שתף קטע נבחר

שאשא-ביטון: "קולנו כימין שפוי מאוד חשוב בתוך הליכוד"

שרת הבינוי והשיכון התייחסה באולפן ynet לעתידה הפוליטי של מפלגת כולנו בתוך מפלגתו השלטון; למרות העלייה שנרשמה במחירי הדירות בחודשים האחרונים, טענה כי "מחירי הדיור נבלמו חד משמעית. אנחנו לא מספידים את מחיר למשתכן"

  

 

שרת הבינוי והשיכון יפעת שאשא-ביטון (כולנו) התייחסה הבוקר (יום א') באולפן ynet לעתידה הפוליטי של מפלגתה ואמרה כי "קולנו כימין שפוי מאוד חשוב בתוך הליכוד". לגבי מחירי הדיור טענה כי "הצלחנו לבלום את עליית המחירים", וזאת למרות הנתונים האחרונים שפורסמו על ידי הלמ"ס לפיהם נרשמה התייקרות נוספת במחירים. "אחוז לכאן אחוז לשם, זה לא באמת מראה על איזושהי מגמה", אמרה.

 

"בואו לא נשכח את הסיטואציה שבה אנחנו נמצאים" הוסיפה שאשא-ביטון לגבי מחירי הדיור. "היינו בתקופת בחירות, יש קיפאון בגלל הסיטואציה הפוליטית שנוצרה אבל אני עדיין לא ממהרת להספיד את מה שנעשה כאן, אני חושבת שאנחנו עדיין לא במגמה שהייתה כאן לפני 4 שנים".

 

-מחיר למשתכן ממשיך? משרד האוצר מגבה?

"שר האוצר משה כחלון עדיין באוצר, אני כשרת השיכון עדיין בשיכון, מבחינתנו התכנית שרירה וקיימת".

 

ישיבת ממשלה  (צילום: עמית שאבי)
השרה יפעת שאשא-ביטון(צילום: עמית שאבי)

בנוגע לנתוני הגירעון שהולך וגדל טענה שרת הבינוי והשיכון כי "הכלכלה שלנו יציבה ונצליח להתמודד גם עם זה. כל אלה שמלינים על הגירעון, עושים את זה מטעמים פוליטיים ולא מטעמים מקצועיים. ליברמן, זה שהוציא אותנו למערכת בחירות מיותרת, יודע טוב מאוד כמה זה יעלה למשק ושבועיים אחר כך הוא בא ומלין על הגירעון, אז עם כל הכבוד, יש גם גבול לצביעות". 

 

-מומחים כלכליים אובייקטיבים אומרים שזה קורה בגלל כלכלת הבחירות של כחלון, מרגע כניסתו למשרד.

"אם לתת לחיילים ולמשפחות זו כלכלת בחירות אז אני גאה בכך. כל שנה עשינו את הרפורמות והצלחנו להשאר בתוך יעד הגירעון. היום אנחנו נמצאים בסיטואציה ייחודית, תקופת בחירות כבר פעם שניה, אנחנו יודעים שזה משפיע גם על המשק, צריך להסתכל על התמונה ברמת המאקרו. אנחנו עדיין נמצאים בתוך הפרופורציות".

 

שאשא-ביטון המשיכה לתקוף את ליברמן גם בנוגע לאפשרות ההקמה של ממשלת אחדות במקום ממשלה עם המפלגות הדתיות והחרדיות: "אנחנו כמפלגת כולנו אמרנו לאורך כל התקופה האחרונה, כולל גם בקמפיין האחרון – אנחנו מפלגת ימין שפוי, אנחנו מהמחנה הלאומי, אנחנו נתמוך בביבי גם כאשר זה לא מצא חן בעיני חלקים בתקשורת. בא ליברמן, שלאורך כל הדרך אמר אני ימין אני ביבי, המליץ על ביבי אבל לא איפשר את הרכבת הקמת הממשלה, יצא החוצה והנה ספין נוסף – תומך בממשלת אחדות. ככה זה דובי הקוטב, ישנים בחורף ומתעוררים בקיץ".

 

-ממשלת ימין עם סמוטריץ' והחרדים, שם את רואה את עצמך? אמרת שאת ימין שפוי.

"נכון. וקולנו כימין שפוי מאוד חשוב גם בתוך הליכוד".  

 

שאשא-ביטון התייחסה גם ל"עסקת המאה" של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ: "אני חושבת שכל תכנית כלכלית היא בהחלט מבורכת, אבל כמו שאתם רואים הפלסטינים שוב מסרבים, שום הם בעצם אלה שאומרים לא".

 

-את חושבת שממשלת ישראל צריכה להיות יותר נחושה בצעדיה לשלום או למשא ומתן עם הפלסטינים?

"אפילו לעניינים כלכליים אין פרטנרים, אז אין לנו מה לדבר עדיין על עניינים מדיניים".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
יפעת שאשא-ביטון
צילום: עמית שאבי
מומלצים