שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  כבלי חשמל ואגרופים: 20 שנות מאסר לאב שהתעלל בילדיו

  הוא התעלל מינית באחת מבנותיו במשך שמונה שנים מאז שהייתה בת שש והכה באכזריות את ארבעת אחיה במשך שנים. בינתיים, הם עברו להתגורר אצל קרובת משפחתם וחוששים מהיום שבו ייצא לחופשי: "הוא מסוגל לעשות הכול, אין לו גבולות". השופטים: "בבית שררה אווירה של אימה ופחד". סנגורו של האב: "גזר דין קשה ביותר, נערער"

  "אין לו גבולות, הוא מסוגל לעשות הכול". בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (ה') 20 שנות מאסר על אב שפגע והתעלל מינית בבתו במשך שמונה שנים - מאז שהייתה בת שש. בנוסף, הוא הורשע בהתעללות בשאר ילדיו שאותם נהג להכות באכזריות. בחלק מהמקרים הוא הצליף בהם עם כבלי חשמל. סעיפי ההרשעה כוללים עבירות מין בקטינה, נסיונות אונס, מעשים מגונים והתעללות נפשית ופיזית. הנאשם הודה במעשיו כפי שהופיעו באישום, למעט המשפט שפגע בבתו "על בסיס יום-יומי".

   

  אילוס אזיקים (צילום: shutterstock)
  אילוסטרציה(צילום: shutterstock)
   

  האיש נשוי לאישה בעלת ליקוי תפקודי. הוא התגורר עמה ועם חמשת ילדיהם - שחלקם כבר בגירים. ההתעללות המינית שאותה ביצע בבתו התרחשה הן בבית והן מחוצה לו. פעמים רבות ביקשה שיחדל ממעשיו - אך הוא סירב. לעתים אף היה מעניש אותה ומחרים לה את הטלפון הנייד והזהיר אותה שלא תגלה את דבר מעשיו.

   

  כאמור, האב נהג להכות גם את ילדיו האחרים ולהצליף בהם באמצעות כבלים חשמליים. לעתים הוא הכה כמה מהם יחד ואף חבט בגופם בידית של סכין. השופטים מתארים בפסיקתם כי "בבית שררה אווירה של אימה ופחד".

   

  כך למשל, את אחת מבנותיו נהג להכות באגרופים בגלל שאכלה, לדעתו, באיטיות - זאת חרף הפצרות אחיותיה שיחדל ממעשיו. במקרה אחר, הצליף בבנו משום שקיבל 83 במבחן במתמטיקה ובת נוספת, שאיחרה באחת הפעמים להגיע הביתה - הוכתה גם כן באכזריות.

   

  "התעלל בבתו ופצע את נפשה הרכה, הסב לילדיו נזק כבד"

  במהלך המשפט העידו חלק מהילדים נגד האב. אחרים, בהמלצת גורמי הטיפול, לא עשו כן. ארבעה מתוך חמשת הילדים עברו לגור בבית קרובת משפחתם - שהעידה גם כן - מאז היוודע הדבר. במסגרת עדותה של אחת הבנות, היא ביקשה כי ייגזר על האב מאסר עולם והביעה חשש כי יפגע באחיה כשישתחרר מהכלא.  גם שאר הילדים ביקשו מבית המשפט להשית על האב המתעלל עונש חמור.

   

  השופטים רענן בן יוסף, בני שגיא ואירית קלמן ברום כתבו בפסק הדין: "המקרה שבפנינו מגולל פרשייה של מעשים בזויים ושפלים שבוצעו לאורך שנים על ידי אב בילדיו. הנאשם פגע בבתו במשך שמונה שנים - מעת היותה בת שש. העבירות נעשו תוך ניצול תמימותה ואמונה באביה, תוך חוסר יכולתה להתגונן בפני המעשים; הוא דרש וכפה עליה בניגוד לרצונה ובד בבד התעלל בה, הוא פצע את נפשה הרכה. מעשיו הסבו לכל ילדיו נזק כבד".

   

  השופטים ציינו כי בצעירותו חווה הנאשם פגיעה מינית בעצמו, אך טענו כי "לא נמצא קשר הכרחי בין היותו קורבן בעבר להיותו התוקף".התיק טופל על ידי התובעת עו"ד איריס פמיליה פוגל מפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי). היא ביקשה להחמיר עם הנאשם ולגזור עליו 29 שנות מאסר.

   

  עוד הסבירו כי החליטו להשית על האב עונש ברף העליון - 18 שנות מאסר על הפגיעה בבתו ו-5 שנים בגין האלימות בילדיו. נקבע כי עונשי המאסר ירוצו באופן חופף ובמצטבר, כך שבסך הכול ירצה האב 20 שנים בכלא. הוא ישלם פיצוי בסך 100 אלף שקלים לבתו ו-20 אלף שקלים לשאר ילדיו. 

   

  סנגורו של האב, עו"ד אלעד רט מהסנגוריה הציבורית, מסר: "מבלי להקל ראש בחומרת המעשים בהם הודה הנאשם, מדובר בגזר דין קשה ביותר שחורג ממדיניות הענישה הנוהגת במקרים דומים ולא נותן משקל לשורה של נסיבות מקלות שהציגה ההגנה ואשר אסורות בפרסום. בכוונת הנאשם לערער על גזר הדין לבית המשפט העליון בימים הקרובים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים