שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בריטניה: נאשם כי סיפק בשר טרף - ונמצא ללא רוח חיים

  תעלומה עם ריח של שערורייה בקהילה היהודית בממלכה הבריטית: ועד הכשרות בליברפול ובד"צ מנצ'סטר חשפו כי בעליה של מעדנייה כשרה שספקה בשר למוסדות יהודיים רבים, זייף את חותמת הכשרות וסיפק בשר טרף. יום לאחר שהודה - הוא נמצא ללא רוח חיים

   ()

  בעליה של מעדנייה יהודית בליברפול ובמנצ'סטר נמצא ללא רוח חיים, בעקבות חשיפה של ועד הכשרות המקומי כי במשך תקופה ארוכה מכר בשר טרף.

   

  << הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >> 

   

  התקשורת הבריטית מסקרת את מותו של רוברט קיי, יהודי בריטי חבר הקהילה היהודית בבריטניה, נשוי ואב לשתי בנות. בימים האחרונים הבהיר ועד הכשרות של ליברפול ובד"צ מנצ'סטר – שני גופי תקשורת מרכזיים בבריטניה (ואגב, גם מחוצה לה) כי קיי מכר ללקוחותיו בשר טרף.

   

  קראו עוד בערוץ היהדות : 

   

  "הפרות של נהלי הכשרות התרחשו במעדניית רוזמן", פרסם ועד הכשרות של ליברפול (LKC), והוסיף כי אלו כללו "משלוחים של בשר ועוף לא כשרים שהגיעו לחנות". הוועד ציין כי בבתים שבהם נרכשו מאכלים מחנות זו, אין לעשות שימוש בכלים עד להודעה חדשה - וייתכן כי יהיה צורך להכשיר את המטבח כולו.

   

  רוברט קיי ז
  הודה כי הכשרות אכן הוסרה - ונמצא למחרת ללא רוח חיים. רוברט קיי המנוח

   

  בוועד אף הדגישו כי החל ממועד פרסום מכתב זה אין לקנות במעדנייה מוצרים שלא באריזות כשרות, סגורות וחתומות - כאשר שום מוצרים טריים לא יהיו מיוצרים בחנות זו. הוועד ציין כי בדרך זו תהיה עדיין אפשרות ליהודי הקהילה לצרוך בשרים כשרים "החיוניים להשרדותה כקהילה יהודית". הוועד ביקש במכתבו מהקהילה "לתמוך בהסדר זה ולגלות הבנה במהלך הימים הקרובים במהלך התאמתו של המקום להסדר החדש".

   

  "פטירתו בנסיבות טרגיות"

  לפי כלי תקשורת בממלכה המאוחדת, המעדנייה נחשבה לספקית מוצרי מזון למגוון מוסדות בקהילה היהודית וביניהם בית הספר ובית החולים של הקהילה.

   

  בבד"צ מנצ'סטר היו פחות סובלניים
  בבד"צ מנצ'סטר היו פחות סובלניים

   

  לקיי המנוח הייתה מעדנייה נוספת בעיר מנצ'סטר, אך שם גילה ועד הכשרות המקומי עוד פחות סבלנות לפגיעה באמון הקהילה. במכתב שפורסם מטעמם הונחה הציבור שלא לצרוך כלל מוצרים מחנות זו, והם מסירים את אחריותם מכל הנמכר במקום או בכל מקום אחר שמקורו בעסק זה.

   

  בדף הפייסבוק של העסק פורסמה בתחילה הכחשה להסרת הכשרות גורפת, תוך ציון כי כל הבשר והמוצרים הנמכרים במקום היו תחת מגבלות הכשרות של בית דין מנצ'סטר. קיי ציין ללקוחותיו כי שמע על כך מהתקשורת, הודעתו זו באה לאחר פנייה מצד עיתונאים, תוך הדגשה כי בתי הדין עצמם לא פנו אליו.

   

  אזהרת הכשרות של וועד הכשרות בליברפול
  אזהרת הכשרות של וועד הכשרות בליברפול

   

  מאוחר יותר באותו יום פורסם בדף העסק כי הם רוצים לעדכן את לקוחותיהם כי בית הדין אכן הסיר את ההשגחה מהם, תוך שהם מבטיחים להמשיך ולספק מזון כשר גם בלעדיו. יום למחרת העדכון נמצא קיי ללא רוח חיים. ראשי הקהילה היהודית בליברפול פרסמו הודעת תנחומים למשפחתו על "פטירתו בנסיבות טרגיות" – ובתוכם ועד הכשרות המקומי. לקוחותיו הביעו צער ותדהמה על לכתו בטרם עת.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים