלו בעצימות מלאה על ידי צבא סוריה. בין היתר מדובר על כמות גדולה של טילים מדויקים ומערכות ההגנה האווירית המתקדמות S-300 ו-S-400.

 

בחיל מתרגלים גם פגיעה במרכזי תקשורת של חיל האוויר וכן פגיעה במסלולי המראה ונחיתה. במצבים אלה נבחנת היכולת להמשיך לתפקד ולהילחם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
נתניהו בסיור בצפון
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
מומלצים