שתף קטע נבחר

כל המפלגות הערביות ירוצו יחד ברשימה משותפת

נציגי ארבע המפלגות הערביות החליטו לרוץ יחד כפי שעשו בבחירות 2015. "הציבור הערבי רוצה רשימה משותפת. צריך להלחם יחד בחוק הלאום ובגזענות". עשרת המועמדים הראשונים ברשימה צפויים להיות חברי הכנסת המכהנים

 

שובה של הרשימה המשותפת: בישיבה שהתקיימה אתמול (יום ד') בין נציגי המפלגות הערביות חד"ש, תע"ל, בל"ד ורע"ם, הוחלט כי ארבע המפלגות ירוצו שוב לבחירות הקרובות לכנסת במסגרת רשימה משותפת כפי שעשו ב-2015. 

 

נציגי ארבע המפלגות הודיעו כי "רוב הציבור הערבי רוצה רשימה משותפת, לכן התאמצנו הפעם להיות יחד ולא מפוצלים לשתי מפלגות".

 

סבב התייעצות ראובן ריבלין עם סיעת חד
איימן עודה ואחמד טיבי בדרך לנשיא אחרי הבחירות הקודמות. יחברו לרע"ם-בל"ד(צילום: עמית שאבי)

עוד נמסר כי הנציגים סיכמו כי הרשימה המשותפת חיונית לא פחות מב-2015, במיוחד לאור "חוק הלאום הקולוניאלי הגזעני והשלכותיו, מדיניות האפליה, המצור, גזל הקרקעות והמשך ההחמרה המכוונת של מצוקת הדיור בחברה הערבית, מאמצי הממסד לרוקן את אזרחותנו מכל תוכן ורצוננו להילחם בהתגברות תופעות הפשע והאלימות – כל אלו מחדדים את חשיבותה של האחדות הלאומית", כדבריהם.

 

המפלגות הדגישו כי תוצאות הבחירות האחרונות היוו "מכה קשה למאמץ הפוליטי" בחברה הערבית, וכי הדבר מחייב הסקת מסקנות והפקת לקחים. "לכך מתווספים האתגרים ברמה המדינית, ובמיוחד על רקע מאמצי ארצות הברית להוציא לפועל את 'עסקת המאה' באמצעות ההכרה בירושלים כבירת ישראל והעברת השגרירות אליה, ההכרה בסיפוח הגולן, מהלכי הפגיעה באונר"א וה'שיחות האזוריות' המדאיגות שנרקמות כעת כמו בוועידה הקרובה שאמורה להתקיים במנאמה, בירת בחריין", ציינו.

 

יו"ר חד"ש-תע"ל ח"כ איימן עודה מסר: "כוחנו באחדותנו. יש לנו עבר משותף, חזון משותף ומהיום גם רשימה משותפת. נלחם למען הזכויות של החברה הערבית בישראל, שלום, ודמוקרטיה לכל אזרחי ישראל". 

 

הרכב הרשימה הסופית יתגבש במהלך הימים הקרובים על ידי ועדה משותפת כפי שנעשה בבחירות 2015, אך בשלב זה מסתמו כי חברי הכנסת שנבחרו בבחירות האחרונות במסגרת חד"ש-תע"ל ורע"ם-בל"ד יהיו העשרה הראשונים ברשימה. 

 

במפגש נכחו מנסור דהאמשה (חד"ש), עורך דין אוסאמה אלסעדי (תע"ל), ד"ר אבראהים חג'אזי (רע"ם), וד"ר ג'מאל זחאלקה (בל"ד). במהלך המפגש התחייבו נציגי המפלגות להתחיל בקמפין ציבורי משותף בהקדם.

 

בבחירות האחרונות רצו כאמור ארבע המפלגות הערביות בשתי רשימות נפרדות - רע"ם-בל"ד וחד"ש-תע"ל, וזכו ל-10 מנדטים משותפים. בבחירות 2015 זכתה הרשימה המשותפת ל-13 מנדטים. 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מארק ניימן/ לע"מ
איימן עודה ואחמד טיבי
צילום: מארק ניימן/ לע"מ
מומלצים