שתף קטע נבחר

"פי מאה יותר מרגש": נכנסו לחופה בליווי להקת ילדים עם תסמונת דאון

הנשואים הטריים עמוס חסאן וליאת הרמן החליטו שבחתונתם תופיע להקת "קול המלאכים", שהוקמה כדי להעצים ולפתח את הילדים המיוחדים. "רצינו שהילדים יראו שגם להם יש במה", סיפרו בני הזוג. מנהל הלהקה התרגש מהבחירה: "הבשורה – כל הילדים שווים"

 

 

לא עומר אדם, גם לא אייל גולן - בטקס הנישואים שלהם בקיבוץ שדה יואב אמש (ד'), בחרו עמוס חסאן וליאת הרמן להיכנס לחופה בליווי להקת "קול המלאכים", המורכבת מילדים עם תסמונת דאון.

 

"אני מרגיש שזה יכול גם לתת מודעות שיש משהו אחר. לא חייבים להביא בן אדם ב-80 אלף שקלים בשביל שיהיה מרגש. אני מאמין שזה יהיה פי מאה יותר מרגש, אחר ושונה", אמר החתן הטרי חסאן, יליד קריית מלאכי. בני הזוג מצאו את "קול המלאכים" בחיפוש קצר ברשת, וזו הפעם הראשונה שחבריה הופיעו בחתונה.

 

לעמוס ולליאת היה חשוב לפגוש את הילדים ואת המשפחות שעומדות מאחורי האמנים הצעירים והמיוחדים. חסאן סיפר: "נסענו לפגישה, הכרנו את ההורים, הם ראו אותי ואת הכלה. הסברנו שאנחנו רוצים שהם יכניסו אותנו לחופה, שיהיה משהו אחר ושהילדים יראו שגם להם יש במה ולא רק לעומר אדם ולשרית חדד". אמש, חזון בני הזוג התגשם, וחברי הלקה ביצעו את השירים "בראשית עולם" ו"מחוזקים לעולם".

ילדי להקת קול מלאכים ()
ילדי "קול המלאכים"

הפרויקט שבמסגרתו נוצרה "קול המלאכים" יצא לדרך לפני כשנה, במטרה להקים מרכז מוזיקלי חדש לפיתוח ולהעצמה של ילדים עם צרכים מיוחדים ושל בני משפחותיהם. את הלהקה הקימו המוזיקאי והמנהל האמנותי הוותיק ישראל כסיף ועמותת "תסמותק", שפועלת לחשוף את החברה לילדים ולבוגרים עם תסמונת דאון ולקדמם בתוכה. בתקופה האחרונה הספיקה הלהקה להופיע ברחבי ישראל בפני מאות אנשים כחלק ממחזמר פרי עטם על קבלת השונה והאחר, ואפילו לחלוק במה עם אמנים מובילים.

 

הנשואים הטריים הכירו לפני כשלוש שנים. פרסומים שונים שהם נחשפו אליהם בשנים האחרונות, ובהם הורים הביעו חשש מלאפשר לילדיהם להשתתף בפעילויות לצד ילדים בעלי מוגבלויות שברו את ליבם של חסאן והרמן והביאו אותם להחלטה שביום חגם - יהיה מקום לכולם. "כל הסיפורים שיש בחדשות על הורים בגני המשחקים שמרחיקים את הילדים שלהם מילדים שונים, זה הציק לי - בסך הכול זה אותו הילד, שפשוט נראה קצת אחרת".

 

כסיף, המנהל האמנותי של הפרויקט, סיפר: "מאוד ריגש והפתיע אותי לקבל את הטלפון מעמוס החתן. זה שהוא וליאת רוצים לחרוט בבניין ביתם את האמרה 'כל הילדים שווים' וההצעה שילדי 'קול המלאכים' יבצעו את שיר 'הסלואו' של החתן והכלה ריגש אותי. אנחנו אחרי מסע הופעות מול מאות אנשים, מסתובבים בכל הארץ עם הבשורה שכל הילדים שווים - זו מטרת הפרויקט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים