שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  עצומת העיתונאים ב"הארץ": "לא לפרסם מאמרים של נתן אשל"

  99 עובדי "הארץ" ו"דה מרקר" חתמו על עצומה בעקבות פרסום מאמרו של נתן אשל במדור הדעות של העיתון. טענתם: בשל הנסיבות בהן עזב את לשכת נתניהו - אין להעניק לו במה. מו"ל הארץ עמוס שוקן ועורך העיתון אלוף בן סירבו להגיב

  מאבק העיתונאים: 99 עובדים "הארץ" ו"דה מרקר" חתמו על עצומה נגד פרסום מאמר של נתן אשל, מי שהיה בעבר ראש הסגל של ראש הממשלה, במדור הדעות של העיתון.

   

  העצומה נשלחה למו"ל הארץ עמוס שוקן, לעורך הראשי אלוף בן, ולעורך מדור הדעות. לטענת העיתונאים החתומים על העצומה, הנסיבות שבגינן עזב אשל את לשכת נתניהו שהורשע בדין משמעתי לאחר שהודה בצילום "לא מקובל" של אחת מעובדות הלשכה, אינן מאפשרות לתת לו ביטוי בעיתון או לחלופין – היה נכון לתת גילוי נאות על הנסיבות שהובילו לפרישתו. הידיעה על מחאת העיתונאים התפרסמה אתמול באתר ”העין השביעית”.

   

  נתן אשל (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
  נתן אשל(צילום: אבישג שאר-ישוב)

    

  במאמר שפורסם בתחילת השבוע תחת הכותרת "להפסיק להתפצל ולפנות לערבים", כתב אשל בין היתר כי "שתי אופציות בלבד עומדות לפני הבוחר שמגדיר עצמו כמרכז-ימין. הליכוד, או הבלוק הימני שחייב לקום. הימין, המתפצל כבר 20 שנה, לא מפיק לקחים מהמחיר הכבד שהוא והמדינה משלמים על כך, וחייב - לפחות בתחום הפוליטי - להפסיק להתפצל כאמבה".

   

  "אנו מוחים ומוחות על העובדה שהיום (ובעבר) ניתנה במה בטורי הדעה של 'הארץ' לנתן אשל, אדם שכידוע נזרק משירות המדינה לאחר שנתפס מצלם מתחת לחצאיתה של עובדת במשרדו", נכתב בעצומה. "למר אשל יש הרבה במות בהן הוא יכול להשתמש עבור הגיגיו. הוא רוצה לכתוב ב'הארץ' כיוון שמדובר בהלבנה האולטימטיבית, אך איננו רואים כל סיבה לאפשר אותה, אלא אם תפורסם תחת הדיסקליימר: הכותב עזב את לשכת ראש הממשלה אחרי שצילם מתחת לחצאיות של נשים".

   

  עוד כתבו העיתונאים בעצומה: "העובדה שניתן לו פתחון פה פוגעת בכולנו. כך מעידים ומעידות כתבים שמתקשים להשיג שיתוף פעולה מנפגעות שלא מעוניינות להתראיין לעיתון שנותן במה לפוגעים, כך גם חשים וחשות הבוקר עובדות ועובדים במערכת שלא מבינים למה ניתן פתחון פה לאדם שפעל נגד עובדת במשרדו".

   

  מו"ל הארץ עמוס שוקן ועורך העיתון אלוף בן סירבו להגיב לדברים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים