שתף קטע נבחר

ישראל ביתנו: "נתניהו היסטרי, הליכוד מפעיל את רון קובי"

חבר הכנסת עודד פורר תקף את ראש הממשלה ודרש ממנו להבהיר אם הבטיח לראש העיר טבריה תפקיד בתמורה להתמודדות בבחירות הקרובות. הליכוד: "לא עומדים מאחורי החלטותיו של קובי". קובי לאולפן ynet: "חיבוק הדוב של דרעי יעשה נזק לליכוד"

 

 

הקרב בין הליכוד לישראל ביתנו מתחמם: ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו), תקף היום (ד) את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר כי הליכוד מפעיל את ראש העיר טבריה רון קובי כמועמד קש נגד מפלגתו. חבר הכנסת הוסיף כי "נראה שראש הממשלה נתניהו היסטרי עד כדי כך - שישנו חשש שהוא מוכן אפילו לעבור על החוק ולהריץ מועמדי קש דוגמת קובי".

 

"ראש הממשלה בנימין נתניהו ורון קובי יודעים שאין לו שום סיכוי להבחר לכנסת", המשיך הח"כ. "השאלה המשמעותית ביותר היא האם ראש הממשלה הבטיח לו, בתמורה להתמודדותו, תפקיד לאחר הבחירות?", שאל פורר, "או שאולי הבטיח לו שיפעיל לחץ על שר הפנים אריה דרעי כדי שיימנע מלהפעיל את סמכותו וימנע את פיטוריו מתפקיד ראש העיר?". מהליכוד נמסר בתגובה כי "הליכוד וראש הממשלה אינם עומדים מאחורי החלטותיו של רון קובי שפועל באופן עצמאי".

 

פורר פרסם בעמוד הפייסבוק שלו שורת שאלות לנתניהו - ודרש שיענה עליהן בפומבי. "אתה חייב לתת תשובות ברורות לתושבי טבריה ולאזרחי מדינת ישראל", כתב פורר לנתניהו. "האם נפגשת עם רון קובי בביתך בקיסריה? האם נפגשת עם רון קובי לפני כשבועיים במעון הרשמי בבלפור? האם דנתם בהקמת רשימה לכנסת על מנת לפגוע במפלגת 'ישראל ביתנו'? האם הבטחת לו להביא אנשי עסקים ותורמים לצורך מימון הרשימה? האם ביקשת ממנו 'לגנוב' את סיסמת 'ישראל ביתנו' מהבחירות האחרונות 'ימין חילוני' בתור שם רשימתו לכנסת?".

עודד פורר (צילום: אלי סגל)
"הליכוד מפעיל את רון קובי". עודד פורר(צילום: אלי סגל)
 

אביגדור ליברמן בנימין נתניהו (צילום: דנה קופל, AP)
אביגדור ליברמן ובבנימין נתניהו(צילום: דנה קופל, AP)
   

פורר לא חסך את הביקורת גם מראש העיר שנכשל אתמול פעם נוספת להעביר את תקציב העירייה ואמר: "שבעה חודשים. זה הזמן שלקח לרון קובי להעביר את השליטה בעיר טבריה לחרדים. האיש חייב לתת הסבר לתושבי העיר על מעשיו, בראש ובראשונה על כשלונו להקים קואליציה ולהעביר תקציב.

 

"כיצד בתקופה כל כך קצרה דרדר את מערכת החינוך בעיר, הביא להזנחה פושעת וללכלוך ברחובות וגרם לשיתוק מוחלט של העירייה בהתנהלות מתנשאת ופוגענית כלפי חברי מועצת העיר. בישיבת מועצת העיר אתמול ראינו את גודל הפארסה. כל חברי מועצת העיר, מלבד סיעתו של קובי, הצביעו נגדו. לא רק חברי מועצה חרדים, אלא גם חילונים ועצמאיים כאחד", הוסיף פורר.

 

קודם לכן קובי התייחס למפלה בישיבת המועצה ואמר: "אני ראש העיר ואני אהיה ראש העיר עד אחרי הבחירות. לא הצלחתי להעביר את התקציב כי מי ששלט במועצת העיר אתמול היה אריה דרעי, מועצת החכמים וחברי הכנסת שלו", הסביר ראש העיר בריאיון לאולפן ynet. "חייבים להוציא את משרד הפנים מהידיים של אריה דרעי. חייבים לעצור את הכפיה החרדית במדינה. הם מתערבים בכל מקום שהאינטרס שלהם ברור, ורוצים להפוך את טבריה לעיר החושך".

 

- דרעי מתנכל לך?

"לחלוטין. מה זה מתנכל? לקחנו לו את הבייבי שלו, את התיירות שהוא כל כך חמד בה", אמר קובי. "אנחנו לא מפחדים, אנחנו אמיצים ולא נכנעים כמו ראשי רשויות אחרים שמכרו את התושבים והעיר שלהם. פה יש אוטובוס בשבת, מרכולים פתוחים בשבת, העיר פתוחה ותוססת. זאת בירת התיירות של מדינת ישראל עכשיו. כואב להם".

 

קובי הוסיף כי "הגיע הזמן שבמשרד הפנים יישב קבלן ביצוע שידאג לצפון, לדרום ולטבריה - וקוראים לו רון קובי. אני לא סופר את אריה דרעי. אני לא רואה אותו, אני חושב שהבן אדם הזה גם לא יישאר בכנסת בסופו של דבר. והתנועה החילונית שאני הקמתי מכה גלים בכל המדינה. הימין החילוני מרכז אליו הרבה מאוד קולות עכשיו מכל הכיוונים, מכל הגוונים ומכל הקשתות".

 

"בשמונה החודשים שאני פה הפכתי את העיר הזאת למה שלא הייתה בעשור האחרון", אמר קובי. "אני לומד מהר מאוד. האנשים האלה מסוכנים למדינת ישראל, ובסוף גם אנשי הליכוד יבינו שחיבוק הדוב שלו (של דרעי) יעשה נזק".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דנה קופל, AP
אביגדור ליברמן ובנימין נתניהו
צילום: דנה קופל, AP
מומלצים