שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סכסוך חריף בצמרת האוצר: בכירי אגף התקציבים נגד מנכ"ל המשרד

  העימות בין הסגנים של ראש אגף התקציבים במשרד האוצר לבין מנכ"ל המשרד שי באב"ד מגיע לנקודת רתיחה. בין היתר הם טוענים כי הוא מתערב בכוונה בעבודתם באופן הפוגע בתפקוד האגף. באב"ד מצידו משיב אש וטוען כי הם מונו במכרזים תפורים

  מלחמה פנימית באוצר: בכירי אגף התקציבים שיגרו מכתב חסר תקדים למנכ"ל המשרד שי באב"ד, ובו הם מאשימים אותו בהפרעה לביצוע פעילותם התקינה במשרד. באב"ד דחה מכל וכל את ההאשמות, ובשיחה עם "ידיעות אחרונות" הביע זעם על שיגור המכתב והדלפתו.

   

  חילופי האשמות חריפים בין אגף התקציבים למנכ"ל האוצר

  מנכ"ל משרד האוצר: לבדוק אם נציגי אגף התקציבים נפגשו עם גנץ

  דרמה באוצר: פוצצה הישיבה על הירידה בהכנסות המדינה ב-2019

   

  המריבה הפנימית הגדולה הקודמת בצמרת משרד האוצר התרחשה לפני 12 שנים, כאשר ירון זליכה, אז החשב הכללי, התעמת עם רוב בכירי משרד האוצר. מבקר המדינה הוציא לזליכה צו הגנה כחושף שחיתויות, אולם בנובמבר 2007 הודיע זליכה על התפטרותו. גורמים באוצר אמרו אתמול כי הסכסוך הנוכחי "יכול להיגמר בסיום תפקידם של בכיר או אף בכירים במשרד האוצר, כמו בפעם הקודמת".

  ראש אגף התקציבים שאול מרידור ()
  ראש אגף התקציבים שאול מרידור

   

   (צילום: אורי דוידוביץ)
  מנכ"ל האוצר, שי באב"ד (צילום: אורי דוידוביץ)

  חמישה סגנים של ראש אגף התקציבים במשרד האוצר שלחו ביום שישי לפנות בוקר מכתב נוקב למנכ"ל באב"ד, ובו טענו כי הוא מתבטא במילים קשות כלפיהם ומתערב בעבודתם באופן הפוגע בתפקוד האגף. כמו כן טענו, כי טענתו שבאגף התקציבים תופרים מכרזים היא "הטלת דופי חמורה ביותר הפוגעת ביושרם של כל עובדי האגף".

   

  רק לאחרונה התגלע סכסוך מתוקשר בין באב"ד לבין ראש אגף התקציבים שאול מרידור. באב"ד שיגר מכתב למרידור ותבע ממנו הסברים לשאלה אם הוא ובכירי

  האגף תדרכו פוליטיקאים, ובראשם את בני גנץ, וטענו בפניהם כי המשק עומד בפני קטסטרופה בשל מדיניותו של שר האוצר, משה כחלון.

   

  מרידור השיב למכתב בהכחשה מוחלטת על תוכן הדברים שנאמרו, כביכול, לגנץ, וטען רק כי כאשר פוליטיקאי מבקש לקבל סקירה על מצב המשק, באגף התקציבים נענים לפנייה ללא כל קשר למפלגה של הפונה. באב"ד קיבל את התשובה, כתב מכתב אזהרה ולא נקט אמצעים נגד מרידור ובכירי האגף. כעת נראה שהיחסים הגיעו למשבר שעלול להידרדר למלחמה כללית בצמרת משרד האוצר.

   

  על המכתב לבאב"ד חתומים סגני ראש אגף התקציבים יוגב גרדוס, עדי חכמון, אלון מסר, אריאל יוצר ואמיר רשף. בין היתר, נכתב בו: "בחודשים האחרונים אנו עדים לכמה תהליכים המקודמים על ידך אשר פוגעים בעבודת אגף התקציבים ועובדיו ועלולים לפגוע ביכולתו של האגף לבצע את תפקידו".

   

  אחת ההאשמות היא שבאב"ד חדל לזמן את בכירי אגף התקציבים לישיבות מקצועיות. עוד הם טוענים כי הוא מעכב בכוונה תחילה התקשרויות עם יועצים מקצועיים שייעודם הוא קידום רפורמות דרושות למשק.

   

  באב"ד מיהר לשגר מכתב תשובה לסגנים ובו כתב, בין היתר: "איני מבין את פשר טענתכם לגבי תפירת המכרזים באגף, שכן בעיניי מכרז תפור הוא מכרז שבו עוד לפני סיומו תוצאותיו ידועות מראש, וכפי שאתם יודעים היטב, הדבר נכון לכל אחד מהמכרזים שבהם אתם זכיתם להיות סגנים. התיאור של המכרז כמכרז תפור הינו תיאור עובדתי ומדויק".

   

  עוד מגלה באב"ד, כי מרידור תיאם איתו מראש את זכייתם במכרז של אמיר רשף, עדי חכמון ואלון מסר, והממונים הקודמים תיאמו עימו את זכייתם של אריאל יוצר ויוגב גרדוס, טרם המכרז. הדבר נכון לדבריו גם לגבי המכרז, שלטענת הסגנים עיכב באב"ד, ואשר בו הודיע מרידור על זכייה של אסף וסרצוג מראש.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים