שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מחוץ לבית כנסת בפריז: יהודייה הותקפה בכדור ברזל

  יהודייה בת 79 מפריז נפגעה בראשה מכדור ברזל והובהלה לבית החולים. מדובר בתקיפה אנטישמית רביעית השבוע, לאחר ששני צעירים הותקפו על רקע יהדותם בברלין, ובניו יורק אדם קרא לעבר יהודי-חרדי: "היטלר לא הרג מספיק מכם". השליח האמריקני למאבק באנטישמיות: "לשים שומר חמוש בכל בית כנסת ומוסד יהודי בארה"ב"

  צלבי הקרס שרוססו במקום (צילום: הירש קוטובסקי)
  ארכיון(צילום: הירש קוטובסקי)
  אישה יהודייה בת 79 הותקפה שלשום (יום שלישי) בשעות הערב כשיצאה מבית כנסת בפריז. ארגון הגג של יהודי צרפת טוען כי הרקע לתקיפה הוא אנטישמי. על פי הדיווחים האישה נפגעה בראשה מכדור ברזל (פטאנק). לאחר הפגיעה, הנתקפת לא איבדה את הכרתה אך הובהלה ישירות לבית החולים, שם אושפזה במחלקת נוירוכירורגיה ושוחררה לאחר מכן.

   

  הקונגרס היהודי העולמי נמצא בקשר עם הקהילה המקומית של יהודי צרפת ומסר כי: "אומנם הרקע המדויק של התקיפה איננו ברור כעת, אך תקיפה של אישה מבוגרת מחוץ לבית כנסת היא מזעזעת ומחרידה כשלעצמה ואנו נפעל יחד עם הקהילה המקומית על מנת לוודא כי הפושע יובא לדין במהרה. הקונגרס היהודי העולמי מוביל בימים אלו מספר פרויקטים ברחבי אירופה לשיפור הביטחון בבתי כנסת ובקהילות היהודית".

   

  בתוך כך, שני יהודים הותקפו בברלין על רקע אנטישמי בהפרש של כמה שעות. אלמונים תקפו ופצעו שלשום בלילה צעיר יהודי-אמריקני בן 23 רק בגלל יהדותו. התקיפה אירעה בשכונת שטיגליץ בעיר. משטרת ברלין מסרה כי הצעיר הגיש תלונה במשטרה. שלושה אנשים הטרידו אותו. אחד מהם שאל אותו מה דתו ולאחר שהשיב שהוא יהודי, הצעירים החלו להכות אותו. המשטרה פתחה בחקירה ומתייחסת לזה כאל תקיפה אנטישמית.

  שליח הממשל האמריקאי למאבק באנטישמיות אילן קאר (צילום: מירי שמעונוביץ/לע
  "לשים שומר חמוש בכל בית כנסת ומוסד יהודי בארה"ב". שליח הממשל האמריקני למאבק באנטישמיות(צילום: מירי שמעונוביץ/לע"מ)

  במקרה נוסף עלב אלמוני בצעיר יהודי שלבש כיפה וירק לעברו. לדברי המשטרה, הצעיר בן ה-20 הלך ברחוב כשהושמעו כלפיו עלבונות על ידי האיש, שהלך לכיוונו. לאחר מכן ירק לעברו, אבל הצעיר התחמק, כך שהיריקה לא פגעה בו. המשטרה חוקרת.

   

  בקראון הייטס בברוקלין שבניו יורק השמיע אדם הערות אנטישמיות לעבר יהודי חרדי שהיה בדרכו לביקור בקבר הרבי מלובביץ' לקראת יום השנה לפטירתו ואמר לו: "היטלר לא הרג מספיק מכם. הייתה לו הזכות להרוג את כולכם משום ש(יהודים) עכברושים. יהודי עכברוש”.

   

  "יש לשים שומר חמוש בכל בית כנסת ומוסד יהודי בארה"ב", כך הצהיר שליח הממשל האמריקני למאבק באנטישמיות אלן קאר בכנס המאבק ב-BDS של המשרד לנושאים אסטרטגיים בירושלים שנערך השבוע.

   

  קאר התייחס להחלטה שהעביר הבונדסטאג הגרמני לאחרונה, שהשוותה את ה-BDS לאנטישמיות, ואמר: "החוק שעבר בגרמניה לא עבר במקרה. זה קרה כיוון שארה"ב, מדינת ישראל וארגונים יהודיים עושים עבודה חשובה. גרמניה אומרת שה-BDS היום הוא גרסה ממוחזרת וממותגת של אנטישמיות. האבחנה הזו היא משמעותית".

   

  הוא התייחס לסקר שנערך באירופה ולפיו 90-80% מהיהודים רואים באנטישמיות בעיה חמורה ושליש מהם שוקלים לעזוב את המדינה. לטענתו, המנהיגים האירופאים מתייחסים לכך ברצינות ונבוכים מאוד מכך ש-75 שנים אחרי השואה באירופה יהודים פוחדים לצאת מביתם, פוחדים לחיי ילדיהם ופוחדים לחבוש כיפות. זוהי בושה. מנהיגים מכל הדרגים באירופה אומרים שחייבים לעצור את זה.


  פורסם לראשונה 19/06/2019 23:44

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים