שתף קטע נבחר

לחץ על לבני להצטרף למפלגה בראשות ברק

גורמים המזוהים עם ראש הממשלה לשעבר פנו בשבועות האחרונים לשרה לשעבר ויו"ר התנועה לחבירה במפלגה שבה ירוץ גם אלוף (מיל') יאיר גולן. גם המועמדים בפריימריז בעבודה פנו ללבני בבקשה לאיחוד מחדש של המחנה הציוני

אהוד ברק וציפי לבני (צילום: עמית שעל, AFP)
אהוד ברק וציפי לבני(צילום: עמית שעל, AFP)
 

לחץ כבד מופעל על יו"ר "התנועה", השרה לשעבר ציפי לבני, מצד גורמים המזוהים עם ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, להצטרף אליו בעקבות כוונתו להקים מפלגה יחד עם סגן הרמטכ"ל לשעבר, אלוף במיל' יאיר גולן.

 

בשבועות האחרונים החלו גישושים ראשונים עם לבני, שהודיעה כי אין בכוונתה לחזור ולהתמודד הפעם. עם זאת, בימים האחרונים גוברים הלחצים המופעלים עליה לשיתוף פעולה עם ברק.

 

יואל חסון (צילום: דנה קופל, "ידיעות אחרונות") (צילום: דנה קופל,
יואל חסון(צילום: דנה קופל, "ידיעות אחרונות")

גורמים המעורים בפרטים אומרים כי לראשונה האפשרות שברק יתמודד ריאלית, והוא אף ערך פגישות עבודה לגיבוש צוות אסטרטגי שיעבוד איתו במערכת הבחירות הקרובה.

 

בשיחות שהתנהלו עם לבני עלתה האפשרות שהיא לא תגיע לבדה, אלא במסגרת מפלגתה, ויחד איתה יגיע גם חבר הכנסת לשעבר יואל חסון, שהוא גם בעל ניסיון פרלמנטרי עשיר. במקרה של חבירה חסון יביא איתו את הניסיון הדרוש לעבודה בכנסת, כאשר חלק מחברי הרשימה חדשים ואינם מכירים את הכנסת ואת שיטות העבודה.

 

מלבד ברק פנו ללבני גם המועמדים בפריימריז למפלגת העבודה שמבקשים לחדש את הפלטפורמה שהקים היו"ר הקודם, יצחק (בוז'י) הרצוג, המחנה הציוני. על פי גורמים המעורים בפרטים, לבני אמנם נפגשה איתם, עם גורמים מטעמם ועם חברי כנסת במפלגה - אולם לפי שעה השיבה בשלילה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שעל, AFP
אהוד ברק וציפי לבני
צילום: עמית שעל, AFP
מומלצים