שתף קטע נבחר

רשמית: שמה של נצרת עילית שונה לנוף הגליל

אלפי תושבי העיר הצביעו על המהלך שהוביל ראש העיר לטובת מיתוגה מחדש של העיר והכריעו באופן מוחץ את הבחירות. זוהי הפעם הראשונה בתולדות ישראל שתושבי רשות מקומית קיבלו את הזכות לבחור את שם היישוב

 

מעתה אמרו: נוף הגליל. שמה של נצרת עילית הוחלף היום (שישי) באופן רשמי לנוף הגליל. אלפי התושבים הגיעו במהלך השבוע לעשר קלפיות שפוזרו ברחבי העיר והצביעו על השם החדש שהוצע ואושר כבר במשרד ראש הממשלה ובמשרד הפנים.

 

נוף הגליל (באדיבות נוף הגליל)
מהיום: נוף הגליל(באדיבות נוף הגליל)

10,242 תושבים השתתפו בסך הכל במשאל. 8,059 תמכו בהצעתו של ראש העיר רונן פלוט, שנבחר באוקטובר האחרון להמשיך בתפקידו חרף העובדה שאף אחד לא התמודד מולו. 2,055 התנגדו להצעה - ו-128 קולות נפסלו.

 

ראש העיר רונן פלוט אמר כי "זהו רגע היסטורי בתולדות העיר שנמצאת בתקופה נהדרת בחייה. בהתחדשות גדולה ובתנופת פיתוח אדירה". פלוט הוסיף כי "סוף סוף יש לעיר גם שם משלה, ואני שמח ומברך על ההיענות היוצאת מן הכלל של אלפי התושבים שהגיעו והצביעו והשפיעו".

 

משאל עם בנוף הגליל (באדיבות נוף הגליל)
סופרים את הקולות(באדיבות נוף הגליל)

משאל עם בנוף הגליל (באדיבות נוף הגליל)
(באדיבות נוף הגליל)

זוהי הפעם הראשונה בתולדותיה של ישראל שתושבי רשות מקומית קיבלו את הזכות לבחור את השם ליישובם. מאז היבחרו של פלוט החל ראש העיר בתהליך שינוי השם ובמיתוגה מחדש - ולאחר שוועדה מיוחדת בחרה בחמישה שמות אפשריים, נבחר השם "נוף הגליל".

 

תושבים בעיר סיפרו כי נצרת עילית החל כשם זמני שהפך לקבוע לאחר שהנהגת המדינה מעולם לא שינתה אותו. בעירייה רואים בשינוי השם חלק ממיתוגה האסטרטגי של העיר כעיר המרכזית של הגליל  שנמצאת בהליכי קליטה של 27 מפעלי הייטק באזור התעשיה ציפורית.

 

גם שר הפנים אריה דרעי בירך על הבחירה בשם החדש ואמר כי "נצרת עילית תיקרא מעתה נוף הגליל. ראש העיר רונן פלוט, איפשר לתושבי העיר להחליט ומעתה ייקרא שמה נוף הגליל. אין לי ספק שהעיר היפה תמשיך לשגשג, להתפתח ולהצליח".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום נוף הגליל
מעתה אמרו: נוף הגליל
צילום נוף הגליל
מומלצים