שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מאות נטורי קרתא הפגינו מחוץ לקונסוליה בניו יורק: "לא נשרת בצבא"

  עובדי הנציגות הישראלית התבקשו להסתגר במבנה על-מנת להימנע מחיכוכים עם המפגינים. המפגינים חילקו בלב מנהטן פשקווילים נגד ישראל, ותיירים ישראלים שעברו במקום הגיבו: "כל מה שישראל עושה לא טוב להם"

   

  ההפגנה מחוץ לקונסוליה, היום    (צילום: אמיר בוגן)

  ההפגנה מחוץ לקונסוליה, היום    (צילום: אמיר בוגן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  כ-300 אברכים מהפלג החרדי הקיצוני נטורי קרתא הפגינו אתמול (שישי) מחוץ לקונסוליה הישראלית בניו יורק במחאה על גיוס לצה"ל ומעצר פעילות נגד גיוס נשים.

   

  בקונסוליה, הממוקמת בשדרה השנייה במנהטן, הכריזו על כוננות ועובדי הנציגות התבקשו על ידי אנשי הביטחון להישאר במתחם בזמן ההפגנה. דלת היציאה של הקונסוליה אף ננעלה במשך שעתיים החל מ-12 בצהריים (שעון מקומי) אתמול על-מנת למנוע חיכוך בין המפגינים לעובדים.

   

  הפגנה של נטורי כרטא בניו יורק (צילום: אמיר בוגן)
  המפגינים מחוץ לקונסוליה הישראלית(צילום: אמיר בוגן)
  הפגנה של נטורי כרטא בניו יורק (צילום: אמיר בוגן)
  (צילום: אמיר בוגן)

  הפגנה של נטורי כרטא בניו יורק (צילום: אמיר בוגן)
  (צילום: אמיר בוגן)

  המפגינים הגיעו באוטובוסים מברוקלין ומחו, בין היתר, ועל מעצרן של שלוש פעילות הארגון "חומותייך" שמעניק ייעוץ משפטי לנערות לפני גיוס. "הן נאזקו ונעצרו על ידי משטרת ישראל ונחקרו בנוגע למי ששלח אותן לשם", נכתב בפשקוויל שהופץ על ידי המפגינים לעוברים והשבים ברחוב.

   

  הפגנה של נטורי כרטא בניו יורק (צילום: אמיר בוגן)
  "באיזו מדינה היהודים הכי מדוכאים?". אחד השלטים בהפגנה(צילום: אמיר בוגן)

  הפגנה של נטורי כרטא בניו יורק (צילום: אמיר בוגן)
  "היהודים בישראל מדוכאים פיזית ונפשית"(צילום: אמיר בוגן)

  את ההפגנה הובילו רבנים זוטרים מהקהילה האורתודוכסית בברוקלין, שהתפללו ונשאו דברים ביידיש אל מול קהל האברכים, בהם גם ילדים. המפגינים הגיבו מעת לעת בזעקות שבר, וקראו באנגלית "ממשלת ישראל, תתביישי". המפגינים נשאו שלטים ותלו כרזות נגד ישראל וצה"ל, עליהן נכתב בין היתר "מדינת ישראל שונאת את היהודים המקוריים", "לא נשרת בצבא של מדינה שאיננו מכירים בה" ו"הפסיקו לאלץ יהודים לשרת בצבא הציוני".

   

  המפגן יוצא הדופן בלבה של מנהטן משך את תשומת לבם של כמה סקרנים, וחלקם תיעדו את ההתרחשות והצטלמו על רקע עדת המפגינים והנואמים השונים. עם זאת, רוב הניו יורקים התעלמו מההפגנה והמשיכו בדרכם. התגובות הנרגשות הגיעו דווקא מחבורה של תיירים ישראלים שעברו במקרה במקום. "מעניין איפה הסבים שלהם היו בשואה. כל מה שישראל עושה לא טוב להם, כאילו שהצבא לא קשור ליהודים", אמרו.

   

  מארגן ההפגנה, הרב הרשל קלאר, אמר בהפגנה כי "הציונות היא תנועה חדשה שמנסה להחליף את הדת בלאומנות, ובכך להשמיד את האמונה היהודית והיישום שלה". קלאר הוסיף כי "הצבא הישראלי והמלחמות שהוא יוזם עומדים בניגוד ליהדות. המניע העיקרי של הממשלה הישראלית עם חוקי הגיוס העכשוויים שלה זה להטמיע יהודים דתיים בתרבות ובחברה הכללית. זו הסיבה שהם משקיעים כל כך בגיוס נערים ונערות דתיים. הם משתמשים בנערות כדי למלא את מכסות הגיוס שלהם".


  פורסם לראשונה 21/06/2019 23:38

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים